Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumit


Rezultati i Sondazhit : Grupi i gjashtė
Dr.Leone 10 43.48%
Rrushi 5 21.74%
Kaltrushja 8 34.78%
Votues: 23. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Temė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-11-04, 15:11   #1
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Grupi i Gjashte

Kaltrushi
RRUSHI
Vera
Dr.Leone
Shefkiu
Blusky


Po shohe qe ka te interesuar ne kete gare,atehere urdheroni dhe fat


__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 23-11-04, 12:35   #2
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim

JETA ĖSHTĖ E BUKUR

Nje dite u zgjova dhe mendoja perse jetoj? Monutenia nuk me lente rahat. Gjdo gje qe beja: Gjithnje me nje mendimin «PerSE »??? Secili nga ne ka pyeter vetveten ndonjeher me Pytje qe fillojn me fjalen: «PSE ???» Keto jane Pytje qe nuk mund te ju pergjigjem. Por mund te i shofim. Ja me disa vargje se si e gjeta kuptimin e Jetes.

Kur shiqoj qiellin e kaltert
Humbi ne pafundesine e tij
Kur shoh dy re tė bardha
Shpirtin, ma pėrkėdhelin si fėmijė
Them me vehte :- Sa e bukur ėshtė jeta !
Pėrsėri !

Kur shoh njerėzit
Dorėn ti japin njėri tjetrit
E tė pėrshėndeten: - Tungjatjeta !
Sėrish them me vehte : - Sa e bukur ėshtė jeta !

Kur vėshtroj trendafilin e kuq si gjak
Fletat duke i hapė pak e nga pak
Mendoj :
Sa e bukur ėshtė bota ku jetoj !

Kur shoh fėmijėt qė rriten
Tė luajnė,
Tė grinden e tė qeshin vėnd e pa vėnd
Them me vehte: - Sa e bukur ėshtė jeta,
Megjithė mėnd !

Kur shof rinijen dorėpėrdore
- I love you ! – njėri tjetrit ti thonė
Meditoj me vehte:
Sa e bukur ėshtė kjo jeta jonė !

Kur shoh vetėm tė mirėn
Tė keqen e largoj
Me vehte, gėzoj e them :
Sa e bukur ėshtė bota ku jetoj !


Jeta esht e hidhert por edhe e embel!!!! Pra ta jetojm se nuk do dalim gjall nga ajo.
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 26-11-04, 08:50   #3
RRUSHI
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Vendndodhja: NYC
Postime: 317
RRUSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

O BOBO PSE ORE NUK ME ZGJUAT NGA GJUMI ...
JA NJE VARG I SHKURTER I IMI I CILI ME NDJEK GJDO HAP .


NE KUJTES

MOS U LARGO ...
KETO FJAL I KUJTOJ GJDO NATE
ME TRISHTIMIN E SYVE TU , LOTET .
SA SHUM MUNDOHEM TE KUJTOJ DIQKA TJETER
JO KETO FJAL , JO ATA SY TE ASAJ NATE
POR ISHIN FJALET E FUNDIT
E FUNDIT AJO NATE .
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-11-04, 13:18   #4
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim

Nuk jam nga ata qe prish rend duke e par se ketu te gjith kan postuar poezi ja qe besa edhe un me poezi do garoj .
Eshtepoezija me e re qe e kam shkruar dhe cdo gje qe eshte cekuar aty eshte e vertete pasi qe vet i kam perjetuar ata besoj se do ju pelqej....
ĒANTA E UDHĖTIMIT


Oj ēantė

A nuk u lodhe nga udhėtimi

A s’tė ka ardhur koha pėr t’u kthyer

Tė kam mbajtur mbi supet e mia njė kohė tė gjatė

Dhe kurrizi mė ėshtė kėrrusur

... U lodha ...

Udhėtim akoma udhėtim...

Drejt njė bote tė panjohur

U bėre jastėku im

Ajo me tė cilėn ndaja jetėn time

Shoqėruesja e udhėtimit tim tė gjatė.

... Ah moj ēantė ...

Ti qė mbajte dhembjet dhe rėnkimin tim

Ruajte tė fshehtat e mia...

E ēmendur je ti!

Je e dashuruar pas udhėtimit!?

Ti nuk ke as vend as vatan

Kurse unė

Kam humbur vatanin dhe ėndrrat e mia ...

Nuk kam strehė qė mė mbulon

As vatan qė mė strehon.

Sillem vėrdallė rrugėve

Dhe jam kėtu

Duke ecur e ecur

I humbur mes rrugicash

Kaloj male e lumenj

Kėmbėt nuk mė mbajnė mė...

Nuk di a kam vend nė kėtė libėr

Asgjė nuk mė kujtohet

Pėrveē lotėt e nėnės nė ēastin e ndarjes

Ti oj ēanta ime

Tė lutem, mė thuaj

Kush e shkroi qė ne tė dy tė jemi shokė rruge

Tė pėrgjėrohem me atė qė tė bėri ty

Shoqėruesėn time tė pėrjetshme.

