Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-02-07, 22:38   #76
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

coool!!!!!
ahahaha,bash po me pelqen..
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-02-07, 22:45   #77
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

...interesant si me paska pshtu ky kjo teme dhe ky postim (hahaha)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...
taksirat ,...a jane keto kritere obligative-a, qe te thirresh me imazh modern.....!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-08, 14:24   #78
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
He, nuk ia paska marr mendja kurrkuj deri tash a? Mos keni frike , por pershkruani perfytyrimin tuaj me te bukur te mundshem dhe nuk ka si del imazhi me modern se deshirat tuaja dhe nuk besoj se kjo ju mungon! Hajt se po filloj une sa per te hap rrugen dhe per orientim a!

Perfytyrimi im per femren moderne do te vizatonte kete imazh te femres moderne a:

Femra duhet te jete e gjate: 1,65-1,72 metra
E rende, varesisht nga veshembathjet, me rendesi mos me ja kapercy gjatesise...
Te jete e qeshur gjithmone,
te jete e martuar ose jo, sipas disponimit dhe deshires, me perparsi bashkejetesa,
te pershendet dhe te pershendetet gjithmone me buzeqeshje,
nese eshte e martuar te pershendet burin edhe me nje puthje rutine gjithmone,
te mos gaboj hurjen kur kthehet nga ouna dhe te puth rastesisht kojshin ne vend te burrit te saj, pa dashje ose me dashjen e komshiut,
te mos shkoj ne shtrat me aske per inate as per deshire te askuj, por vetem per kenaqesine e vet,
te kete nje sallon te madh ne forme sfere dhe te veshur krejtesisht me pasqyra dhe nje karrige me rrota ne mes te sallonit qe t'i duket vetja qendra e botes dhe e vemendjes; mes pasqyrash te sillet lakuriq dhe t'i duket vetja e kristalt, por kristalet pasqyruese t'i zbuse me butesine e saj; gjysma e sallonit te jet llij pishine ose vaske me uje te carkullueshem per freski te vazhdueshme; dritaret ti ket nga veriperendimi, spese i pelqen perendimi i diellit dhe mirembajtja e manekyrit, deren ta ket pa vrime celesi por te konsiderohet nga te tjeret(edhe nga burri) sikur e mbyllur me celes,
kuzhine te mos kete fare dhe te ushqehet sipas dietave rekomanduese vetem ne restorant dhe te mos detyrohet t'i paguaj burrit pervec diteve te festave te tij,
Te vendos vet per lindje femijesh, numrin dhe gjinine e tyre, por kujdesjen t'ia besoj vetem profesionisteve femijerore...
te mos shqetesohet as lendohet as te mos behet per te qar se demton makiazhin,
te ec me kohen e deshirave te veta gjithmone dhe ne pune te kerkoje gjithmone rritjen e rroges,
puna e saj te jete ekskluzivisht kompjuterike,
te mos preokupohet me te metat e mashkujve per te zhfrytezoj sa me shume te bukurat e tyre,
te jetoj jeten e vet...

Po i pate gjitha keto?Dmth do ndahet nje mashkull i kenaqur?Prep do gjenit arsye e kerkesa......gjini grabiqare jeni:p
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-08, 16:16   #79
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Du me e ilustrua kete teme me nje rast qka i kishte ndodhe njrit.


Nje burr me mendjen ma te madhe se vetja kishte qite bidat se o marr nje grua ideale o nuk do martohem kurr .
Pas disa vitesh e takojne shoqeria dhe e pyesin se qka u ba me ate gruan ideale e gjete apo se ke gjete ende?

ky ju pergjigjet se e kam gjete por edhe ajo ishte tuj kerkue nje burr ideal!!!!
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-08, 19:19   #80
mica
Happy
 
Anėtarėsuar: 27-03-08
Vendndodhja: Angli
Postime: 7
mica i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mica
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Po femra moderne ashtu eshte vetem ne enderra dhe ne filme duhet shume pare po edhe pare me pas faktet kan tergu se nuk jan perfekt as perfekte. Per mendimin tim askerkush seshte perfekte, edhe kurr mose e mendo njeriun perfekt edhe ato qe duken, jan me ftyra dhe kurr vetvetja. jam dakort me ty shume veshtir me qete njeriun perfekt.
mica Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 07:01   #81
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kloni
Per ballansim te temesh per mashkuj qe mos tia bejme me hile femres edhe keshtu se ankohen per mosbarazi!
FEMRA MODERNE:

E pamvarun,e vetme,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 08:14   #82
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
FEMRA MODERNE:

