Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-09-11, 21:00   #16
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

o po pritoj bre ,edhe te gateshme me i perdor se le me i pregatit ..
nejse, perdorni ju tjerat perdorni..mos me kqyrni mua..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-09-11, 21:04   #17
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
o po pritoj bre ,edhe te gateshme me i perdor se le me i pregatit ..
nejse, perdorni ju tjerat perdorni..mos me kqyrni mua..
jadore skena nevoje per maska me perdore,se kshtu ashtu mask e tej maske jena ba,
kqyre jepja najkujt qaty se gjinjah buken e lan pa ble me hishu tenin e ftyres:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-02-12, 14:50   #18
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

sa here po kqyri (kush a ne linje) te qekjo tem po shofe gjin


hina me kqyre edhe niher mos mka shku najsend huq
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-09-12, 10:59   #19
haneza
 
Anėtarėsuar: 25-02-10
Vendndodhja: Kosov
Postime: 147
haneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėmhaneza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

maska ma e mir esht disponimi i mire
haneza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-12, 23:05   #20
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

...

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-12, 09:44   #21
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: ~Maska per fytyre dhe...

Rilinda_moj ti cike,cka na paske bo keshtu, sa hargjimet me luleshtrydha, veze, mjalt, qumsht, sheqer,vaj ulliri...... ja, s'ja bon ngat hiq, une po i ha pa hjek keq mi perzi,tybe po ndihem mire pa u lodhe mi qu dom ato far bereqete
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 20:55   #22
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
Rilinda_moj ti cike,cka na paske bo keshtu, sa hargjimet me luleshtrydha, veze, mjalt, qumsht, sheqer,vaj ulliri...... ja, s'ja bon ngat hiq, une po i ha pa hjek keq mi perzi,tybe po ndihem mire pa u lodhe mi qu dom ato far bereqete
bankrotoj kjo sa mastrafin e paska pas bo , qato s'po nihet e gjalle mo ..

p.s.
kallxomni kur te bohen 5 min se duhem me e hjek temen , se une s'jam si kjo me hargjite kaq shume , e blej te gatshme ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:14   #23
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
bankrotoj kjo sa mastrafin e paska pas bo , qato s'po nihet e gjalle mo ..

p.s.
kallxomni kur te bohen 5 min se duhem me e hjek temen , se une s'jam si kjo me hargjite kaq shume , e blej te gatshme ..

..a s'e njeve sahatin a?....a ki ly ftyren a mos je tu honger dredhza,une pi ha, efekti ma i shpejt
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:22   #24
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
..a s'e njeve sahatin a?....a ki ly ftyren a mos je tu honger dredhza,une pi ha, efekti ma i shpejt
ly,ly, ....sipas nutricistve ,keshillat e reja rekomandojne qe pemet eshte e preferushme vetem pjesen e pare te dites te konsumohen ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:29   #25
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Kape kastravecin, preje grije, qiti dy copa n`sy.

Kape gogluqin e vojes, perzije me mjalte, edhe lyje krejt ftyren.

Nuk e maj n`men kur kom bo ksi seni , cncn, po qka i vyjne njerit t`ri me u zbukuru? Kur Perenia e ka fal si pehri?

Hahahahahaaaaaaaaaaa :P

Nime, pernime, qito sene jane krejt rrena. Ani nashta ta hjekun nej qelize t lkures t dekne, nashta ta hjekun zdralin, amo per ni lkure t`mire, duhet; Me pi uje shume, duhan hiq, me hanger fruta shume, me e pastru ftyren me uje akull edhe me flejt mesatarisht 8 ore n`dite...
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:38   #26
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Kape kastravecin, preje grije, qiti dy copa n`sy.

Kape gogluqin e vojes, perzije me mjalte, edhe lyje krejt ftyren.

Nuk e maj n`men kur kom bo ksi seni , cncn, po qka i vyjne njerit t`ri me u zbukuru? Kur Perenia e ka fal si pehri?

Hahahahahaaaaaaaaaaa :P

Nime, pernime, qito sene jane krejt rrena. Ani nashta ta hjekun nej qelize t lkures t dekne, nashta ta hjekun zdralin, amo per ni lkure t`mire, duhet; Me pi uje shume, duhan hiq, me hanger fruta shume, me e pastru ftyren me uje akull edhe me flejt mesatarisht 8 ore n`dite...

Tash qysh a ardhen edhe pak hellovina,do do skan nevoje per maska hic tibe,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:46   #27
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Tash qysh a ardhen edhe pak hellovina,do do skan nevoje per maska hic tibe,

Jaran, shyqyr Zotit qe une e ti jem te bukura edhe te reja Sipas te gjitha gjasave duhet me dal me ble maska per hellovinen
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 21:49   #28
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Jaran, shyqyr Zotit qe une e ti jem te bukura edhe te reja Sipas te gjitha gjasave duhet me dal me ble maska per hellovinen


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 22:57   #29
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Bash kesh ka mendoj me provu njo mu shtrri ne uje

psh.

banjo me kripe!

Derdhni 500 gram kripe ne ujin e vaskes. Me pas shkrini dy luge mialte ne nje gote qumesht dhe derdhni brenda ne vaske.Qetesohuni per rreth 20 minuta ne vaske duke shijuar clodhjen dhe embelisine e ketij momenti
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 22:58   #30
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ~Maska per fytyre dhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Jaran, shyqyr Zotit qe une e ti jem te bukura edhe te reja Sipas te gjitha gjasave duhet me dal me ble maska per hellovinen
Per dembela ka edhe maska hazer me ble bash asi trishtushme ahahha


__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.