Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-05-04, 17:45   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pse qajne vajzat diten e dasmes se tyre?

Ja me lindi nje ide edhe per nje teme te re.
Tek ne shqiptaret ndodh kjo vajzat qajne ate dite qe do te martohen. A thua pse e bejne kete?
Jane te mireseardhur edhe djemte ne ket teme, te thone mendimet e veta.
Murgesha.


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-05-04, 19:55   #2
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Murgesha vetem to vasha qe me kan pare mua qajn jo ato qe sme kan pa hahahah.....

Valla bre qiki me te vretet edhe une kam qef me dit kete i pata vete disa nuse por gjith here me kan then se po qajn per burr nuk di tjeter pse...

Hajde u qika qe jeni te martume mos na lani me prit shume...
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-04, 20:51   #3
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

PERSHENDETJE MURGESHA E COOL-BOY .

NUK E DI PSE QAJN VAJZAT KUR MARTOHEN PO PO JU TREGOJ NJE GJE QE I KA NDODHUR NJE SHOKUT TIM.

NJE SHOK I IMI VENDOSI TE BENTE DASMEN JASHT SHQIPERISE MEQENE SE SHUMICA E SHOKEVE E E TE AFERMEVE ISHIN JASHT SHTETI AI VENDOSI TE MARTOHEJ ATJE , DHE CDO GJE I VAJTI MIR GJER DITEN E DASMES QE SIC E KAN ZAKON VAJZAT TONA AJO JA NISI TE QANTE PO JO TE QARE SAQE NE PAK KOH TEK NE ARRITI NJE PATRULL E POLICISE DHE NDALOI DHENDRIN E NUSEN PER TE SHIKUAR PSE QANTE NUSJA KAQ SHUM , DHE I ESHTE DASHUR ME SHUM SE NJE GJYSME ORE PER TE BINDUR POLICINE QE AJO QANTE NGA QEFI E JO NGA NDONJE KEQ TRAJTIM .

PERSHENDETJE TE GJITHAVE :!:
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-04, 21:07   #4
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Pershendetje Murgesha per temen
une mendoj se vajzat qajne diten e marteses sepse u duket vone deri sa te shkojn tek shtepia e re :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-04, 22:32   #5
Stili
 
Anėtarėsuar: 25-04-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 14
Stili e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Stili
Gabim

Te flasim pak sinqerisht sepse nje temm e till me ka len pa mend sepse nuk e kam ndegjyar kurr te behet nje pytje e till por une mendoj se Vajzat Shqiptare qajn ne diten e marteses (edhe ne mbremjen e qikave)mendoj per ndarjen prej familjes dhe shoqeve koj eshet arsyja qe eshte trashiguar sepse ne koherat e kaluara jan martuar en vendet e largeta dhe ne munges te menyres se udhtimit nuk kan mundur teet shkojn e vizita te shpeshta tek familja e tye dhe mendoj se ka qen normale te "Vajtosh""
Ky eshte mendimi im mirpo do t apys edhe Gjyshen time per ta vertetuar
Sinqerisht nga Stili/Beni
__________________
The New Albanian Generation Of Future
Stili Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 11:37   #6
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Teme e mire Murgesha, por nuk eshte me si thua ti tani mund ta shtrosh pyetjen keshtu Pse vajzat qajshin ne diten e marteses? se tani nuk po qajn me.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 13:14   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une mendoj se vete fakti qe pasi te martohesh do te ndahesh nga anetaret me te ngushte te familjes dhe do te perballesh me njerez tjere me te cilet kurre s'ke jetuar me pare dhe mendimi se si do te trajtohesh nga ata,c'fare kulture dhe karakteri familjar do te kene,do te jesh e rrethuar nga nje ambient krejtesisht tjeter,nuk do te jesh me ajo qe ke qene sepse do te dukej sikur ke hyre ne nje bote tjeter,te gjitha keto,mjaftojne qe te behesh aq nostalgjike sa do te fillosh te qash.
Nuk ma merr mendja se nje vajze qan nga gezimi se ndahet nga prinderit,vellezerit e motrat,shoqeria.Per mua kjo nuk do te paraqiste asnje pike gezimi,por nje lloj dhimbje!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 14:27   #8
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Ato beje uiiiiiiiiiiiii uiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a mendoje burre,hahahahahah....nuk e di vella pse vende se te gezohen ....nejse haaaaaaaaa Merzia ndaj prinderve ndoshta :D
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 15:08   #9
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

