Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 23-08-09, 16:04   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Bangladeshi (hamendet) ta njoh Kosovėn

Miqtė tanė nuk i kan pushuar sė rėndituri aktivitetet pėr njohjen e kosovės (derisa ne jemi tė "nxėnė") dhe paten ftuar para sa ditėsh Bangladeshin qė ta njohė Kosovėn.

Nė vijim ja se si deklarohen ata:
Citim:

Bangladeshi nuk e njeh Kosovėn “pėr momentin”


Bangladeshi nuk do ta njohė Kosovėn pėr momentin, ka deklaruar sekretari i Jashtėm Mohamed Mijarul Quayes. “Ne nuk e ndjejmė nevojėn qė ta njohim Kosovėn nė kėtė moment”, ka thėnė ai, duke shtuar se qeveria e tij do t’i marrė parasysh “shumė faktorė” pėrpara se tė marrė njė vendim. “Nėse e njohim Kosovėn. Ne sigurisht qė do tė mbajmė anė. Por nėse jo, atėherė nuk i mbajmė anėn askujt”, ka thėnė Kuajes.
Ky zyrtar tha se Bangladeshi dėshiron qė t’i ruajė marrėdhėniet miqėsore si me Shtetet e Bashkuara, ashtu edhe me Rusinė.
Tė mėrkurėn, ambasadori i Shteteve tė Bashkuara nė Bangladesh James F. Moriarty u takua me ministrin e Jashtėm Dipu Moni, tė cilit i kėrkoi qė Daka ta njohė pavarėsinė e Kosovės. /REL/

Ndėrsa edhe ODA Kosovaro-Arabe ėshtė skeptike tashmė duke dalur me kėto opinjone pėr publikun:

Pak shpresa pėr njohje gjatė Ramazanit
Shkruar nga Arben Ahmeti e diel . 23 gusht 2009

Paralajmėrimet pėr njohje nga vendet myslimane gjatė muajit tė Ramazanit zor tė realizohen

Ndonėse ishte paralajmėruar qė muaji i Ramazanit tė sillte njohje nga shtete me shumicė myslimane, njė gjė e tillė ka pak gjasa qė tė ndodhė. Oda Kosovaro-Arabe thotė se nga vendet me shumicė myslimane vetėm Kuvajti, Katari, Omani dhe eventualisht Jemeni mund ta njohin pavarėsinė e Kosovės para pėrfundimit tė procesit nė GjND nga mesi i vitit 2010


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 23-08-09 nė 16:10
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.