Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-07-09, 20:50   #31
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
O Pupi oooooooo...! A je si je ....? hishem po doken muslimkat, doren n'zemer a...?!
Jemi te Moda dhe Estetika, dhe tė bėjė nga ato komentet e mija politike(ta marr NAMA gjithēka asht e lidhne me pilitik), ndoshta nuk pėrket me Temėn (mos po ta prishi?), po mė dhe leje ti, unė e thom nji fjalė, qė e dridhi forumin!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Pupi : 31-07-09 nė 20:53
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-07-09, 20:52   #32
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-09, 20:58   #33
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .
Jo bre mos u tut, nuk besoj qė mendon qė pikėrisht Pupi po don mi prish dardanin, spaku ti duhesh mi ditė...
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-09, 21:14   #34
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Jemi te Moda dhe Estetika, dhe tė bėjė nga ato komentet e mija politike(ta marr NAMA gjithēka asht e lidhne me pilitik), ndoshta nuk pėrket me Temėn (mos po ta prishi?), po mė dhe leje ti, unė e thom nji fjalė, qė e dridhi forumin!

mu tek Moda pshtillet politika....!

Pupi, gjithemon, e ke lejen nga une qe "ta dridhesh" forumin ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ! n'llogari t'Urates thuej cka te duesh...! Pse a po bohet nami, a...!

qe dhe nje video sa i perket temes:

http://www.youtube.com/watch?v=eA9puJdRz88
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 31-07-09 nė 21:15
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-09, 21:16   #35
Lijanna
 
Anėtarėsuar: 12-06-06
Vendndodhja: (
Postime: 1,344
Lijanna e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ju lutem mos e prishni temen pa lidhje .Ketu po bisedohet per stile e jo per ndalesa e liresa .

Ps. Lijana me bere kurreshtar me ata katrore .
OK LOJETARI, ata katrorat i kam ba se ato femrat e bukura.

E thash mos t'ju qes pune meshkujve me nejt vec te kjo teme tu i kqyr :D
(shaka kjo e fundit :)
__________________
Nė zemrėn e njeriut ka vetmi, tė cilėn nuk mund ta largosh pos duke iu drejtuar Zotit.
Lijanna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-09, 21:35   #36
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

http://www.youtube.com/watch?v=Jv-7z...eature=related
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-09, 21:36   #37
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Stile te ndryshme te bartjes se shamiave(hijab)...!

http://www.youtube.com/watch?v=CGvuh...eature=related
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 20:12   #38
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Recipetat 2.2 milione euro


Recipetat e firmes Victoria’s Secret jane legjendare. Cdo vit, perpara blerjeve te Krishtlindjeve, shtepia e famshme amerikane e te brendshmeve prezanton recipetat me te shtrenjta ne bote, te krijuara me diamante dhe gure te tjere te cmuar.


Me kete rast eshte zgjedhur edhe “engjelli” qe do t’i mbaje veshur, modelja e famshme e Victoria’s Secrets, Marisa Miller.
Ekstravaganca e fundit e pagezuar me emrin “Harlequin Fantasy Bra”, me 2.300 diamante, 22 rubine vlen 2.2 milione euro.
Rekordi i fundit i ketij lloji ka qene ai i vitit 2001, kur Heidi Klum veshi nje pale recipeta me vlere 12.5 milione dollare.
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 20:54   #39
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Recipetat 2.2 milione euro


Recipetat e firmes Victoria’s Secret jane legjendare. Cdo vit, perpara blerjeve te Krishtlindjeve, shtepia e famshme amerikane e te brendshmeve prezanton recipetat me te shtrenjta ne bote, te krijuara me diamante dhe gure te tjere te cmuar.


Me kete rast eshte zgjedhur edhe “engjelli” qe do t’i mbaje veshur, modelja e famshme e Victoria’s Secrets, Marisa Miller.
Ekstravaganca e fundit e pagezuar me emrin “Harlequin Fantasy Bra”, me 2.300 diamante, 22 rubine vlen 2.2 milione euro.
Rekordi i fundit i ketij lloji ka qene ai i vitit 2001, kur Heidi Klum veshi nje pale recipeta me vlere 12.5 milione dollare.
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-10, 18:59   #40
Kalimtare
 
Avatari i Kalimtare
 
Anėtarėsuar: 02-02-10
Vendndodhja: n'katundė
Postime: 410
Kalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėmKalimtare i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

nude look... gjithcka ne facetet e lekures...
Urata, e kosova.de's a?
Kalimtare Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-09-11, 12:23   #41
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Qerpikėt artificialė
Nga Express mė 19 shtator 2011 nė ora 12:03
Qerpikėt artificialė, sa ēil e mbyll sytė, mund t’ju japin njė pamje seksi dhe glamuroze. Por, vėnia e tyre nuk ėshtė edhe aq e thjeshtė, sikur qė mund tė mendohet. Ja disa kėshilla tė rėndėsishme.

