Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-11-05, 18:16   #16
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Ai qe arrin me shume se ne ,sigurisht ka edhe kapacitetin me te madh ,ndoshta nuk e ekspozon ate kur nuk eshte vendi,ose nuk kemi vleresuar drejte.

Te falenderoj Turisti
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-11-05, 23:08   #17
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shpesh here e pyes veten per shume gjera , por ato me mbesin vetem nje ? e madhe dhe asgje me shume .
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-05, 23:13   #18
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Shpesh here e pyes veten per shume gjera , por ato me mbesin vetem nje ? e madhe dhe asgje me shume .
Q“do pyetje ka pergjigje e nderuar, pranoje sido qe te jete ajo!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-05, 23:32   #19
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po DEA , e vertet se cdo pyetje ka pergjegjje , por mendoj se ndoshta edhe duhet te gjejm pergjegjjen e sakt per cdo gje.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 01:08   #20
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
mendoi ...vetebesimi veteiniciativa ,ambicja,etj etj
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 01:12   #21
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?

Kalt t pershendes edhe valla me gjakftohtesi ka mu pergjigj :


Njerezit qe kane fat,jane lindur ne momentin e duhur ne kohen e duhur ne vendin e duhur,per ate i percjell ai moment i duhur ne kohen e duhur ne vendin e duhur .


A e kuptuat ? :lol:


.
artisti -artist...
-- me nje fjal kjo quhet supersticizem...(edhe pse e thate mire..)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-06, 10:31   #22
Vin-Diesel
is now known as Peja-Boy
 
Avatari i Vin-Diesel
 
Anėtarėsuar: 04-05-06
Postime: 784
Vin-Diesel me shokė shumeVin-Diesel me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Vin-Diesel
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Ne shumicen e Rasteve nuk ju ecen ati atyre personave se Nuk rrezikojn per nje gje !
Vin-Diesel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-06, 23:58   #23
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Esht shume e logjikshme kur LALI shkruan ce fatin tone shume her e vendosin dhe e ndajm me te tjeret , njeriu esht i mvarun nga njeriu per te mbijetuar , Duhet te buroj pak ( vetem pakes xhelozi) nga secili ne per te aritur dicka , me mire kisha then me marr inspiracion nga tjeret . Por ideat dhe energjia e njeiut dallon , keshtu ce gjith do te ket dallim sa ka njeriu sukses .Dikush knaqet me pak e dikush nuk ngihet kurre, por edhe cdo njeri nuk mundet te ket fat , dikush duhet hjekur perndryshe bota nuk kish ec perpara ...mendoj.
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-06, 14:41   #24
Vin-Diesel
is now known as Peja-Boy
 
Avatari i Vin-Diesel
 
Anėtarėsuar: 04-05-06
Postime: 784
Vin-Diesel me shokė shumeVin-Diesel me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Vin-Diesel
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Esht shume e logjikshme kur LALI shkruan ce fatin tone shume her e vendosin dhe e ndajm me te tjeret , njeriu esht i mvarun nga njeriu per te mbijetuar , Duhet te buroj pak ( vetem pakes xhelozi) nga secili ne per te aritur dicka , me mire kisha then me marr inspiracion nga tjeret . Por ideat dhe energjia e njeiut dallon , keshtu ce gjith do te ket dallim sa ka njeriu sukses .Dikush knaqet me pak e dikush nuk ngihet kurre, por edhe cdo njeri nuk mundet te ket fat , dikush duhet hjekur perndryshe bota nuk kish ec perpara ...mendoj.
Ne shumicen e shteteve, Secili person e shikon te Pasurin edhe thot me veten, qka ka ky qe se kam une pse smund te bej edhe une sikur ky....ne shumicen e shtetev tjera shikojn te pasurin edhe mundohen ta rrezojn ate ne kategorin e vet...Dmth kjo gje shumice e Personave qe kan Inat apo gjelozi ndaj dikuj i len mbrapa !

Keshtu qe nese e sheh te pasurin mundou te arrish me shume se aj e mos u mundo ta rrezosh ate ne kategorin tende!
Vin-Diesel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-12, 11:08   #25
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A e ke pyet veten ndonjehere?

jo nanen e kam vete,tha qika jem t'kena maru me dashni,qata je dal sheqer krejt
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-12, 23:47   #26
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt Shiko postimin
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Jo ( Dashe , se e dij qe ajo do te vie e para te lexoj nga kurreshtja ) fatmiresishte fati deri me sot nuk me ka sfiduar
kam pyetur vehten vetem per nje fenomen qe me ndodh , pse sa here marr vendime jo te mira shof ne qiell nje yll qe bie !
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 16:31   #27
Bona-us
 
Avatari i Bona-us
 
Anėtarėsuar: 05-09-12
Postime: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A e ke pyet veten ndonjehere?

Pse zakonshmja ėshtė sėmundja mė famėkeqe?

Sepse na bėn tė pranojmė ēdo fatkeqėsi, ēdo dhimbje, ēdo vdekje.
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-12, 19:33   #28
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A e ke pyet veten ndonjehere?

JO

Fati,suksesi ,dhe gjithcka qka te tjeret kan ne jete s'ka te beje me mua,

Cdo njeri a zdrukthetar i fatit dhe suksesit tije,askush seshte pergjegjes i perhershem i pasuksevev dhe sukseveHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 08-11-12 nė 19:34
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.