Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Rreth projektit Dardania.de
Emri
Fjalėkalimi
Rreth projektit Dardania.de Pyetjet, kėshilllat dhe sugjerimet e diskutuesve, dedikuar stafit drejtues.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-07-09, 13:00   #16
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Urime urime ditelindja Dardani
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-07-09, 13:29   #17
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Falemnderit sofėr Dardane qė na mbledhe kėshtu tubė, na mbajte ngrohtė nė gjirin tėnd, na u bėre vatani i dytė ne Gyrbetqarėve, na i pasurove shprehjet tona tė kulluara tė gjuhės shqipe, na e mėsove drejtshkrimin, na u bėre mėsuese prej mė tė mirave. Falemnderit edhe qė na i hape sytė tė shofim tė mirėt e tė kėqinjtė, t`i dojmė tė mirėt, tė neveritemi prej tė kqinjve.
E falėnderimi im kryesor shkon nė adresė tė Bondit, njeriut qė mė mėsoi tė mirat e tė kėqiat e netit, njeriut qė na mėsoi tė gjithė stafin si duhet tė sillemi me anėtarėt e thjeshtė qė nuk munguan kurrė nė Dardaninė tonė.

Bond je mė meritori nė ndėrtimin e kėsaj kalaje!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 13:35   #18
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,451
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

* U * R * I * M * E *
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 15:11   #19
Qorri
 
Anėtarėsuar: 19-02-09
Postime: 295
Qorri i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Urime Dardani Ditelindja ,Urime Dardani edhe fitorja e se djathtes ne Shqiperi shpresoje te jesh edhe per shume mote; bastion nacional me qendrime demokratike,duke respektuar edhe opinionet e kunderta qe i japin force
mendimit, progresiv shqiptar, dhe tradites shqiptare i japin shije dhe domethenie atutoktone...
Qorri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 15:31   #20
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Me rastin e ditelindjes se Dardania de,ju uroje te gjithe juve dardanista qe dhuruat postime te bukura.Gezuar.
Sofra Dardania per mua personalisht ishte dhe eshte urelidhese, takim me shume atdhetare anembane botes..Me Dardanie takova dhe fitova shume shoke dhe shoqe,me Dardanie kaluam koherat e veshtira(Lufta e Kosoves)me Dardanine qajtem se bashku per humbjen e vellezerve dhe motrave qe dhane gjakun per liri.Me Dardanin ishim krenar per ate qe dhuroje Kosoves DR.Ibrahim Rugova...Sot gezojem se bashku Shtetin Dardan Kosova e pavarur...
prandaj nga zemra ju pershendes se cilin nga ju qe dhate dhe po japni kontribut qe te kemi kete atmosfere aq te bukure.Dardania de u befshe 10000000 vjet.Gezuar.

Mbreti Lazdrani
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 15:46   #21
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Nje dhurat per voglushin Dardan,Nje PS3, femit e kesaj gjenerate tranohen pas saj ;-)
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 15:57   #22
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Me shume deshire, kaloj kohen me shoqeri,
se e vetme nuk dua te rri.
Shume ditelindje ketu me ju kalova,
shume momente me ju ketu i shijova ( kalova).

Ne oden time shpesh , ishit mysafiret e mije
Me ju cdo gje kishte me shume fantazi.
Harronja hallet e perditshmerise,
prandaj me duket shume e udhes,
qe urimi im ,te jete njekohesisht edhe nje falenderim.


Te thuash faleminderit, nuk eshte e veshtire,
po ti gjesh fjalet e duhura, duhet perkushtim.


urime Dardani, urime anetaret e diskutimeve,
qe i dhuruat kaq shume jetesi dhe gjalleri.
Ne te ardhmen presim qe besnike te na rrish,
edhe me tutje , te na mbetet vendakimi yne.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 17:29   #23
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Falemnderit sofėr Dardane qė na mbledhe kėshtu tubė, na mbajte ngrohtė nė gjirin tėnd, na u bėre vatani i dytė ne Gyrbetqarėve, na i pasurove shprehjet tona tė kulluara tė gjuhės shqipe, na e mėsove drejtshkrimin, na u bėre mėsuese prej mė tė mirave. Falemnderit edhe qė na i hape sytė tė shofim tė mirėt e tė kėqinjtė, t`i dojmė tė mirėt, tė neveritemi prej tė kqinjve.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
E falėnderimi im kryesor shkon nė adresė tė Bondit, njeriut qė mė mėsoi tė mirat e tė kėqiat e netit, njeriut qė na mėsoi tė gjithė stafin si duhet tė sillemi me anėtarėt e thjeshtė qė nuk munguan kurrė nė Dardaninė tonė.

Bond je mė meritori nė ndėrtimin e kėsaj kalaje!Skame cka tju shtoj ketyre fjaleve, por urime 10 vjewtorin Dardania e dashur.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 17:40   #24
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Urime 10 Vjetori Dardani ... Shpresoj qe do Funksionoj pergjithmon .. te mbaj ne lidhje nje shoqeri te mire te ketij Forumi ..!!

Urime
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 18:01   #25
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 18:20   #26
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Urime ,Urime !

Uroje stafin dhe te gjithe antaret per 10 vjetorin e dardania.de !

Dua edhe nje ta ceku se fal forumit dardania kam fitua edhe disa shoke e shoqe te mrekullushem! Sidomos Aminen

Te falemnderit Dardania.de !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 20:05   #27
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Urime 10 vjetori Dardani,
E u bofsh plak me mjekerr !