Te vėnia e qerpikėve artificialė, me rėndėsi ėshtė qė ato tė jenė tė renditura sipas gjatėsisė, ku mė tė gjatėt duhet tė jenė nė pjesėn e jashtme tė syrit, kah tėmthat, e mė tė shkurtra kah hunda.

1. Para se ta veni kurorėn e qerpikėve, vizatoni me ajlajner vijėn e qerpikėve tė epėrm. Mė pas, fėrkojeni pak linjėn e vizatuar, nė mėnyrė qė tė fitoni njė efekt ‘mjegullor’. Kjo do tė mundėsojė qė tė mbetet pa u dukur shiriti qė mbanė qerpikėt artificialė.

2. Qiteni ngjitėsin nė gisht dhe ngadalė lyejeni shiritin e qerpikėve artificialė. Pritni disa sekonda. Nėse vendosni qė tė vini qepalla pjesė-pjesė, tė cilat duken mė mirė, atėherė skajet e tyre duhet t’i zhytni nė ngjitės, e mė pas, me pincė, ngjitni nė sy.

3. Ngjiteni kurorėn e qerpikėve nė kapakun e epėrm, sa mė afėr vijės sė qerpikėve natyrorė, duke i shtrėnguar paksa me gishta. Edhe qerpikėt e ndarė duhet t’i veni nė kapakun e epėrm, kah kėndi i jashtėm i syve.

4. Nė fund, me anė tė lakuesit, lakoni qerpikėt natyrorė dhe ata artificialė, si dhe vejeni maskarėn.

Njė kujdes i veēantė duhet t’i kushtohet higjienės sė qerpikėve artificialė, nė mėnyrė qė tė mos vijė deri te ndonjė infeksion. Qerpikėt artificialė hiqen me tretės specifikė, gjė qė duhet ta bėni me kujdes, nė mėnyrė qė tė mos dėmtoni qerpikėt natyrorė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-11, 09:30   #42
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Tableta kundėr rrudhave

Shkencėtarėt nga Britania e Madhe kanė gjetur njė mėnyrė pėr zėvendėsimin e botoksit dhe kremrave qė vendosen nė lėkure, duke perfeksionuar tabletat tė cilat veprojnė nė shtresat e thella tė lėkurės dhe nė kėtė mėnyrė eliminojnė rrudhat dhe zvogėlojnė ‘lepezėn’ rreth syve.


Nė hulumtimin klinik tė preparatit tė ri, ku kanė marrė pjesė 500 femra, ėshtė vėrejtur se rrudhat e thella rreth syve tė kėtyre femrave janė zvogėluar pėr 30 pėr qind pėr njė periudhė prej 14 javėsh.

Tabletat e bukurisė pėrmbajnė kombinim tė ekstrakteve ushqyese, vitamina C dhe E, izoflavone, likopine dhe omega-3.

Shkencėtarėt janė tė bindur se kėto komponentė i kundėrvihen plakjes sė lėkurės nė nivel gjenetik.

Tabletat kundėr rrudhave sė shpejti do tė paraqiten nėpėr barnatoret e zakonshme angleze, ndėrsa pėr trajtim njė javor do tė kushtojnė rreth 35 funte.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-10-11, 04:02   #43
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Si kurreshtare qe jam per moden,mora pak kohe te ju sjelle disa me pamje modele,dhe ato te Kanadas,bilem:) Jufalemnderit

besoi se pelqein ne veshje,jo shum te dukshme
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 25-10-11 nė 04:07
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-10-11, 04:16   #44
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 25-10-11 nė 04:19
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-03-13, 15:40   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Xhinset qė ndryshojnė ngjyrėn sipas temperaturėsKompania e xhinseve Naked & Famous ėshtė e njohur pėr dizajnimin e rrobave. Kohėt e fundit kompania ka zbuluar njė palė xhinse me ngjyrė tė lėngshme kristali, qė ndryshon ngjyrėn sipas temperaturės sė trupit.

Kur keni ftohtė, xhinset fillojnė dhe marrin ngjyrėn blu. Kur trupi fillon tė nxehet, ngjyra e xhinseve zbehet nė tė bardhė. Ndryshimi i ngjyrave funksionon me njė ngjyrė tė lėngshme kristali, e cila ka njė molekulė brenda qė mundėson ndryshimin e ngjyrės sė tyre sipas temperaturės, transmeton BW.

Xhinset janė nxjerrė nė treg nėn koleksionin “Weird Guy” dhe janė nė dispozicion pėr 240 dollarė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.