Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Lojra zbavitėse
Emri
Fjalėkalimi
Lojra zbavitėse Lojra elektronike, Lojra tė ndryshme pa kufi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-11-12, 18:09   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post A ju pėlqen tė ėndėrroni?

Realiteti ėshtė shumė i vrazhdė dhe herė-herė bėhet edhe i bezdisshėm. A keni marrė ndonjėherė guximin tė largoheni nga gjithēka dhe nga tė gjithė, tė shkėputeni nė njė botė qė ėshtė vetėm e juaja?

Test: A ju pėlqen tė ėndėrroni?


1 – Zana e mirė qė e shndėrron Kėsulėkuqen nė njė princeshė tė bukur pėr ty ėshtė :

a) Shpirti i nėnės sė vdekur tė Kėsulėkuqes?
b) Njė zanė e vėrtetė?
c) Njė zonjė shumė e pasur dhe e bredhur?


2 – Ke mundėsitė tė bėsh njė ligj, tė cilit do t’i binden tė gjithė. Dėnimi ėshtė me vdekje. Do ta jepje kėtė dėnim pėr:

a) Poshtėrimin?
b) Shijet e kėqija?
c) Dashakeqėsinė njerėzore?

3 – Je duke pėrgatitur valixhen pėr nė plazh dhe ke ende njė copėz vend bosh. Do tė zgjidhje pėr tė vendosur aty:

a) Njė veshje mbrėmjeje shumė elegante?
b) Njė kapele?
c) Njė send ēfarėdo nga ato qė duhen nė plazh?

4 – Pas 10 vjetėsh do tė kesh:

a) Ndonjė rrudhė mė shumė?
b) Ndonjė ėndėrr mė pak?
c) Njė jetė ndryshe?

5 – Ke ftesė pėr tė shkuar nė njė shtėpi shumė tė bukur e luksoze:

a ) Imagjinon si do ta transformoje po tė ishte e jotja?
b) Pyet veten se si ia kanė bėrė tė zotėt e shtėpisė qė janė bėrė kaq tė kamur pėr tė pasur njė shtėpi tė tillė?
d) Admiron ēdo gjė, por mendon se ky nuk ėshtė stili yt?

6 – Fjala “doktor” tė sjell nė mend:

a) Njė tė diplomuar nė ndonjė fushė shkencore?
b) Njė mjek tė zakonshėm me veshjen e bardhė?
c) Njė politikan me titull?

7 – Sheh dy persona qė grinden nė rrugė. Sipas teje:

a) Zihen pėr tė pėrcaktuar kush e ka fajin pėr njė aksident automobilistik?
b ) Zihen pėr dashurinė e njė femre?
c ) Zihen pėr para?

Rezultatet

1 –

a) 1 (pikė)
b) 0
c) 22 –

a) 2
b) 1
c) 03 –


a) 0
b) 1
c) 24 –


a) 2
b) 1
c) 05 –


a ) 0
b) 2
d) 16 –


a) 1
b) 0
c) 27 – :


a) 2
b ) 0
c ) 1Mblidh pikėt dhe lexo profilin


Nga 0 nė 4:
Tė pėlqen shumė tė fluturosh me fantazinė tėnde. Realiteti tė duket shumė i mėrzitshėm, madje tė tremb. Ėndėrron njė botė ku mjafton ta ėndėrrosh njė gjė pėr ta patur, ku tė kėqijtė munden gjithmonė nga tė mirėt. Vėshtirėsia jote pėr tė pranuar realitetin ėshtė ndonjėherė irrituese. Kush tė njeh mirė, admiron optimizmin dhe buzėqeshjen tėnde. Je njė rreze shprese nė njė botė gri dhe monotone

Nga 5 nė 9:
Inteligjent, racional, pa qenė i (e) mėrzitshėm. Edhe ti ėndėrron ndonjėherė, rrallė kur do t’i largohesh rutinės sė pėrditshme, megjithatė je nė gjendje tė rikthehesh menjėherė: me kėmbė nė tokė. Vazhdo kėshtu, duke ruajtur atė pak “ēmenduri” qė i bėn ditėt tė denja pėr t’u jetuar.

Nga 10 nė 14:
Pėr ty, njė ėndėrr ka kuptim vetėm nėse realizohet. Ėshtė shumė e vėshtirė tė humbėsh nė iluzione. Je konkret(e) dhe njė punonjėse e shkėlqyer. Por tenton tė aplikosh metodėn “prusiane” edhe nė dashuri, duke evituar historitė e rrezikshme qoftė edhe nėse kjo tė kushton evitimin e momenteve tė kėnaqėsisė. Lėre tė ndodhė ndonjėherė, mund tė zbavitesh.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-11-12, 11:08   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ju pėlqen tė ėndėrroni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Realiteti ėshtė shumė i vrazhdė dhe herė-herė bėhet edhe i bezdisshėm. A keni marrė ndonjėherė guximin tė largoheni nga gjithēka dhe nga tė gjithė, tė shkėputeni nė njė botė qė ėshtė vetėm e juaja?

Test: A ju pėlqen tė ėndėrroni?


