Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-05-04, 12:10   #16
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

sdi ju por une kputem tu qesh me vajzat kur qajn :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-05-04, 12:15   #17
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga anna
sdi ju por une kputem tu qesh me vajzat kur qajn :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:shock: :shock: :shock: :? :? :?
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 12:17   #18
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Desha t'i rikthehem temes edhe njehere.Nese eshte fjala per te qajturat e vajzave me ze,ashtu siq jane bere para shume e shume vitesh,apo ndoshta dikund ende praktikohen keto gjera,mua s'me pelqen aspak ajo tradite.Fale Zotit qe ne farefisin tim nuk i praktikojme ato zakone,vertete jane te tejkaluara.
E qajtura pa ze,me lot qe te rrjedhin neper fytyre derisa merr burrin per supi eshte shume e kendshme per mua
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 16:52   #19
markopollo
 
Anėtarėsuar: 25-03-04
Vendndodhja: diku ne kosove
Postime: 104
markopollo e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek markopollo
Gabim wetin dey

qajne per kohen qe e kan humbur pa liodhje kur kan pas mundesi me shku ma perpara.............haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


pa lidhje pak veq hajt
__________________
femrat jane si yllat sa ma fort i afrohesh aq ma lshume largohet.......por njekosisht jane ndriqimi jetes sone duhet pranuar
markopollo Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-04, 19:42   #20
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Po thua Honesty a :?: Por kam frike se atehere s'do te mund te flasim dhe te tregojme nga lotet :cry:


nuk mendova te na tregoni ate dite qe qani,((((( sepse ate dite as qe ju bjen ndermend se ka forum dardania ne kete bote))))))) por mund te na tregoni me vone se si e perjetuat qarjen :oops: :lol: :lol:
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 11:14   #21
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Qysh tash e di se do ta parandiej shume rende :cry:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 14:35   #22
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Bravo moj Barbaroza qe po shkojshe me kanagjegj bile se disa qika thojn,"Une valla nuk shkoj hiq me kanagjegj dhe nuk ma nin nuk qaj fare" kurse ju that qe nga tash po e ndjej shum rend, dhe nuk na shuhen shpresat qe kultura jon e vjeter nuk do shkon duke u shuar.
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 15:09   #23
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vera,kam deshire qe Kėna-n te ma vesh ti :cry: :cry:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 15:18   #24
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Vera,kam deshire qe Kėna-n te ma vesh ti :cry: :cry:
Ani Barbaroza me kenaqsi do ta kisha vesh edhe zhagun ta kisha mbajt une ahahhaha
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 16:32   #25
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hmmmmmmmmmm
E kam lexu shum me kujdes krejt cka keni shkru
Une kam qajt per nje aresye palidhje por kam qajt
Nuk e di mu duk se po iku diku large ne nje rreth te panjohur,tek njerez tjer,pe le te gjitha per nje burr,ku e di une ama eshte e dhimbeshme kur te gjithe dalin te percjellin dhe te duket sikur nuk do ti shohesh me hahahha
Palidhje nuk jan lot te planifikum ata dalin vet dhe nuk dihet psee
Une nuk kam qajt deri ne momentin kur babi me ka hyp ne kerrin e nuses,deri ne ate moment me eshte duk si loj,kur kam hyp aty e kam pa qe urrita dhe po bahem nuse kuku
hahhahah
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-04, 16:36   #26
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ne koherat e moqme vajzat kane pas aresye te qajne, se jane martuar per njerez qe kurre me pare si kan pare.
Ne ditet e sotme vajzat qajne pak nga hidherimi qe kan per ndarje nga familja (se sot nuset e reja me shume rrin ne gjini se te burri) e me teper nga gezimi qe ju ka ardhe dita te bahen nusen e te gjejne fatin e vertete.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-04, 12:56   #27
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ndoshta eshte edhe keshtu Murgesha!
Eu lum per ne per keto kohera,te pakten bile burrat i shohim vete,na nevoitet veq t'ua bejme me dije pinderve cilin zgjodhem :)
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-04, 23:02   #28
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pa i lexuar mendimet e ndryshme vendosa komposoj koh per vete dhe ta jap mendimin tim...

Mendoj se vajzat qajn sepse ndahen definitivisht nga familja e tyre (nana,baba,vlllau,motra etj)

Dhe pak e kemi si adet (tradit) te qajm kishe na vjen keq haha...

Zdi ma shum q'te them...

Tungi Nga Maca :twisted:
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-04, 20:27   #29
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mirsepyetni Pse????? Kjo esht dhe per ta spjeguar.....dikush ben hajgare: qajn nga gzimi, se martohen hahahahahahahah por sinqertsisht qajn se jan t pikelluara se jan t merzitura ce lejn Famjen dhe jan t shqetsuara se cka i pret n Familjen tjeter, psyhologia thot: C Femra esht shum ma e ndjehshme se Mashkulli dhe e vrejtshme.....por n ndonjeher ndodh c nuk ja shton vehtes vemendjen vetem ndjenjat e saj e udheheqin n disa momente, per ket dhe c marrin indititetin e huaj, d.m.th dhe disa thojn, T gjithat tua para se t martohesh lej n prag t ders tende dhe pastrohe vehten para se t hysh n nj Bot tjeter, sikur Falja ashtu dhe t qanurit e pastron njeriun dhe Shpirtin,,, Tung ju Pershendes
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-04, 23:13   #30
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje krejtve ketu.Pse eshte ashtu,une nuk e di-ndoshta adeti....Dikush thot se " qajne prej gezimit qe shkojne te burri",por une mendoj nese flasim realisht,kane arsye te qajne,sepse asgje nuk behet njesoj.Shkuarja te burri dmth nji jete te re,nuk je te familja jote,krejt gjerat ndryshojne,kur te vijsh te ema,do te vish me plot femijte,aty do ti gjejsh kunatat e reja-kenga e re,do ta ndijne vehten si te huaja.....dhe plot,plot arsye per te qare...une i deshiroj nuseve me pak lotet- me shume fat. :P


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.