Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-05-05, 19:06   #1
Kloni
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: Internet...
Postime: 300
Kloni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kloni
Gabim Imazhi i femres moderne!?

Per ballansim te temesh per mashkuj qe mos tia bejme me hile femres edhe keshtu se ankohen per mosbarazi!


__________________
Sexi portė e jetės dhe e parajsės!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 28-04-06 nė 22:54
Kloni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-05-05, 08:29   #2
Kloni
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: Internet...
Postime: 300
Kloni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kloni
Gabim

He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...
__________________
Sexi portė e jetės dhe e parajsės!
Kloni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-07, 22:38   #3
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

coool!!!!!
ahahaha,bash po me pelqen..
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-07, 22:45   #4
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

...interesant si me paska pshtu ky kjo teme dhe ky postim (hahaha)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...
taksirat ,...a jane keto kritere obligative-a, qe te thirresh me imazh modern.....!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-08, 14:24   #5
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...

Po i pate gjitha keto?Dmth do ndahet nje mashkull i kenaqur?Prep do gjenit arsye e kerkesa......gjini grabiqare jeni:p
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-08, 16:16   #6
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Du me e ilustrua kete teme me nje rast qka i kishte ndodhe njrit.


Nje burr me mendjen ma te madhe se vetja kishte qite bidat se o marr nje grua ideale o nuk do martohem kurr .
Pas disa vitesh e takojne shoqeria dhe e pyesin se qka u ba me ate gruan ideale e gjete apo se ke gjete ende?

ky ju pergjigjet se e kam gjete por edhe ajo ishte tuj kerkue nje burr ideal!!!!
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-08, 19:19   #7
mica
Happy
 
Anėtarėsuar: 27-03-08
Vendndodhja: Angli
Postime: 7
mica i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mica
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Po femra moderne ashtu eshte vetem ne enderra dhe ne filme duhet shume pare po edhe pare me pas faktet kan tergu se nuk jan perfekt as perfekte. Per mendimin tim askerkush seshte perfekte, edhe kurr mose e mendo njeriun perfekt edhe ato qe duken, jan me ftyra dhe kurr vetvetja. jam dakort me ty shume veshtir me qete njeriun perfekt.
mica Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-05, 19:55   #8
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje shoki. Ndoshta tjeter here do ta pershkruaj,ndoshta jo se si e shof une imazhin e femres moderne me gjithe se veshtire eshte te caktohet ēka bjen nen -moderne-,sepse ne jete nuk jane te precizuara kushtet e tilla perveq se egzistojne -vesveset- tek te dy anet......dhe ne ate moskuptim te problemit lajmerohen moskuptimet pasuese....

Kaq per sot...

Me respekt,
TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-05, 19:59   #9
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

TE BEJ CDO GJE QE BEN BURRI PA PERJASHTIM DHE TEJET PERSERI NEN E GRUA.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-05, 20:49   #10
Kloni
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: Internet...
Postime: 300
Kloni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kloni
Gabim

Mos harroni more se eshte koment kafeje dhe nuk ua zen kush per taksirat, por mos harroni se edhe grate nuk bejne dot cka bejne burrat a burrat cka bejne grate.
Ne mund te mos jemo aq moderne sa te parashohim modernitetin e plote, por mendimi nuk duhet te na mungoj se ndryshe nuk perparohet a!
Lene barazine por shikoni perparesine, Murgesha vec e kjish marr shembullin e derse pa vrime celesi, shihet qe ka nis me u modernizu, sukse dhe argetim per te gjithe!
__________________
Sexi portė e jetės dhe e parajsės!
Kloni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 00:03   #11
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
Mos harroni more se eshte koment kafeje dhe nuk ua zen kush per taksirat, por mos harroni se edhe grate nuk bejne dot cka bejne burrat a burrat cka bejne grate.
Ne mund te mos jemo aq moderne sa te parashohim modernitetin e plote, por mendimi nuk duhet te na mungoj se ndryshe nuk perparohet a!
Lene barazine por shikoni perparesine, Murgesha vec e kjish marr shembullin e derse pa vrime celesi, shihet qe ka nis me u modernizu, sukse dhe argetim per te gjithe!
Haj se me siguri do te diskutojme shoqi....
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 12:02   #12
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florian
TE BEJ CDO GJE QE BEN BURRI PA PERJASHTIM DHE TEJET PERSERI NEN E GRUA.
:) :arrow:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 12:07   #13
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...