E pamvarun,e vetme,,,
Emine kisha pas deshire ta dije se cka nenkupton me " e pamvarur dhe e vetme" qe ta kuptoj ma mire ate qe deshe ta thuash......para se te jap une komentin tim...
DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 10:33   #83
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
FEMRA MODERNE:

E pamvarun,e vetme,,,
Mir e ke Emine .... Femra moderne nuk don te ket pergjegjesi (sidomos nese eshte pyetja per te krijuar familje) pa qen e pergaditur si duhet dhe pa shijuar mir jeten TE JESH E LIR DHE E PAMVARUR ......mendoj se femrat tona (jo te gjitha) ende nuk jan te lira dhe pamvaruna sa duhet!
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 12:22   #84
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Emine kisha pas deshire ta dije se cka nenkupton me " e pamvarur dhe e vetme" qe ta kuptoj ma mire ate qe deshe ta thuash......para se te jap une komentin tim...
DEA
Ne shum tema:po lexoje qe eminia po fillozofon,kshtuqe ketu i thash dy gjana
PAMVARUN:se sote femrat shqipatre jane me te pergjegjshme per jetene tyne,kane pune,kan em shum vetbesim,nuke martohen me dikond vetem hajte me pas me rrase buke dikun,apo me pas kush mu kujsed per to,Femra sotee pamvarune dhe e vetdishme per jeten qe jeton mundohet te shkollohet te punsohet dhe te fitoje buken vete

VETME: sepse sote nuke mundet Femra me ja toleru mashkullit disa X sene si para 10-20 vjetve ,,,ajo edhe nese sfidohet me problemet q eja sjell vetmia ,nuke bahet shkallave e mashkullit per hater te ktina atina,e siq po shifet se sote a ma mire te jetosh vetem sa te durosh nenqmimin apo poshtrimin e nje mashkullit,,,kjo dmth ke mundsi me ba sex edhe pa jetu me dikond,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ky a shekulli 21 ,kjo a jeta qe po sfidohemi me to,kto gjana duhet mi pas parasyshe cdo femen,se te nesermes si dihet ,dhe duhet me qen e pamvarun,dhe pse vetun ndoshta spaku jo e Neshtrune......

Kjo eshte femra moderne ,ndaq queni e pafat ndaq quani si te doni.....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 12:25   #85
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
Mir e ke Emine .... Femra moderne nuk don te ket pergjegjesi (sidomos nese eshte pyetja per te krijuar familje) pa qen e pergaditur si duhet dhe pa shijuar mir jeten TE JESH E LIR DHE E PAMVARUR ......mendoj se femrat tona (jo te gjitha) ende nuk jan te lira dhe pamvaruna sa duhet!
JO mundesh me qen e pavarun ne nje mashkull...amo femije mundehs me pas,kjo a e drejta e cdo njeriu ,,,dhe se besoi se karriera apo diqka tjeter mund ta baj nje femer te lumtun sa mundet ta baje Nje Femije,,e pamvarun a fjala vetem per mashkullin,,,,,,,,jo me pas fmijte e tu...perpara kan than femnat vetem per sex,sote a rrotllu bota,Mashkulli po duhet vetem per me lan do fare qaty,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 04-06-08 nė 12:27
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 12:37   #86
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
JO mundesh me qen e pavarun ne nje mashkull...amo femije mundehs me pas,kjo a e drejta e cdo njeriu ,,,dhe se besoi se karriera apo diqka tjeter mund ta baj nje femer te lumtun sa mundet ta baje Nje Femije,,e pamvarun a fjala vetem per mashkullin,,,,,,,,jo me pas fmijte e tu...perpara kan than femnat vetem per sex,sote a rrotllu bota,Mashkulli po duhet vetem per me lan do fare qaty,,,

Nocioni dhe ideali (botekuptimi) i familjes, marteses ka pesuar ndryshuar vazhdimisht me ndryshimet qe i kane imponu vet trendet e gjithembareshme te levizjeve, aktualiteteve, zhvillimeve shoqerore ne pergjithesi .

E poashtu dhe botekuptimi , koncepti i nocioneve (fjaleve) i : marteses, familjes, perkushtimit , respektit dhe shume fjaleve dhe nocioneve tjera kane pesuar ndryshim , se bashku me teresin e realitetit objektiv ...

