Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-02-08, 22:51   #61
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rreziku i asimilimit te shqiptareve ne diaspore.

Dy vjet mė vonė

Duket tė kenė kaluar pak kohė, sa qė zakonisht ndodhė me popujt tė tjerė kur largohėn nga vendlindja pėr nė dhe tė huaj, qė shqiptarėt veq kan filluar vetasimilim pa u'a kėrkuar askush.
Evropa ka marrur njė trendy tė ri milleniumin qė filloi, pjestarė tė komuniteteve nga mbarė bota kan ardhur dhe jan vendosur nė Evropė. Shumė prej tyre nė gjenerata tė treta e mė shumė, por shqiptarėt janė tė "rinjė" nė kėtė lėmi. Pėrkundrazi neve si gjithmon "u'a kalojm" tė gjithėve dhe me gjithēka.
Nė fillim me dashuriēka, e mė vonė pėr tu kurorizuar me martesa. Ajo ēfar tė brengos ndoshta edhe nuk ėshtė se Shqiptarėt martohen me vendasit ku jetojn, por pikėrisht ėshtė ajo qė tė shtyn tė mendosh, nėse jo shqiptarėt mes vete pėrse atėher I huja me tė huajin!
Dikush do tė thonte, Dashuria nuk njeh kufij, pėr ta korigjuar nga unė,, Marrėzirat nuk kan kufij˝!__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.