Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-05-05, 21:29   #31
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim MODA SOT

MODA SOT SHUME E MIRE, ME PAK SHPENZIME VISHESH,ME LEHT E BLEN GJYSEM METRE BASEM PER MINI SE SA 12 METRE PER DIMI
PER TE GJITHA PUNET ESHTE BERE ME LEHT
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-05-05, 22:48   #32
titi
 
Anėtarėsuar: 02-05-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 574
titi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga titi
PREJ KTHIZE E NE KUKA CULLAK, NJE PICIK MBI GJUJ E TEPOSHT CULLAK , PRE SCEQULLAVE E NALT CULLAK KJO ESHTE MODA TEK SHUMICA E FEMRAVE "SHQIPTTARE" SOT :roll: :roll: :roll:

KUKU PER NEVE CKA NA KA GJET :!: :!: :!:
titi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-05, 07:55   #33
Dreni30
 
Avatari i Dreni30
 
Anėtarėsuar: 21-12-04
Postime: 30,904
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shkelqyeshem vera eshte, vetem holl me u vesh.
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-05, 10:08   #34
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim

sa ma pak veshur, aq ma lire dhe aq ma mire....
__________________
Mikun e mire ne kohe te veshtir e ke pran, kurse miku i keq ne at kohe te len veht.
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-05, 13:02   #35
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

sidomos mos mu vesh fare,, shum lire,, jo vetem lire por ka gjasa edhe per fitim..
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-05, 20:41   #36
schütze
 
Avatari i schütze
 
Anėtarėsuar: 06-05-05
Vendndodhja: ne D
Postime: 6,050
schütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėm
Gabim

moda sod a :?: valla vesh qka dush se sja nin kujt :P
__________________
........Deshte s'desht jeta vazhdon....
schütze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-05, 03:01   #37
titi
 
Anėtarėsuar: 02-05-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 574
titi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga titi
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga titi
PREJ KTHIZE E NE KUKA CULLAK, NJE PICIK MBI GJUJ E TEPOSHT CULLAK , PRE SCEQULLAVE E NALT CULLAK KJO ESHTE MODA TEK SHUMICA E FEMRAVE "SHQIPTTARE" SOT :roll: :roll: :roll:

KUKU PER NEVE CKA NA KA GJET :!: :!: :!:
VAJZA PA NDER SI SHTEPIA PA DERE :arrow:
titi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 11:19   #38
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Moda sot - pa mode.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 20:48   #39
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Edhe meshkujt po ndjekin moden e grave sot
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-05, 00:27   #40
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ngjyra e bardh esht e pavdekshme :P


huhhhh
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-07, 21:45   #41
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kepuce , sandale qe jan ne trend!

Per dallim nga shume stine me rradhe,kohet e fundit eshte be nje laramani ne moden e kepuceve,,, kepucet qe jane jo vetem te bukura por edhe komode, me pak take, per ato qe bajne take ta larta,dhe kepucet me modele sikur te femijeve,,,apo balerina...
Hit i ketij sezoni gjithashtu jane kepucat me maja te rrumbullakta dhe me take te larta qe jane njekohesisht edhe te plota,e jo me taka te holla si maja e gjilperes siq ishin ne mode vite me rradhe ...(apo kjo mvaret krejt sipas shijes se femres)
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-07, 22:01   #42
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
GabimMy favorites,,,kepuce te rrafshta dhe shume komode ne hecje ...
Sandale me rripa te kmobinuar,,,elegante per raste me speciale...
Kepuce te bukura me take te larta. Per ato qe i preferojne taket, ky mundet me qene nje model i duhur per raste me te vecanta...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-07, 16:37   #43
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhinset, veshja mė rezistente e tė gjitha kohėrave

