Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-05-11, 11:26   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Smile Aurela ne proven e pare, percjell potence dhe energji...

Grupi shqiptar qė do tė pėrfaqėsoje Shqipėrinė nė Festivalin Europian, kryesuar nga kėngėtarja Aurela Gaēe, kanė realizuar provėn e parė nė skenėn e Dyseldorfit, ndėrsa kanė folur dhe pėr gazetarėt. Aurela u shfaq para kamerave me njė veshje ngjyrė tė zezė. u shoqėrua nga muzikantėt dhe tre backvokal. Skena u ndriqua kryesisht me tė kuqe gėrshetuar me drita tė bardha.
U pėrdoren efekte tė ndryshme, si zjarr apo edhe efektet e tymit. Kėnga “Feel the Passion” do tė kėndohet nė anglisht me pėrjashtim tė refrenit tė fundit tė kėngės e cila kėndohet nė shqip.
“Unė po ndihem shumė mirė. Shpresoj tė mėsoj shumė kėtu. Kam nevojė tė dėgjoj veten time. Dua ta ndjej skenėn, tė ndihem mirė”- u shpreh Aurela pėr gazetarėt nė konferencėn e parė pėr shtyp menjėherė pas provės sė parė.
Prova u vlerėsua pėr energjinė qė Aurela pėrcolli nė skenė dhe potencėn e vokalit tė saj.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.