Te jesh nje femen moderne nuk esht bash keshtu si thuani ju ....ketu ti shkruan si deshiron nje mashkull te jet nje femen .....u humb modernizmi
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 13:42   #14
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Imazhi i gruas moderne!

-Ndėgjo burrin kur tė flet, edhe pse tė thot gjėra qė pėr ty skanė kuptim.
-Mos i thuaj tė hekuros rrobat tua kurrė, se edhe ashtu nuk njeh detajet e hekurjes sė rrobave tė femrave.
-Kur e ka bėrė dhomėn krejt tym duke pirė duhan, mos i thuaj pse nuk e ke hap dritaren, se edhe ashtu nuk i bėn pėrshtypje ajri i freskėt.
-Kur tė shtrihet nė kanape, dėrgoja gazetėn, dhe mundėsisht mbuloje me njė qebe se sė shpejti do ta zėrė gjumi.
-Kur tė zgjohet nga gjumi, prite me mėngjez tė shtruar mundėsisht jepi edhe njė puthje dhe mbaj buzėqeshjen deri sa ti kalojnė gogėsimat.
-Mos e thirr kurrė nėse ke tė blejsh diēka qė ty tė duhet, qė tė jetė edhe ai prezent nė blerje, se ashtu kėshtu do tė mendoj tėrė kohėn nė parat qė do tė shpenzojsh e jo nė gjėrat qė ti do tė blejsh.
-Nėse ka tė veshura Jeans nė kohėn kur duhet tė jetė pak mė serioz nė veshje, mos i thuaj se ka zgjedhė veshjen e gabuar, kjo do ti shkaktojė pasiguri nė pamjen e vet dhe do e humb pėrfundimisht kontrollėn ndaj vetvetes.
-Nėse tė ofron ndihmė nė kuzhinė, me mirėsjellje tregoji se je e kėnaqur nga ndihma qė po tė ofron, mundėsisht ofroi njė kafe dhe jepja njė karrige tė ulet e tė shiqoj ty, dhe aspak mos trego nervozė se tanimė kuzhina tė ka ardhė nė majė tė hundės.
-Edhe pse je e lodhur pafundėsisht nga punėt e ditės, mos e refuzo nė shtrat, kur ai ka shfaqė shenja lodhje para gjumit, mos tento tė bėjsh seks me te, kjo do ta lėndonte deri nė maksimum se ti nuk po e kupton lodhjen e tij.
-Mos i flit pėr dėshirat tua edhe kur ato nuk tė janė plotėsuar, ai ėshtė mashkull dhe do tė flasė tėrė natėn se duhet tė jesh e lumtur qė ke pėr bashkėshort ate, tė tjerėt mashkuj as nė gjysmė tė tij nuk kanė mundėsi tė plotėsojnė dėshirat e grave tė tyre.
-Nėse tė vjen i dehur nė shtėpi, kurr mos e pyet se ku ishte dhe pse ėshtė pirė. Ėshtė i dehur dhe mund tė hash shpulla ato momente, mundėsisht tėrhjeke drejt shtratit duke i premtuar se ai ėshtė burri mė i mirė qė ti njef. E di se nuk do tė bėjsh dashuri me tė nga se qelbet me erė rakie, por ashtu kėshtu ai do tė flejė menjėherė pa ariturr as dorė tė vnojė mbi ty.
-Mos kėrko tė mbash kuletėn, se kjo do ta bėnte tė pasigurt nė veten e tij.
Dhe njė mos e harroni kurrė, kurr mos flisni gjėra tė menqura nė prani tė tij, se kjo do ta bėj tė tė shof me njė tjetėr sy. Tė bėhesh e menqur para burrit tėnd ėshtė budallakia mė e madhe e gruas.
Nėse doni harmoni nė jetėn tuaj familjare, plotėsoni kėto kushte pėr burrin dhe do tė jeni mė e lumtura nė botė, sepse sidoqoftė ai nuk do tė ju konsideroj kurrė si gjysma e tij, por si njė objekt qė jeta ja ka sjell tė ketė pėrditshmėri me te. :lol: :lol: :lol:

Ishalla po mė falni ju mashkujt, por unė mendoj se pikėrisht njė grua e tillė do tė ishte ideale pėr ju.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 28-04-06 nė 22:55
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 14:27   #15
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Imazhi i gruas moderne!