Rekordet e shitjeve dhe fitimeve. Risia e njė sektori qė prej njė shekulli e gjysmė nuk njeh krizaXhinsi ka njė histori tė gjatė. Copa e xhinsit ka qenė e njohur nė tregjet e Lindjes sė Mesme qė herėt. Njė copė qė vinte nga Nimes, pasardhėsi i sė cilės ėshtė "Denim"-i sot. Bėhej fjalė pėr pambuk rezistent, lahej lehtė, me ngjyrė blu. Pėr shumė kohė historia e tij ėshtė e lidhur me punėt e rėndomta, duke filluar qė nga marinarėt gjenovezė, tė cilėt e kanė pėrdorur qė nė vitet ‘800. Fjala ‘xhins‘ ėshtė pėrdorur pėr herė tė parė nė Genova nga punėtorėt e shkarkimit nėpėr porte, tė cilėt vishnin pantallona me kėtė copė. Duke filluar qė nga viti 1850, fjala ‘xhins‘ u pėrdor pėr tė dizajnuar njė model pantallonash, jo copėn.


Njė sukses i madh i xhinseve, i pari nė botė. Ishin kėrkuesit e arit, tė cilėt pėrdorėn tė parėt pantallonat me pesė xhepa tė prodhuara nė San Franēisko nga "Levi Strass". Mė pas, atyre iu shtuan edhe punonjėsit e bujqėsisė, kaubojsat. Etiketa me dy kuaj qė tėrheqin njė palė xhinse interpreton mė sė miri rezistencėn e materialit. Nė vitet ‘20, xhinset filluan tė pėrdoreshin nė Amerikė si veshje sportive. Nė vitin 1935 u prezantua xhinsi i parė pėr gra dhe nė 1943-shin Harper‘s Bazar fotografoi njė pėrparėse xhinsi pėr tė treguar se ėshtė aq komode, sa mund tė pėrdoret edhe nė kuzhinė. Xhinsi arriti nė Evropė nga ushtarėt amerikanė dhe shumė shpejt u imponua falė kinemasė hollivudiane dhe ikonave tė filmave "vestern" si Geri Kuper dhe Xhon Uejn. Nė vitet ‘50, nė Amerikė u xhinsi u ndalua tė vishej nė shkolla, ndėrsa lejohej tė pėrdorej vetėm nė kinematografi nga aktorė tė mėdhenj si Marlon Brando dhe Xhejms Din. Mė pas, xhinsi do tė rivishej nė universitete nė kohėn e Bob Dilanit. Nė vitet ‘60, xhinset u bėnė uniforma e tė rinjve dhe simbol i atyre rebelė. Xhinsi, duke filluar qė nga 1968, bėhet veshja mė e pėrdorur nė mbarė botėn dhe akoma sot, nė dhjetėvjeēarin e parė tė viteve 2000, ėshtė e vetmja veshje me tė vėrtetė e globalizuar. E pėrdorur me tė njėjtėn lehtėsi qė nga yjet e spektaklit e kinemasė, profesorėt, studentėt e deri te punėtorėt e thjeshtė. Shumė shpejt u shndėrrua nė njė veshje tė padiferencuar pėr sa i pėrket seksit, qė sigurisht ėshtė veshja uniseks. Madje, ka kaluar edhe kufijtė e shumėllojshmėrisė sė veshjeve pėr kultura dhe shoqėri tė ndryshme, duke u shndėrruar kėshtu nė njė veshje trans-nacionale.

Nėse ėshtė e vėrtetė se tregu i xhinseve "Denim" pėrfaqėson 2/3 e xhiros globale tė lidhur me veshjet, ėshtė pėr t‘u mrekulluar qė nė veshjet mė tė pėrhapura tė planetit, nuk i ėshtė kushtuar njė sallon shumė i madh. Krenaria e parė botėrore e sektorit do tė mbahet nė Rimini nga datat 14-16 qershor, rezervuar vetėm pėr specialistėt e punės, tė cilėt ndjekin njė proces shumė tė gjatė pune pėr t‘ua "servirur" sa mė mirė konsumatorėve.

