Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 07-06-12, 09:10   #11
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Dashuria e eshejte shpeshher mbetet pa jetė
..................
dashuria e shejtė esht shejteria vet
ajo neper udhet ezemres
ece e ecė
ma shum se mija shekuj
me plot ndjenja pernjiher
dhe nji her papritur ngecė
dhe bėhet shkrumb i mjerė
ajo mbetet me nje kujtim nė vetmi
me nje lot jetim
mbetet ne nje shkrumb te zi
vuajtjen si e gjorė e pin
mbetet edhe pa voter
e pa diell
pa babė pa nene pa moter
edhe pa qiell
pa mbeshtetje
e tretet
mbetet ne disa te ster permalluara tretje
jetime
e gjveshur mbetet
ah penda ime
si i spjegon ti jetėt
bjeshket e mdha ne ndergjegje e rendojnė
tė shejten dashurinė
kur fatet e zeza e rrenojnė
e lengun me hile ja pijnė
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.