merziten per prinderit dhe per moshen e vjazerise qe nuk do te kthehet me mendoj une :D :D
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 15:21   #10
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Murgesha te pershendes dhe lidhur me kete qe pse qajt qikat kur te shkojn te buri, une mendoj qajn se kurr me qika nuk behen dhe normal qe ndahen nga familja dhe nuk e kan me at lirin ndoshta qe e kan pas tek prindrit por duhet me iu permbajt disa rregullave qe i kerkon martesa.


Vera
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 19:35   #11
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim tung

pershendetje te gjitve perpara e kendojshin njefar kenge A E DIN MOTER KUR TE VOGLA ISHIM e me te vertet eshte per te qajtur po jo tash mu tranu tuj kajte edhe uen mendoi si shum te tjer se kjo eshte ne pytje largimi nga familja mbesin shum kujtime te qiknis e ja nisin problemet e gjallnis e burri e shum sene tjera qe duhet me mendue e me punue krejt ndryshe e po normal nuk ka ma me fjet sikur te nana ahahahahaahhah

me nderime vushtria
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-05-04, 20:24   #12
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Une mendoj se vete fakti qe pasi te martohesh do te ndahesh nga anetaret me te ngushte te familjes dhe do te perballesh me njerez tjere me te cilet kurre s'ke jetuar me pare dhe mendimi se si do te trajtohesh nga ata,c'fare kulture dhe karakteri familjar do te kene,do te jesh e rrethuar nga nje ambient krejtesisht tjeter,nuk do te jesh me ajo qe ke qene sepse do te dukej sikur ke hyre ne nje bote tjeter,te gjitha keto,mjaftojne qe te behesh aq nostalgjike sa do te fillosh te qash.
Nuk ma merr mendja se nje vajze qan nga gezimi se ndahet nga prinderit,vellezerit e motrat,shoqeria.Per mua kjo nuk do te paraqiste asnje pike gezimi,por nje lloj dhimbje!
Edhe un mendoj se esht per kte, qe ka shkruar Barbaroza, Nuk esht kollaj siq mendoni ju djemat, se ju do te rrini aty ku jeni, po ne duhet te vim ne nje familje qe ndoshta aspak nuk e njofim, ateher me siguri se esht paksa e veshtir :oops:
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 00:06   #13
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Une mendoj se vete fakti qe pasi te martohesh do te ndahesh nga anetaret me te ngushte te familjes dhe do te perballesh me njerez tjere me te cilet kurre s'ke jetuar me pare dhe mendimi se si do te trajtohesh nga ata,c'fare kulture dhe karakteri familjar do te kene,do te jesh e rrethuar nga nje ambient krejtesisht tjeter,nuk do te jesh me ajo qe ke qene sepse do te dukej sikur ke hyre ne nje bote tjeter,te gjitha keto,mjaftojne qe te behesh aq nostalgjike sa do te fillosh te qash.
Nuk ma merr mendja se nje vajze qan nga gezimi se ndahet nga prinderit,vellezerit e motrat,shoqeria.Per mua kjo nuk do te paraqiste asnje pike gezimi,por nje lloj dhimbje!
Edhe un mendoj se esht per kte, qe ka shkruar Barbaroza, Nuk esht kollaj siq mendoni ju djemat, se ju do te rrini aty ku jeni, po ne duhet te vim ne nje familje qe ndoshta aspak nuk e njofim, ateher me siguri se esht paksa e veshtir :oops:

Oj vajza mos rrini duke thene MENDOJ ,por provojeni dhe pastaj na tregoni pse qahet kur shkohet te burri
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 09:12   #14
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po thua Honesty a :?: Por kam frike se atehere s'do te mund te flasim dhe te tregojme nga lotet :cry:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 09:42   #15
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Po thua Honesty a :?: Por kam frike se atehere s'do te mund te flasim dhe te tregojme nga lotet :cry:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.