Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-02-07, 18:59   #16
Vin-Diesel
is now known as Peja-Boy
 
Avatari i Vin-Diesel
 
Anėtarėsuar: 04-05-06
Postime: 784
Vin-Diesel me shokė shumeVin-Diesel me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Vin-Diesel
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga qyqavica
un mendoj dhe jam shum i bindur se shqipetaret e münchenit jan shum te pa edukuar dhe shum arugant dhe apsolut te pa organizuar.
Ska Mal Pa thi !!
Vin-Diesel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-02-07, 22:15   #17
E_Zjarrta
 
Avatari i E_Zjarrta
 
Anėtarėsuar: 14-03-05
Vendndodhja: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Postime: 285
E_Zjarrta e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ne secilin qytet Ka shqiptare e ka edhe Gomare por duhet te shikosh se ka me shume shqiptare apo Gomare mendoj se qendron shum gabim per shqiptaret e Münihut pasi qe aty eshte nje mal i madh e ne malin e madh ka lepuj , lule , drenusha e qe besa edhe derra te egermos Folni ne shumes por me fakte
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-07, 22:46   #18
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shqipetaret me te pa edukuarit jane Qeveritaret e Kosoves e jo ata qe jetojne ne diaspore.
Muncheni eshte qytet i lashte dhe ka kultur te lashte.
Ne te jetojne shum shqipetare dhe normal se ka edhe sjellje te keqija .
Shiqoni qeveritaret e Kosoves sa jan te pa edukuar.
Vlersone vete???
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-07, 23:32   #19
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Thumbs down

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga qyqavica
un mendoj dhe jam shum i bindur se shqipetaret e münchenit jan shum te pa edukuar dhe shum arugant dhe apsolut te pa organizuar.
nuk esht e vertet. siq tregove edhe vet ti po mendon por ky esht problemi i yt. nese shkruan kshtu athere te lutem tregoje arsyjen (Die Gründe).

une vet jetoj qe 17 vite ne münchen, dhe nuk pajtona me fjalimin tende.

por ti me dukesh po flet p dijani.
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-07, 19:16   #20
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

heyyyy! kush more po e nguc Mynihun.
Hajt se po ju ban te fala nje shqiptar jo isjellshem nga ketu.
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-07, 05:26   #21
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Smile

Une mendoj se shqiptaret ma te pa edukuar jan ata qe kan fillue kete teme me te cilen akuzojn dhe shpifin per vllaznit e vet se a jan apo si jan,kur se kan iden,se ca shkruajn.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-02-07, 01:36   #22
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hajt hajt mos folni , shqiptart keshtu shqiptart ashtu...

Boll te mir jemi , veq kush na ka inatin
__________________
Mfalni nese ju pengova najsen ,,
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-02-07, 17:07   #23
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daja POLIC
hajt hajt mos folni , shqiptart keshtu shqiptart ashtu...

Boll te mir jemi , veq kush na ka inatin


o daja polic ky qyqavica ket tem e ka hapur me po se kush po reagon se ky vet ka qen ne MÜNSCHEN si azyl kerkus po daja HITLER ja ka dhan ABSCHIBUNGIN e ka kthye andej kah ka ardh bile i ka than mjaft ke tubue pare nga fondet per KOSOVEN qe at,her kan funksionue
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-07, 21:35   #24
qyqavica
 
Anėtarėsuar: 13-12-06
Postime: 29
qyqavica
Gabim

op guri i madh hehehe ,sa informata te mira dhe te sakkta pasket per qyqavicen more.sa po hup koh ktu pallavra tu shkru sta mer mendja se te nevojitet nje kurs i gjuhes gjermane per ta ditur se si shkruhet münschen gjermonisht .misi pe din se ku eshte bahnhofi ne münchen...vetem se ne te dy jemi nga qyqavica sdomethen se jemi te njejt..
qyqavica Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-07, 21:59   #25
qyqavica
 
Anėtarėsuar: 13-12-06
Postime: 29
qyqavica
Gabim

oo guri i madh ne qoftese nuk i nderpren kto pallavra e kto fyrje ateher dot i shkruaj te gjith emrat e familjarve te tu e ateher zotri do ta shifni a vi nga mazgiti apo vi nga nje fshat shum ma afer teje fol me argumente se as nuk jam azilant e as nuk um ka largu as kush nga gjermanija por jetoj ne gjermani ende dhe e kam nje pozit shum ma te lart se ju ...und tschüss


qyqavica Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.