Nė Evropė vitin e kaluar janė shitur mė shumė se 40 milionė palė xhinse. Ēdo njėri prej nesh ka nė gardėrobėn e tij tė paktėn 4 palė xhinse, kundrejt amerikanėve, tė cilėt kanė tė paktėn 7 palė. "Ėshtė Perėndimi ai qė me krijimtarinė e tij u ka dhėnė xhinseve ngjyrimin aktual shumė tė veēantė: gjithanshmėrinė, modernizmin, rrezatimin, duke i transformuar nė njė veshje tė tėrthortė nė shtresat sociale dhe brezat e ndryshėm, tė pranishme si nė banka e tregje tė ndryshme, ashtu edhe nė pasarelat e modės sė lartė", nėnvizon Michele Durante, president i studios stilistike, i specializuar pėr markėn "Denim", i cili ka ideuar dhe promovuar kėtė sallon. Sektori ėshtė i vetmi, pohon Durante, i cili nuk ka njohur kriza, por ėshtė nė evoluim tė vazhdueshėm: "Denim ėshtė njė markė e njohur dhe shumė e pėrhapur nė tregun botėror tė modės. Kjo markė rinovohet nė ēdo stinė, duke u sugjeruar konsumatorėve linjat dhe tendencat e njė produkti mode nė nivel botėror". Kampionė tė hedhjeve tė rrezikshme: edhe njė herė kemi mundur ta shesim akullin nė skenė.

Pėrdorimi i gjerė i tij ka gjetur pėrshtatje edhe te veshjet e fėmijėve, duke filluar qė nga foshnjat e sapolindura. Edhe kėtu bien nė sy zbukurimet, ku mė tė pėrdorshmet janė figurat e kafshėve dhe tė personazheve mė tė dashur tė filmave pėr fėmijė.

Pėr momentin ekspozuesit e "Denim Expo" javė ndarė nė dy sezone. "Specialized Brands" i ėshtė kushtuar koleksionit pranveror 2008 tė markave mė prestigjioze ndėrkombėtare dhe "Blue Ribbon" lidhur me hapėsirėn e industrisė: prodhues tė veshjeve, lavanderi hitech, zyra kėrkimi tė avancuara pėr trajtimet me laser: pastrim gurėsh, pastrimin pėrfundimtar dhe aksesorė.

Koha, qė tashmė ka kaluar, ishte viti 1973, ky kur McLuhan shkruante: "Xhinset janė si njė ‘ulėrimė‘ e madhe, pėrfaqėsojnė njė shpėrthim krize kundėr krijimit". Nėse ekziston ende njė "ulėrimė" e madhe, ėshtė ajo qė mund tė ikėsh me vrap ndėrsa lexon stampėn e ēmimit, pėr njė veshje e cila ka lindur si emblema e rastėsishme e spartanėve apo revolta tė cilat janė bėrė tashmė njė qendėr kulti dhe tendence. Xhinset e brazave tė fundit janė ato tė cilat janė tė ngjyrosura me bojėra dhe tė qėndisura me aksesorė tė ndryshėm, duke krijuar kėshtu njė tėrheqje shumė sensuale. Por janė edhe xhinset e modės sė rėndė, tė qėndisura me fije ari dhe qė kushtojnė 1200 euro pala. Ka edhe nga ato tė cilat veprojnė teknologjikisht duke ndezur Mp3. Xhinset me efekt "mrekullie", tė cilat falė njė sistemi "push up" (duke shtyrė pėrpara) tė kryqėzuara, tė premtojnė njė pamje tėrheqėse si tė ndenjurat e Naomit. Gjithashtu, ka edhe xhinse tė cilat kurojnė celulitin. Dhe mė pas trajtuese, jo tė lodhshme, me ēdo lloj sistemi tė mundur: tė qėndisura, tė lyera me ngjyra tė ndryshme, tė shndritshme, tė forta, tė spėrkatura me kuarc, tė ēngjyrosura me plumb dhe klor, tė grisura, tė bombarduara me laser, tė mbushura me zinxhirė, gjilpėra dhe pirsing tė ndryshėm. Edhe xhinset kanė filluar tė evoluojnė dhe kanė pasur shumė ndryshime rrėnjėsore.

