Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-06-11, 21:37   #31
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?

Ngjyra e vetullave, sipas ngjyrės sė flokėve

Ngjyra e gabuar e vetullave mund ta prishė gjithė dukjen. Padyshim qė shikoheni nė pasqyrė dhe e vėreni se diēka nuk ėshtė nė rregull, shtoni mė shumė pudėr- as kjo, tjetėr ngjyrė tė shkėlqyesit pėr buzė- njėjtė... nė fakt, janė vetullat ato qė prishin dukjen, sepse ngjyra e tyre nuk i pėrshtatet tenit dhe flokėve tuaja.

Flokėt e errėta
Nėse keni flokė shumė tė errėta, ngjyra e vetullave ka nevojė pėr dy nuanca tė ēelėta. Pėr tė ēelur vetullat duhet tė vendosni pak pudėr ose disa tone mė tė ndritshme tė hijes- p.sh. bezhi ose e kafe e ēelėt.

Flokė tė ēelėta
Tė kundėrtėn e atyre me flokė tė errėta duhet ta bėjnė ato femra qė mbajnė flokė mė tė ēelėta. Zgjidhni hije ose laps me nuancė pakėz mė tė errėt se ngjyra natyrale e vetullave tuaja, dhe nė kėtė mėnyrė do t’i shprehni. Megjithatė, kini kujdes qė vetullat tė mos jenė shumė tė errėta, sepse mund ta ērregulloni harmoninė e fytyrės.

Si tė ngjyrosni vetullat
Para se tė vendosni t’i ngjyrosni vetullat, ndukni ato. Nėse pėrdorni hije, kujdes qė tė mos jetė i ndritshėm. Duhet tė mundoheni qė vetullat tuaja tė duken sa mė natyrshėm. Po ashtu, qoftė nėse vendosni hije ose pudėr, kujdesuni qė gjatė vendosjes tė mos krijoni linja, sepse do t’u duken vetullat sikur t’i keni vizatuar.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:39.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.