Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
Emri
Fjalėkalimi
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-05-12, 16:03   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Tashi kur autostrada u jetėsua, mendoj qė i ka ardhur koha hekurudhes tė funksionoj.
Por jo trenave veq mbrenda kosoves, por edhe tė atyre mbarkombėtarė e ndėrkombėtarė.
Mėsova nga mediat pėr disa takime mes ambasadorit anglez Cliff dhe ministrit pėr infrastruktur Mujota.
Jam i bindur qė nė krizat e tilla, kjo qė ndodhet sot bota, investimet e llojit tė tillė janė tė mundshme nga ato shtete qė i marrin pėrsiper ato.
Ndėrsa ne do tė pėrfitonim.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-05-12, 22:41   #2
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Pur hajur na koft pra Murrriz , mor prito me ma nxjerrė njė bylet pėr anasjelltas.
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 30-05-12 nė 22:42
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 05:49   #3
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Sdi pse nuk u pelqej treni murrizit dje...
Murrizi Expres Prishtine Bangladesh mbajuni forte o dardanez..
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 07:13   #4
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Une e kam parasysh qe ju dy do te donit nje tren per stamboll e deri ne riad. Por ja qe une murrizi dhe shokt e mije do ti japim drejtimin andej kah lind dielli per shqiptaret.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 08:07   #5
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Une e kam parasysh qe ju dy do te donit nje tren per stamboll e deri ne riad. Por ja qe une murrizi dhe shokt e mije do ti japim drejtimin andej kah lind dielli per shqiptaret.

..ma kujtove orient_expresin e viteve 80ta kur barteshin mergimtaret ne drejtim te jugut e lindjes,ishte eskursion tri e ma shume ditesh,
.,tash n'bisht t'ballonkes per dy ore ja bejme papaaaaaa pampurit nga qiella
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 08:10   #6
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Une e kam parasysh qe ju dy do te donit nje tren per stamboll e deri ne riad. Por ja qe une murrizi dhe shokt e mije do ti japim drejtimin andej kah lind dielli per shqiptaret.
Do te ishte ne rregull cdo gje kur te pakten murrizi te kishte nje elaborat si do te realizonte kete projekt kaq te rendesishem kombetare,e kur kemi te bejem me enderra athere shkon treni yt vetem drejte bangladeshit asesi drejte anes ku lind dhe ku perendon djelli..merre me bute o morriz se halle kemi plote dhe varferi per te u marre me kesi projekte qe kushtojne miliarda euro..
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kercovari : 01-06-12 nė 08:11
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 08:16   #7
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Murriz,ato qe e njohin politiken e dine me mire se ti se shqiptaret jane me afer Stambollit se sa Berlinit,e kjo e te bemes politike nuk cungon interesat e askujt nese jemi nje shoqeri e hapur per te gjithe"Edhe per dreqin,edhe per djallin"athere do te mesojme se ku shkojme tashti eshte heret per konkluzione perfundimtare si te tuat..
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 14:17   #8
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Kush e di ,se nga Prishtina deri ne Munih fluturon apo i bjen neper Beograd ?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 14:54   #9
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Moderatori kompetent duhet te e transferoje kete teme imidiatlli tek humori ...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 16:00   #10
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

murriz Shypnija,

E kisha dėshiru njė jetėsim tė idesė sate, por kam njė pytje:

A thua munden binarėt e trenit tė bėhen tė kualitetit "Limaj" si qė janė bėrė asfalltet nė Kosovė ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 17:20   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Talking Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Tashi kur autostrada u jetėsua, mendoj qė i ka ardhur koha hekurudhes tė funksionoj.
Por jo trenave veq mbrenda kosoves, por edhe tė atyre mbarkombėtarė e ndėrkombėtarė.
Mėsova nga mediat pėr disa takime mes ambasadorit anglez Cliff dhe ministrit pėr infrastruktur Mujota.
Jam i bindur qė nė krizat e tilla, kjo qė ndodhet sot bota, investimet e llojit tė tillė janė tė mundshme nga ato shtete qė i marrin pėrsiper ato.
Ndėrsa ne do tė pėrfitonim.


ngo balin Guri e fillo me tarpi ---shkrimje te plumit ese bartjen e hajmalive se po i shef do anrra shum te rana bile edhe e kur te pijsh e hudh letren e shkruar nga Mullah Kokrrizi do me than ne gjuhen Arapistane nė GOT e pastaj e püin qata UJ --mos ti pin sorra met e me perzie me birr ,se pastaj egziston mundsia qe trenat nga fush kosova i nis per nė Mars
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 18:43   #12
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
ngo balin Guri e fillo me tarpi ---shkrimje te plumit ese bartjen e hajmalive se po i shef do anrra shum te rana bile edhe e kur te pijsh e hudh letren e shkruar nga Mullah Kokrrizi do me than ne gjuhen Arapistane nė GOT e pastaj e püin qata UJ --mos ti pin sorra met e me perzie me birr ,se pastaj egziston mundsia qe trenat nga fush kosova i nis per nė Mars
do ta kem parasysh sygjerimin tende guri.m
tendin edhe te harapve.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 19:18   #13
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

[QUOTE=murrizi;2221493]do ta kem parasysh sygjerimin tende guri.m
tendin edhe te harapve.[/QUOTa te pelqej aj pampuri i kerqovarit i mbush me pakstanezAjshe Osmani - Mor Pampur - YouTube
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 23:28   #14
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Tashi kur autostrada u jetėsua, mendoj qė i ka ardhur koha hekurudhes tė funksionoj.
Por jo trenave veq mbrenda kosoves, por edhe tė atyre mbarkombėtarė e ndėrkombėtarė.
Mėsova nga mediat pėr disa takime mes ambasadorit anglez Cliff dhe ministrit pėr infrastruktur Mujota.
Jam i bindur qė nė krizat e tilla, kjo qė ndodhet sot bota, investimet e llojit tė tillė janė tė mundshme nga ato shtete qė i marrin pėrsiper ato.
Ndėrsa ne do tė pėrfitonim.
Murriz, s'je larg edhe Ti, ki me zbulu trenin me vap ne kosove ! Vec jepi, jepi ...zor !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 23:51   #15
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas

Eshte e mundshme te reduktohet treni me bartė thėngjill qymuri , se gjitha ato vagonat me mbush me udhėtar ėė ncuk ska viza , ska pare :)


__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.