-Ndėgjo burrin kur tė flet, edhe pse tė thot gjėra qė pėr ty skanė kuptim.
-Mos i thuaj tė hekuros rrobat tua kurrė, se edhe ashtu nuk njeh detajet e hekurjes sė rrobave tė femrave.
-Kur e ka bėrė dhomėn krejt tym duke pirė duhan, mos i thuaj pse nuk e ke hap dritaren, se edhe ashtu nuk i bėn pėrshtypje ajri i freskėt.
-Kur tė shtrihet nė kanape, dėrgoja gazetėn, dhe mundėsisht mbuloje me njė qebe se sė shpejti do ta zėrė gjumi.
-Kur tė zgjohet nga gjumi, prite me mėngjez tė shtruar mundėsisht jepi edhe njė puthje dhe mbaj buzėqeshjen deri sa ti kalojnė gogėsimat.
-Mos e thirr kurrė nėse ke tė blejsh diēka qė ty tė duhet, qė tė jetė edhe ai prezent nė blerje, se ashtu kėshtu do tė mendoj tėrė kohėn nė parat qė do tė shpenzojsh e jo nė gjėrat qė ti do tė blejsh.
-Nėse ka tė veshura Jeans nė kohėn kur duhet tė jetė pak mė serioz nė veshje, mos i thuaj se ka zgjedhė veshjen e gabuar, kjo do ti shkaktojė pasiguri nė pamjen e vet dhe do e humb pėrfundimisht kontrollėn ndaj vetvetes.
-Nėse tė ofron ndihmė nė kuzhinė, me mirėsjellje tregoji se je e kėnaqur nga ndihma qė po tė ofron, mundėsisht ofroi njė kafe dhe jepja njė karrige tė ulet e tė shiqoj ty, dhe aspak mos trego nervozė se tanimė kuzhina tė ka ardhė nė majė tė hundės.
-Edhe pse je e lodhur pafundėsisht nga punėt e ditės, mos e refuzo nė shtrat, kur ai ka shfaqė shenja lodhje para gjumit, mos tento tė bėjsh seks me te, kjo do ta lėndonte deri nė maksimum se ti nuk po e kupton lodhjen e tij.
-Mos i flit pėr dėshirat tua edhe kur ato nuk tė janė plotėsuar, ai ėshtė mashkull dhe do tė flasė tėrė natėn se duhet tė jesh e lumtur qė ke pėr bashkėshort ate, tė tjerėt mashkuj as nė gjysmė tė tij nuk kanė mundėsi tė plotėsojnė dėshirat e grave tė tyre.
-Nėse tė vjen i dehur nė shtėpi, kurr mos e pyet se ku ishte dhe pse ėshtė pirė. Ėshtė i dehur dhe mund tė hash shpulla ato momente, mundėsisht tėrhjeke drejt shtratit duke i premtuar se ai ėshtė burri mė i mirė qė ti njef. E di se nuk do tė bėjsh dashuri me tė nga se qelbet me erė rakie, por ashtu kėshtu ai do tė flejė menjėherė pa ariturr as dorė tė vnojė mbi ty.
-Mos kėrko tė mbash kuletėn, se kjo do ta bėnte tė pasigurt nė veten e tij.
Dhe njė mos e harroni kurrė, kurr mos flisni gjėra tė menqura nė prani tė tij, se kjo do ta bėj tė tė shof me njė tjetėr sy. Tė bėhesh e menqur para burrit tėnd ėshtė budallakia mė e madhe e gruas.
Nėse doni harmoni nė jetėn tuaj familjare, plotėsoni kėto kushte pėr burrin dhe do tė jeni mė e lumtura nė botė, sepse sidoqoftė ai nuk do tė ju konsideroj kurrė si gjysma e tij, por si njė objekt qė jeta ja ka sjell tė ketė pėrditshmėri me te. :lol: :lol: :lol:

Ishalla po mė falni ju mashkujt, por unė mendoj se pikėrisht njė grua e tillė do tė ishte ideale pėr ju.
Hahahahahahaahahahahaahahahahaahhhahaahahahahahaha hahahahahahahahahahah moj MURGESHE,ZOTI te bekoft,qe mi qite lot tuj qesh e hajt.Poashtu edhe me shkrimin e Kercovarit ne anen e kundert kam qesh.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.