Xhinset pėrdoren pothuajse nė tė gjitha sfilatat e stilistėve tė mėdhenj. Edhe kėtė sezon, moda e tyre nuk ka ndryshuar. Dominojnė xhinset e ngushta, tė grisura dhe me zbukurime. Fundet shumė tė shkurtra me xhaketa tė ngushta. "Edhe kėtė verė kemi tė njėjtėn tendencė pėr xhinset. Veēse, pėrdorim tė gjerė do tė kenė edhe pantallonat e shkurtra me njė material prej xhinsi tė butė. Fundet, ashtu si sezonin e kaluar, janė tė qėndisura me gurė, shumė tė shkurtėr dhe plot xhepa", tha Armani.

Edhe aksesorėt e xhinsit janė ndėr mė tė kėrkuarit nė treguan e modės. Ēanta, ēizme, dorashka, tė cilat ndėrthuren bukur me qėndisma dhe xhins janė po aq tė kushtueshme dhe tė preferueshme. Sipas njė studimi tė kryer nė SHBA, veshjet prej xhinsi janė veshjet qė shiten mė shumė nė tregun ndėrkombėtar. Ėshtė njė modė qė nuk vdes kurrė", thonė stilistėt e mėdhenj tė modės.

Por sigurisht qė xhinsi mė i pėrhapur ėshtė ai "Basic". Edhe pse tashmė ėshtė shumė e vėshtirė tė gjesh njė ekzemplar, nuk mund tė jetė i adaptuar nė mėnyrė perfekte. Ekzistojnė gjithashtu edhe tė ashtuquajturat "jeans of Allah", shumė tė pėrdorura nga myslimanėt, me ngjyrė dhe tegela jeshilė, e me shumė xhepa, qė janė ideuar pėr myslimanėt pėr lutje. Sė shpejti do tė dalin nė treg edhe xhinset e dizenjuara nga Cynthia Capuano, tė cilat kėshillohen pėr stinėn e verės me ngjyrė jeshile dhe blu. Njė krijim vėrtet tėrheqės, qė e bėri tė dyshojė stilistin mė tė sofistikuar, Yves Saint Laurent: "Do tė kisha dashur tė shpikja vetėm njė gjė nė jetė: xhinset".

Pier Paolo Pasolini nuk i pėlqente ato aspak dhe i pėrshkruante si fetish i miratimit tė shumicės, ndėrsa pėr sociologun Jean Baudrillard janė njė uniformė manifestimi bashkėkohor i antiretorikės. Ēdo vit janė shitur 2 milionė e gjysmė palė. Sipas njė studimi tė kryer, veshjet prej xhinsi janė veshjet qė shiten mė shumė nė tregun ndėrkombėtar. "Ėshtė njė modė qė nuk vdes kurrė", thonė stilistėt e mėdhenj tė modės.
2/3
Xhinset pėrfaqėsojnė 2/3 e xhiros globale tė lidhur me veshjet. 80% e pikave tė shitjes sė veshjeve shesin xhins


40 milionė
Nė Evropė vitin e kaluar janė shitur mė shumė se 40 milionė palė xhinse. Ēdo njėri prej nesh ka nė gardėrobėn e tij tė paktėn 4 palė xhinse, kundrejt amerikanėve, tė cilėt kanė tė paktėn 7 palė


2,5 miliardė

Tė pėrdorura nė vitin 1873 nga Levi Strauss dhe Jacob Davis, sot nė tė gjithė botėn shiten 2,5 miliardė xhinse nė vit
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-07, 16:43   #44
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

[quote=Elina]

My favorites,,,kepuce te rrafshta dhe shume komode ne hecje AUUUUUUUA Elina Gati qeso i kam Ble ne Pr qe nje jace me Pleqnje shume por pak Shtrejt 38 Euro i kam Ble por nuk jam Pishman se ishun shume Hatashum
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-07, 20:31   #45
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po Arkza e vertete qe jane shum praktike,,,edhe un kam gati se kesi lloji te kepuceve ,,,me pelqejne teper ...ndashta edhe pse me duken si model i vajzave te vogla,,, po shume i adhuroje ...


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.