Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-06-05, 15:21   #31
Vajza
 
Anėtarėsuar: 07-05-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 165
Vajza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

PRISHTINA...
__________________
Te gjithė do tė bien,ata qė qėndrojn mė lartė do tė bien mė keq !!!
Vajza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-06-05, 15:28   #32
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

KF Besa, emblemė e futbollit tė Dukagjinit

Pas njė gare maratonike, njė javė para pėrfundimit tė kampionatit tė futbollit, Besa e Pejės pas fitores kundėr rivali tė drejtpėrdrejt Trepēės ’89, ndėrpreu ankthin se dikush mund t’ua rrėmbej titullin, qė e merituan gjatė tėrė kampionatit.

As epėrsia e mitrovicasve nė minutat e para tė ndeshjes nuk ndali turrin pejan drejt majės sė futbollit kosovar dhe kalaja e Trepēės u thye me dy gola tė sulmuesit mė tė mirė pejan Haxhi Zeka, i cili i dha Pejės dhe Dukagjinit titullin aq tė pritur, kurorėn e mė tė mirit…

Festė nė stadiumin Shahin Haxhislami, festė njė Pejė. Besa ėshtė mė e mira. Por, ėshtė dashur tė derdhet mund e djersė, pėr tė arritur nė piedestal. Janė futbollistėt: Valmir Bytyēi, Ekrem Veseli, Fisnik Papuēi, Dukagjin e Fisnik Gashi, Erdogan Brando e Robert Gjeraj, Fetim Kasapi e Ilir Nallbani, Haxhi Zeka e Burim Domniku, Jeton Osmanaj e Krenar Vokshi, Hysni Muzlia e Valdet Shoshi, Erdogan Celina e shumė e shumė tė tjerė, tė cilėt e pėrcollėn Besėn deri nė fron.

Nė emblemėn qė e pėrbėnė futbollin pejan, nuk mund e mos tė pėrmendim njeriun e palodhshėm, njeriun e parė tė Besės, z. Agim Elshani, i cili asnjėherė nuk dyshoi nė potencialin e Besės, tė cilin ai e krijoi me mund tė madh. Dhurata mė e mirė pėr te ėshtė ky titull, titullin qė ai dhe Besa ia sollėn Pejės.

Mirėpo, Agimi nuk do tė ndalet me kaq, tashmė me Besėn, tė mėrkurėn do tė kėrkojė edhe njė kurorė, atė tė Kupės sė Kosovės, tė cilėn Besa e humbi vitin e kaluar. Dy kurora pėr Besėn, pse jo. Besa ėshtė mė e mira. Me fat Besė, ti qė je emblema e futbollit dukagjinas!

Kosova Sport+
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-06-05, 15:29   #33
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vajza
PRISHTINA...
Tashme dihet Kampioni...

Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-06-05, 15:54   #34
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhiroja e fundit (e 10-te)

PlayOff
Liria - Besa (1-4)
(Besa tashme eshte kurorezuar me titullin e kampionit)
Trepēa'89 - Vellaznimi (1-0)
Prishtina - Flamurtari (2-1)

PlayOut
Ferizaj - Kosova (P) (3-3)
Llapi - KEK-u (0-1)
Drita - Drenica (3-4)
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-05, 10:22   #35
Vajza
 
Anėtarėsuar: 07-05-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 165
Vajza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ok po mendoj veq per mua "prishtina"...
__________________
Te gjithė do tė bien,ata qė qėndrojn mė lartė do tė bien mė keq !!!
Vajza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-05, 18:29   #36
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rrezulltatet e Xhiros sė Fundit:

PlayOff
Liria 1-1 Besa

Trepēa '89 1-0 Vėllaznimi
Prishtina 2-0 Flamurtari

Tabela
1. BESA 32 18 4 10 48:29 19 58 - KAMPION
2. Trepēa'89 32 16 6 10 38:24 14 54
4. Flamurtari 33 15 5 12 42:40 2 50
3. Prishtina 32 14 7 11 33:33 0 49
5. Liria 32 12 7 13 40:42 -2 43
6. Vėllaznimi 32 12 6 14 35:34 1 42


PlayOut
Ferizaj 3-0 Kosova (P)
Llapi 0-4 KEK-u
Drita 3-0 Drenica

Tabela
1. KEK-u 32 13 7 12 35:34 1 46
2. Kosova (P) 32 11 9 12 36:32 4 42
3. Drenica 32 13 3 14 42:46 -4 42
4. Ferizaj 32 13 3 16 38:54 -16 42

5. Drita 32 13 3 16 33:41 -8 42
6. Llapi 3 10 4 17 38:49 -11 34
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-05, 09:40   #37
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vajza
PRISHTINA...
:lol: edhe per mu eshte Prishtina


__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.