Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis .... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 12-10-07, 09:24   #1
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Lajme nga bota e sportit

Padrejtėsia e bėrė ekipit basketbollitsik

Nė kohėn kur sporti kosovar,me gjithė barrierat dhe vėshtirėsitė ka zėnė tė shpėrthejė muret e izolimit ndėrkombėtar, nė Prishtinė vjen lajmi se basketbollistėt kosovarė nuk do tė marrin pjesė nė Turneun basketbollistik i cili organizohet nėn patronatin e Mbretit Abdullahu i Dytė prej 15-23 tetor nė Jordani.

Federata e basketbollit e Kosovės ishte ftuar, sic dihet me kohė,tė marrė pjesė nė kėtė turne dhe kishte shprehur pa hamendje gatishmėrinė qė tė udhėtojė nė kėtė turne.Mirėpo ndėrkohė mėsohet se nga presioni politik dhe ndėrhyrja e Serbisė te Federata Ndėrkombėtare e Basketbollit FIBA ishte marrė vendimi qė tė anulohet pjesėmarrjen e kosovarėve nė kėtė turne.
MKRS-ja njė vendim tė tillė e konsideron tė pa kuptimtė,tė pa arsyeshėm dhe mbi tė gjitha vendim i marrė nga presioni politik,i cili nuk i shėrben sportit dhe zhvillimit tė baskėtbollit ndėrkombėtar.Njė vendim i tillė dėmton rėndė edhe imazhin e FIBA-sė dhe te vendit nikoqir,sepse hapur ushtrohet diskriminim mbi basketbollin kosovar.
Pa marrė parasysh kėtė shkelje tė rėndė tė tė drejtave nė sport,sporti kosovar e nė vecanti basketbolli do tė vazhdojnė tė ecin e zhvillohen tutje,sepse kemi vlera dhe suksese me tė cilat mund tė pėrfaqėsojmė Kosovėn kurdo nė arenėn ndėrkombėtare.
Sporti duhet tė lirohet nga ndikimet politike nėse duam qė ai tė zhvillohet nė tė gjitha vendet qė kanė potencial nė kėtė fushė.Mohimi i pjesėmarrjes nė gara tė akėcilit klub dhe vendi,yshtyur nga motive politike dhe hegjemoniste, sportin e kthen pas dhe i sjellė dėm atij.
Kėrkojmė qė Federata Ndėrkombėtare e Basketbollit tė shqyrtojė dhe analizojė kėtė vendim,nėse dėshiron qė tė ruaj kredibilitetin.
Huazuar nga RTK-live.com


__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.