Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 04-06-11, 02:04   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve

Tadiq: Shqipėria e Madhe projekt i rrezikshėm, por pjesė e zgjidhjesFrankfurt, 3 qershor - Bashkimi i Kosovės dhe Shqipėrisė mund tė ishte njė zgjidhje pėr konfliktin shumėvjeēar, ka thėnė presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, pėr shtypin gjerman, njofton QIK-u.
"Kush e di tė interpretojė historinė do tė vėrejė se formimi i Shqipėrisė sė Madhe ka qenė njė plan afatgjatė politik i shqiptarėve", ka thėnė Tadiq pėr gazetėn gjermane "Frankfurter algamajne cajtung" (FAZ). Sipas Tadiqit, Shqipėria e Madhe ėshtė njė projekt i rrezikshėm, por mund tė jetė pjesė e njė zgjidhjeje mė tė madhe dhe se serbėt "mund tė jetojnė me kėtė (zgjidhje)". Kjo do tė thotė se "qė tė gjitha palėt diēka fitojnė gjė qė tė krijonte njė zgjidhje tė pėrhershme, paqe dhe stabilitet", transmeton DB nė serbisht.
Gazeta gjermane vlerėson se Tadiq la tė kuptohet qė Beogradi si kompensim pėr Kosovėn pret bashkimin e pjesės serbe tė BeH. "Nuk them se Shqipėria e Madhe ėshtė njė zgjidhje e shkėlqyer. Gjithashtu nuk besoj qė Serbia e Madhe ėshtė njė zgjidhje e mirė. Gjithashtu jam kundėr ndarjes sė BeH. Nė pėrgjithėsi, jam kundėrshtar i politikės sė krijimit tė shteteve tė mėdha. Por na lejoni tė kėrkojmė zgjidhje praktike", ka thėnė Tadiq.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 04-06-11 nė 02:05
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.