LEVIZJA ESHTE ELEMENT THELBESOR QE SHPJEGON JETEN , QENESINE ... LEVIZJA NENKUPTON , ZHVENDOSJEN, NDRYSHIMIN E CILESISE DHE FORMES GJATE SHFAQJES ...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 04-06-08 nė 12:39
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 12:53   #87
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Nocioni dhe ideali (botekuptimi) i familjes, marteses ka pesuar ndryshuar vazhdimisht me ndryshimet qe i kane imponu vet trendet e gjithembareshme te levizjeve, aktualiteteve, zhvillimeve shoqerore ne pergjithesi .

E poashtu dhe botekuptimi , koncepti i nocioneve (fjaleve) i : marteses, familjes, perkushtimit , respektit dhe shume fjaleve dhe nocioneve tjera kane pesuar ndryshim , se bashku me teresin e realitetit objektiv ...

LEVIZJA ESHTE ELEMENT THELBESOR QE SHPJEGON JETEN , QENESINE ... LEVIZJA NENKUPTON , ZHVENDOSJEN, NDRYSHIMIN E CILESISE DHE FORMES GJATE SHFAQJES ...

epo kushe vrau enderren e femres,apo kush eshte ajo gjini e cila mendon vetem tek sexi,apo kush e shendrroi femren e bani kaq *Moderne*
ps.kan kendu:ani ani ndasht se vete ke dashte,,,,,,,thjeshte e don sote nje mahskull nje femer qe si sillet naper kome apo nuk mvaret nga ai.....mashkulli ka nevoje dhe kerkes koheve te fundit per nje femer te ksi llojit.........
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 12:58   #88
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
epo kushe vrau enderren e femres,apo kush eshte ajo gjini e cila mendon vetem tek sexi,apo kush e shendrroi femren e bani kaq *Moderne*
ps.kan kendu:ani ani ndasht se vete ke dashte,,,,,,,thjeshte e don sote nje mahskull nje femer qe si sillet naper kome apo nuk mvaret nga ai.....mashkulli ka nevoje dhe kerkes koheve te fundit per nje femer te ksi llojit.........

Sot per sot , sikur mashkulli , poashtu dhe femra , me s'paku ka nevoj t 'hyne ne nje lidhje, mardhenie , raport bashkejtese, martesore, si done emertone ... Per t 'i pefituar disa privilegje , sherbime qe i ofron statusi martesore ...

Jeta moderne, i ka lehtsuar jeten individit...kemi te gjitha makinat (fale teknikes dhe teknologjise) qe i lehtsohn jeten individi ... dhe se me ndarja e roleve (puneve dhe pergjegjesive) ne baza gjinore ... nuk eshte nje domosdoshmeri apo nje nder PRIORITETET pse nje femer apo mashkull duhet te martohet (phaaa )
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 04-06-08 nė 13:00
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 13:00   #89
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Sot per sot , sikur mashkulli , poashtu dhe femra , me s'paku kane nevoj t 'hyne ne nje lidhje, mardhenie , raport bashkejtese, martesore, si done emertone ... Per t 'i pefituar disa privilegje , sherbime qe i ofron statusi martesore ...

Jeta moderne, i ka lehtsuar jeten individit...kemi te gjitha makinat (fale teknikes dhe teknologjise) qe i lehtsohn jeten individi ... dhe se me ndarja e roleve (puneve dhe pergjegjesive) ne baza gjinore ... nuk eshte nje domosdoshmeri apo nje nder PRIORITETET pse nje femer apo mashkull duhet te martohet (phaaa )


jo valla as une hiq se shofe Martesen si diqka te domosdoshme,mundesh me deshte e mi ba tana sote per sote edhe pa u martu.......;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-08, 13:04   #90
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Imazhi i femres moderne!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
jo valla as une hiq se shofe Martesen si diqka te domosdoshme,mundesh me deshte e mi ba tana sote per sote edhe pa u martu.......;)

sot mund t'kesh femijun tende biologjik (pra te krijosh familen) dhe pa u fut ne nje kontratte martesore te mbiqkyrur nga juridiksioni (i shtetit apo i kishes)

Perderisa ne shoqerite tradicionale familja eshte kuptuar vetem nese nje burre dhe nje grua jane martu dhe nga ajo martese kane lindur pasardhesi e tyre ... Tani botekuptimi i familjes me nuk e ka kuptimni e asaj qe familja krijohet me martesen dhe lindjen e pasardhese ne martese ...

Familje mund t'quhet cdo qati shtepie ne t 'cilen jeton dy vete , Pamarre parasysh lidhjen e tyre .. cofte emocionale, cofte biologjike/ seksuale ...


__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 04-06-08 nė 13:07
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.