Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-04-17, 05:13   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 317
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fylking: Serbėt janė psikopatė dhe derra tė mallkuar (Video)

Aktori i njohur suedez, Gert Fylking, ka barazuar popullin serb me Anders Breivikun.
 
Moderatori i emisionit "Bota e Gertit" nė Radio 1 tė Stokholmit, i ka "qerasur" serbėt edhe me epitete si: psikopatė, tė retarduar dhe derra tė mallkuar. Kjo nga ndodhur muaj mė parė.
 
Kjo ka ndodhur tė martėn e kaluar, kur nė programin e tij ka komentuar gjykimin e Breivikut nė Norvegji. Dėgjuesve tė tij, nė mesin e tė cilėve ka edhe serbė, aktori – i cili merret edhe me politikė – ka thėnė se "serbėt janė breivika".
 
Nė njė moment, ai ka dhėnė komentet se "bota ėshtė plot me tė tillė", pas sė cilės ndėrpritet nga bashkėbiseduesja me konstatimin: "Sidoqoftė, kėtė Breivik e kemi zėnė".
 
"I kemi kapur shumė tė tjerė, i kemi zėnė atė serbė qė sillen si derra tė mallkuar, tė cilėt kanė vrarė qindra-mijėra njerėz e qė kanė dėbuar miliona. Ata i kemi kap. A mendoni se serbėt i gjykojnė? Jo, serbėt i glorifikojnė si heronj. Kush janė atėherė psikopatėt? A ėshtė e retarduar pra pjesa mė e madhe e popullit serb? Apo janė tė retarduar vetėm ata qė kanė kryer krime?", ka thėnė Fylking i zemėruar.
 

 
Sipas pėrfaqėsuesve tė shoqatave serbe nė Suedi, akuzat e tilla kundėr serbėve janė gjithnjė e mė tė pranishme nė mediat e Skandinavisė.
 
Serbėt patėn reaguar ashpėr.
 
Pėrndryshe, nė Suedi, sipas disa vlerėsimeve, ka mė shumė se 300 mijė banorė me prejardhje serbe.
 
Gert Fylking ka luajtur role nė dhjetėra filma suedezė. Pos aktrimit dhe gazetarisė, ai merret edhe me politikė. Ėshtė anėtar i Partisė sė Krishterė, e cila nė Parlamentin suedez i ka 19 deputetė. Fylking ėshtė mbi 60 vjeē, i martuar dhe ka gjashtė fėmijė.
_________________________________________
http://ina-online.net/fylking-serbet...allkuar-video/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-05-19, 14:26   #2
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,650
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fylking: Serbėt janė psikopatė dhe derra tė mallkuar (Video)

qfar dobije ka qdo demaskim i serbve ,masat qe duhet te merren kunder tyre per ta bere serbine sa nje gogel te vogel kjo do ishte intresant --serbia ehst rrezik i madh per ne gjithmone prandaj duhet ta zvoglojme ta bejme sa me te vogel ne teritor


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.