Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-03-08, 19:49   #1
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēfarė ngjyre preferoni t'i keni flokėt?

Per vete 2 vitet e fundit i mbaj vetem ngjyre te zeze

Besoj se edhe me tutje nuk do e nderroj kete ngjyre ...

Po ju ?


__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-03-08, 20:04   #2
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Une kam pas deshire gjithmone ne ngjyre te zeze te flokeve, po e kam te kafte.
Pas shume komplimenteve me hini ne qef heheheh
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-08, 20:05   #3
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Prishtinase, as vet nuk e di valla per floke… se kogja bej eksperimente ne to… edhe besa shpesh here nuk jam e kenaqur…
Po kesaj here si i kam te ngjyrosta... po me duket qe nje kohe kogja te gjate kam me I lene keshtu….po me pelqejne.
Para nja dy javesh I kam ngjyrose floket pak me ndyshe se qe I kam pas perpara.
Nje pjese mrapa rreth qafes I kam ngjyre te zeze…floket tjera I kam ngjyre te kaft…e vetem perpara i kam be me ngjyre te bardhe.
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Elina : 19-03-08 nė 20:06
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-08, 20:17   #4
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Para disa viteve kam ngjyros floket me te Zeze ....pas nje kohe me te kaft te mbyllt(me qellim qe te jete si ngjyra natyrale) e tani preferoj ta kem ngjyren time Natyrale por akoma kam nga ngjyrat, po pres edhe disa dite qe ta largoj ngjyren dhe te kem ngjyren NATYRALE TIMEN .....
Geshtenje te mbyllt .
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-08, 01:56   #5
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Ne fakt me se shumti preferoi ngjyren NATYRALE,ashtu si e tha dhe Linka_pz me par,sepse gjithe qka eshte natyrale,eshte dhe reale...
-por tani sikur ka arrijtur ne kulmacion e gjitha artificiale,lol! keshtuqe dhe une,pase ni kohe te gjate,perdori disa nder ngjyra artificiale,here ngjyre kafe, here ngjyre zez, kam perdorur dhe ngjyren e bardh,ishte hera e par qe kisha perdorur ngjyre ne flokun tim,mund t'them para 12 viteve,per vete faktin qe kishte kengtarja e njohur dikur'Gili...nderkohe dhe me quajshin Gili vetem se kisha bere floket si ajo,eee
ps..sikur ta dinin se kisha per zili kete kengetare,sa e talentuar qe ishte...

Ndaj,jupershendes ne pergjithesi....Zonje dhe Zonjusha....(be cool)

Jufalemnderit
Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 20-03-08 nė 01:57
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-08, 06:03   #6
pRiShTiNaLiKjA
||..E Omėl Si MjAlTA..||
 
Avatari i pRiShTiNaLiKjA
 
Anėtarėsuar: 19-03-08
Vendndodhja: USA
Postime: 21
pRiShTiNaLiKjA i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

asnjehere si kam lyar flokt me ndonje ngjyre...i kam te kafta kacurrela..kam frike qe i prishi kacurrelat dhe floket nese i ngjyrosi..!!!!
pRiShTiNaLiKjA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-08, 16:55   #7
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pRiShTiNaLiKjA
asnjehere si kam lyar flokt me ndonje ngjyre...i kam te kafta kacurrela..kam frike qe i prishi kacurrelat dhe floket nese i ngjyrosi..!!!!
Si une koke
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-08, 15:08   #8
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Gjith floket Bjonde i kam mbajtur, po ka nje Vit se i kam ber te zeza po prap do i ndryshoj ngjyren ..


SE shum egersive me thojn jam me flok te Zeza.!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-08, 19:00   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ngjyre preferoni t'i keni flokėt?

cfaret .....hmmmmm te kuqe (taman shtrigulk):p
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-08, 15:11   #10
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ngjyre preferoni t'i keni flokėt?

Kurr si kom ngjyros..qishtu boll mire po me rrijn.. se po tutna po behna si shtrigulk qe po thot eminja hahaa
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-08, 20:00   #11
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Amina
Une kam pas deshire gjithmone ne ngjyre te zeze te flokeve, po e kam te kafte.
Pas shume komplimenteve me hini ne qef heheheh
Mos u ankoh se boll ngjyren e mire e kishe !

Bash sikur ngjyren time natyrale qe e kisha dikur....
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-08, 20:03   #12
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Prishtinase, as vet nuk e di valla per floke… se kogja bej eksperimente ne to… edhe besa shpesh here nuk jam e kenaqur…
Po kesaj here si i kam te ngjyrosta... po me duket qe nje kohe kogja te gjate kam me I lene keshtu….po me pelqejne.
Para nja dy javesh I kam ngjyrose floket pak me ndyshe se qe I kam pas perpara.
Nje pjese mrapa rreth qafes I kam ngjyre te zeze…floket tjera I kam ngjyre te kaft…e vetem perpara i kam be me ngjyre te bardhe.
Aaaa sa per eksperimente ti nuk priton hiq....

Vetem nga viti i kalum qe te njofe, disa here e ke nderrua ngjyren e floktve bile edhe stilin e tyre...

Mendoj se te pershtatet ngjyra e bardh...besa edhe me ato "balosha" qe i ke be....(shaka) !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-08, 20:08   #13
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Gjith floket Bjonde i kam mbajtur, po ka nje Vit se i kam ber te zeza po prap do i ndryshoj ngjyren ..


SE shum egersive me thojn jam me flok te Zeza.!
Nese je ti kjo ketu ne avatar dhe ke ende kete ngjyre flokesh, mendoj se po te pershtatet....Por per bjond nuk e di cfare te theme...
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-08, 12:13   #14
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare ngjyre preferoni ti keni floket?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Nese je ti kjo ketu ne avatar dhe ke ende kete ngjyre flokesh, mendoj se po te pershtatet....Por per bjond nuk e di cfare te theme...
Te faliminderit per mendimin e dhen Prishtinasja..po mbas nje viti prap ju theva Ngjyres qe kisha gjith ..pra 1 jav pa kry pushimin prap i kam ber Flokt BJOND nuk di ta vlersoj veten, por ne sallon te bukuris me than ti mbaj keshtu bjond se me shkon me sy edhe me pamje te ftyres..!
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-08, 12:52   #15
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Avatari i Tinky-Winky
 
Anėtarėsuar: 17-07-08
Vendndodhja: Ne Teletabiese
Postime: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Gabim Titulli: Ēfarė ngjyre preferoni t'i keni flokėt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Per vete 2 vitet e fundit i mbaj vetem ngjyre te zeze

Besoj se edhe me tutje nuk do e nderroj kete ngjyre ...

Po ju ?
Une valla i kam boj kshtaje ty shku pakez en zez edhe i kam gjys kaqurrela prej tepe t kres e teposhte , edhe diqysh kur i ritsha bishtat mu bashin diqysh si kadaif , e krejt katuni mi pilqejke po ja nisen me mu bo mitilat e i preva shkurt si van dami , e tash si vnoj fort ransi , tyben e tybs kaniher kur u tushiratsha harojsha edhe me ja fut peshkir kres tyben . shnetje


__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.