Njėherit pėrshėndetje pėr tė gjithė ata qė dhanė kush sa mundi (mund e ide, e gjithcka)pėr ta mbajtur kėtė web faqe.
Padyshim duhen tė veqohen edhe disa emra kėtu (sa unė i njohė)
Pioneret e parė:

Murgesha
Bondi
Honesty
Reana
Psikologu
Fshatari
Pokeri
Gentiani
Luana
Paradox
Barbaroza
Lazdrani
Jador
Dhe shumė e shumė tė tjerė.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 20:17   #28
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Pėr njė dekadė tė tėrė ky konak madhėshtor mbledhi dhe mbajti ne gjirin e vet antarė tė lloj-lloj kalibri. Anėtarė qė vėnduan themelėt kėsaj kėshtjelle nėn materialin e z.Bekim, dhe nėn menagjimin e z.Bond, qė ėshtė i vetmi njeri deri me tani qė ia vlen tė quhet administrator me plotėkuptimin e fjalės. Ku postin e tij e mbajti me shumė dinjitet dhe mbi tė gjitha me shumė neutralitet. Prandaj, vetėm atij i takon tė quhet njėriu mė MERITOR qė do njefė ndonjėherė historia e botės virtuale nė pėrgjithėsi dhe kjo e botės Dardane nė vecanti!
Ata/o qė vėnduan themelet nė kėtė konak meritojnė lavdatatė/mirėnjohjet dhe urimet me tė mira, i dhanė themele te forta dhe tė ndritura, duke iu hapė rrugen edhe anėtarėve tė ardhshėm qė tė jenė po aq tė mirė dhe dinjitozė.

Pėr kėto 10 vite tė tėra, DARDANIA nuk u kursye edhe nga dashakeq tė cilet u munduan ta mposhtin/ t'ia humbin vleftėn e pse jo edhe ta shkatrrojnė... Por, jo! Kjo KALA nuk u shemb asnjėherė, sepse kishte rrėnjėt dhe qėllimin e mirė, tė drejtė dhe tė ndritur. Triumofi gjithnjė, dhe le tė triumfoj pėrherė, duke shėnuar dekada tė tėra pa kufi!

Faleminderit z.Bekim qė na mundėsove kėtė atdhe virtual, faleminderit z.Bond qė na administratove/menagjove, faleminderit edhe juve pronar aktual, faleminderit antarė tė themeleve qė na afruat lexime dhe na dhatė mundesi tė inkuadrohemi edhe ne tjerėt, faleminderit antarė aktual qė na jepni shkrime tė mira dhe tė ngrohėta, dhe njėherit urime tė gjithėve JUVE 10-vjetori i DARDANISĖ!


FALEMINDERIT DARDANI qė na dhurove dashuri, miqėsi dhe shoqėri!

Urime DARDANI 10-vjetori, festofshė dhe triumfofshė edhe qindra-mijėra vjetore!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 21:58   #29
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Pėr njė dekadė tė tėrė ky konak madhėshtor mbledhi dhe mbajti ne gjirin e vet antarė tė lloj-lloj kalibri. Anėtarė qė vėnduan themelėt kėsaj kėshtjelle nėn materialin e z.Bekim, dhe nėn menagjimin e z.Bond, qė ėshtė i vetmi njeri deri me tani qė ia vlen tė quhet administrator me plotėkuptimin e fjalės. Ku postin e tij e mbajti me shumė dinjitet dhe mbi tė gjitha me shumė neutralitet. Prandaj, vetėm atij i takon tė quhet njėriu mė MERITOR qė do njefė ndonjėherė historia e botės virtuale nė pėrgjithėsi dhe kjo e botės Dardane nė vecanti!
Ata/o qė vėnduan themelet nė kėtė konak meritojnė lavdatatė/mirėnjohjet dhe urimet me tė mira, i dhanė themele te forta dhe tė ndritura, duke iu hapė rrugen edhe anėtarėve tė ardhshėm qė tė jenė po aq tė mirė dhe dinjitozė.

Pėr kėto 10 vite tė tėra, DARDANIA nuk u kursye edhe nga dashakeq tė cilet u munduan ta mposhtin/ t'ia humbin vleftėn e pse jo edhe ta shkatrrojnė... Por, jo! Kjo KALA nuk u shemb asnjėherė, sepse kishte rrėnjėt dhe qėllimin e mirė, tė drejtė dhe tė ndritur. Triumofi gjithnjė, dhe le tė triumfoj pėrherė, duke shėnuar dekada tė tėra pa kufi!

Faleminderit z.Bekim qė na mundėsove kėtė atdhe virtual, faleminderit z.Bond qė na administratove/menagjove, faleminderit edhe juve pronar aktual, faleminderit antarė tė themeleve qė na afruat lexime dhe na dhatė mundesi tė inkuadrohemi edhe ne tjerėt, faleminderit antarė aktual qė na jepni shkrime tė mira dhe tė ngrohėta, dhe njėherit urime tė gjithėve JUVE 10-vjetori i DARDANISĖ!


FALEMINDERIT DARDANI qė na dhurove dashuri, miqėsi dhe shoqėri!

Urime DARDANI 10-vjetori, festofshė dhe triumfofshė edhe qindra-mijėra vjetore!

oj ti atdhetare moj, gati m shtine me kajt me kete leter

deshta me e pershendet Bondin me kangen; pa lamtumire moj u largove
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 22:14   #30
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,038
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Urime ,urime ...jete te gjate kesaj sofre te madhe ,qe i grumbullon gjith shqiptaret anembane botes!


__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:17.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.