Tė lutem...

A nuk ka ardhur koha qė tė tė lė nė njė cep

Qė t’i tregoj rrėfimin shoqes time tė jetės

Nė takimin qė kam ėndrruar prej kohėsh

E di qė je xheloze pėr kėtė

Ngase ti kėrkon tė qėndroj me ty

Tė shetisim ēdo vend tė kėsaj bote

Sikur SINDIBADI

Tė bėhem rob i yti.

Mos u frikėso moj ēantė

Se akoma mė merr e mė dėrgon aty ku dėshriron ti

Por, do tė mė humbasėsh njė ditė...

E do tė merr malli pėr mua

Ti do tė plakesh

Do tė jesh e arrnuar

Por mos u mėrzit

Nuk ka mėrzi mė te madhe

Se tė humbasėsh vatanin

Dhe tė mos mund tė kthehesh atje

Lerma mua mėrzinė...

Ajo ėshtė shoqja ime e jetės

Ėshtė bashkėudhėtarja ime

Herė e mundi e herė mė mundė

Kam frik tė vdesė dhe tė lė vetėm

Kush do tė mbajė pas meje?

Kush do tė kujdeset pėr ty, oj ēanta ime?

Tek ti shikoj atdheun tim

Shokėt, familjen

Fėmijėrinė time, ditarin tim

Rėnkimet e thellėsisė sė shpirtit

Nga pesha e kohės sė pluhurosur

E mbushur me helmin e verdhė qė rritet e rritet

Tallet me ne, na rethon

E pasta na hedhė nėpėr rrugė

Tė errėta e qorrsokaqe.

Oj ēantė ...

A nuk ka ardhur koha tė kuptosh

Se ai qė humb vatanin ėshtė

I pa vend nė kėtė botė tė ēmendur.

Pa vend, pa identitet

Ėshtė thjesht njė numėr nė pasaportė.


Dr.Leone
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-11-04, 21:59   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Luteni ju tjerėt qė mundėsisht tė shkruani ose tė lajmėroheni se nuk do tė shkruani. Tė kryhen mė shpejt keto votimet e para e tė zgjedhim mė tė mirin nė dardani. :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-12-04, 08:25   #6
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Luteni ju tjerėt qė mundėsisht tė shkruani ose tė lajmėroheni se nuk do tė shkruani. Tė kryhen mė shpejt keto votimet e para e tė zgjedhim mė tė mirin nė dardani. :lol:
Pershendetje Murgesha. Siq esht ka me doket mua ata nuk jane hyre ende ne forum. Jo mund ta zgjedhni dikend tjeter te shkruaj ne vend te tyre ose pa ta................... ( nese e lexoni > shkruani sa ma shpejt...Vera, Blusky edhe Shefkiu)
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 10:01   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tė nderuar e keni treguar veten se jeni mjeshtėr tė poezisė.
E bukur ėshtė jeta Kaltrushi, trishtimin duhen ta largojmė nga jeta jonė Rrushi, e Dr.Leone, ndoshta do tė vijė njė ditė kur ēantat tona do tė palohen nė ndėnjė qoshe, e kur ti shofim do na ngjallin kujtime tė trishtuara.
Ju lumtė qė tė treve.
Pėr votėn u pėrcaktova qė ta hjedh nė shportėn e Kaltrushit.
E nderuar jeni ende e re, por shpresoj se jeta do tju ofrojė suksese tė panumėrta.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 10:06   #8
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vota ime ja jap Kaltrushit ,sukses
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 12:18   #9
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe mua ma mori votėn, Kaltrushi.


Suksese!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 18:42   #10
progoni
 
Anėtarėsuar: 11-01-04
Postime: 577
progoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashurprogoni i dashur
Gabim

Kltrushi votėn ja u morre shum kujt.

mua gjithashtu.

E GEZOFSH
JETĖN
progoni Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 18:59   #11
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tregimi i shkurte per mes Vargjeve te shkruar me nje mjeshtri qe ka ne nje rime dhe gjuhet te paster letrare.
Vota ime shkone per autorin e temes Canta e Udhetimit-Dr.Leone
Sukses te gjithe garuesve
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 21:45   #12
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Per Dr. Leone votova.Se paskam pas harua me u deklarua me shkrime.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-12-04, 23:30   #13
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim t

Dr.leone edhe nje vot nga vushtrriu :lol: :lol:
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 04-12-04, 10:55   #14
kullerka2
 
Anėtarėsuar: 04-12-04
Postime: 6
kullerka2 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Vota ime shkon per Dr.leone
kullerka2 Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 04-12-04, 11:19   #15
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

E kryva te drejten e votes!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.