1 – Zana e mirė qė e shndėrron Kėsulėkuqen nė njė princeshė tė bukur pėr ty ėshtė :

a) Shpirti i nėnės sė vdekur tė Kėsulėkuqes?
b) Njė zanė e vėrtetė?
c) Njė zonjė shumė e pasur dhe e bredhur?


2 – Ke mundėsitė tė bėsh njė ligj, tė cilit do t’i binden tė gjithė. Dėnimi ėshtė me vdekje. Do ta jepje kėtė dėnim pėr:

a) Poshtėrimin?
b) Shijet e kėqija?
c) Dashakeqėsinė njerėzore?

3 – Je duke pėrgatitur valixhen pėr nė plazh dhe ke ende njė copėz vend bosh. Do tė zgjidhje pėr tė vendosur aty:

a) Njė veshje mbrėmjeje shumė elegante?
b) Njė kapele?
c) Njė send ēfarėdo nga ato qė duhen nė plazh?

4 – Pas 10 vjetėsh do tė kesh:

a) Ndonjė rrudhė mė shumė?
b) Ndonjė ėndėrr mė pak?
c) Njė jetė ndryshe?

5 – Ke ftesė pėr tė shkuar nė njė shtėpi shumė tė bukur e luksoze:

a ) Imagjinon si do ta transformoje po tė ishte e jotja?
b) Pyet veten se si ia kanė bėrė tė zotėt e shtėpisė qė janė bėrė kaq tė kamur pėr tė pasur njė shtėpi tė tillė?
d) Admiron ēdo gjė, por mendon se ky nuk ėshtė stili yt?

6 – Fjala “doktor” tė sjell nė mend:

a) Njė tė diplomuar nė ndonjė fushė shkencore?
b) Njė mjek tė zakonshėm me veshjen e bardhė?
c) Njė politikan me titull?

7 – Sheh dy persona qė grinden nė rrugė. Sipas teje:

a) Zihen pėr tė pėrcaktuar kush e ka fajin pėr njė aksident automobilistik?
b ) Zihen pėr dashurinė e njė femre?
c ) Zihen pėr para?

Rezultatet

1 –

a) 1 (pikė)
b) 0
c) 22 –

a) 2
b) 1
c) 03 –


a) 0
b) 1
c) 24 –


a) 2
b) 1
c) 05 –


a ) 0
b) 2
d) 16 –


a) 1
b) 0
c) 27 – :


a) 2
b ) 0
c ) 1Mblidh pikėt dhe lexo profilin


Nga 0 nė 4:
Tė pėlqen shumė tė fluturosh me fantazinė tėnde. Realiteti tė duket shumė i mėrzitshėm, madje tė tremb. Ėndėrron njė botė ku mjafton ta ėndėrrosh njė gjė pėr ta patur, ku tė kėqijtė munden gjithmonė nga tė mirėt. Vėshtirėsia jote pėr tė pranuar realitetin ėshtė ndonjėherė irrituese. Kush tė njeh mirė, admiron optimizmin dhe buzėqeshjen tėnde. Je njė rreze shprese nė njė botė gri dhe monotone

Nga 5 nė 9:
Inteligjent, racional, pa qenė i (e) mėrzitshėm. Edhe ti ėndėrron ndonjėherė, rrallė kur do t’i largohesh rutinės sė pėrditshme, megjithatė je nė gjendje tė rikthehesh menjėherė: me kėmbė nė tokė. Vazhdo kėshtu, duke ruajtur atė pak “ēmenduri” qė i bėn ditėt tė denja pėr t’u jetuar.

Nga 10 nė 14:
Pėr ty, njė ėndėrr ka kuptim vetėm nėse realizohet. Ėshtė shumė e vėshtirė tė humbėsh nė iluzione. Je konkret(e) dhe njė punonjėse e shkėlqyer. Por tenton tė aplikosh metodėn “prusiane” edhe nė dashuri, duke evituar historitė e rrezikshme qoftė edhe nėse kjo tė kushton evitimin e momenteve tė kėnaqėsisė. Lėre tė ndodhė ndonjėherė, mund tė zbavitesh.


Nga 10 nė 14:
"Pėr ty, njė ėndėrr ka kuptim vetėm nėse realizohet. Ėshtė shumė e vėshtirė tė humbėsh nė iluzione. Je konkret(e) dhe njė punonjėse e shkėlqyer. Por tenton tė aplikosh metodėn “prusiane” edhe nė dashuri, duke evituar historitė e rrezikshme qoftė edhe nėse kjo tė kushton evitimin e momenteve tė kėnaqėsisė. Lėre tė ndodhė ndonjėherė, mund tė zbavitesh".

Mue spontaneisht me duel prusian.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-12, 15:24   #3
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: A ju pėlqen tė ėndėrroni?

...veq zori i shkret, me shume e dua realitetin
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-12, 18:30   #4
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ju pėlqen tė ėndėrroni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
...veq zori i shkret, me shume e dua realitetin
Prusian (gjerman) bre si une!

Qe nje note t'vogel qitu 15!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-12, 07:55   #5
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: A ju pėlqen tė ėndėrroni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Prusian (gjerman) bre si une!

Qe nje note t'vogel qitu 15!
......hahaha..i madhe eshte Fshatari, Respekt


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.