Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-04-11, 14:54   #1
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

OK, e dij, nuk (para)gjykohet shija.

Por, nuk ka kenge sot ne tregun e muzikes shqiptare ne te cilen, ne nje forme a tjeter, nuk ka dore florian mumajesi.

Sabri Fejzullahu (edhe ky boll magjup) thote e bana albumin te flor mumajesi.
sinani, te flor mumajesi.
eli fara, te flor mumajesi,
irma, te flor mumajesi.
aurela, qashtu.
muharrem ahmeti, te flor mumajesi.
vesa luma, nora istrefi, repistat-hipzhdryphopistat, marseli, gabeli, elvana, geti, ermali, labi... krejt te flor mumajesi.

ok, reklame sa te dush per kete personin ne fjale...
por,

A ka qene muzika shqiptare ndonjehere ne nivele me te uleta?
A ka qene muzika shqiptare ndonjehere ma pa nivel e ma pa shije... Ma pa themel e ma pa vlera kulturore, etnike etj???

nejse,__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-04-11, 19:50   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
OK, e dij, nuk (para)gjykohet shija.

Por, nuk ka kenge sot ne tregun e muzikes shqiptare ne te cilen, ne nje forme a tjeter, nuk ka dore florian mumajesi.

Sabri Fejzullahu (edhe ky boll magjup) thote e bana albumin te flor mumajesi.
sinani, te flor mumajesi.
eli fara, te flor mumajesi,
irma, te flor mumajesi.
aurela, qashtu.
muharrem ahmeti, te flor mumajesi.
vesa luma, nora istrefi, repistat-hipzhdryphopistat, marseli, gabeli, elvana, geti, ermali, labi... krejt te flor mumajesi.

ok, reklame sa te dush per kete personin ne fjale...
por,

A ka qene muzika shqiptare ndonjehere ne nivele me te uleta?
A ka qene muzika shqiptare ndonjehere ma pa nivel e ma pa shije... Ma pa themel e ma pa vlera kulturore, etnike etj???

nejse,


fatkeqsisht pas lufte ne darsmat tona shum pak ka muzik shqiptare

po flas tek muslimanet se vet vie i perkas kti religjioni pas lufte kur kam shkue ne kosov ,jam befasaue se qfar muzike e ndegjonin


nji muzik arabe e turqe alla magjupqe , e kam ndegjue edhe ket muzik kto valle veq ky qeni qe ktu po vallzon ne at darsum mungonte ,kqyrene ket video


Qeni i magjupėve
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 21:09   #3
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

i forte ka qellu qka me ba kane tha kush ehste i zoti mos i shkoft i ziu moti..................kenga eshte bere biznes kujt si intereson per vlera apo tradita te muzikes tone ....sidomos juve andej qe jetoni jasht ju rrujn aty me koncerte te forta hahahhaha
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 21:12   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
i forte ka qellu qka me ba kane tha kush ehste i zoti mos i shkoft i ziu moti..................kenga eshte bere biznes kujt si intereson per vlera apo tradita te muzikes tone ....sidomos juve andej qe jetoni jasht ju rrujn aty me koncerte te forta hahahhaha

gabim e kie nese e pergjithson krejt diasporen

ktu ne forum mundesh me e bae vlersimin jan nje 15 % te diaspores qe vrapojn pas ksaj muzike allamagjupqe

po pjesa tjter jo
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 21:17   #5
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

o guri ska lidhje per llojin e muzikes nuk fola une per te gjitha zhanret mendova qe po ju rrujn juve andej sabria ja u ha zemren tuj ju tha e ju aviavaiva hahahahah e ju paguni bileta te mira te majme po kuptohet kjo qe malli te djeg e di kete une......
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 21:23   #6
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
o guri ska lidhje per llojin e muzikes nuk fola une per te gjitha zhanret mendova qe po ju rrujn juve andej sabria ja u ha zemren tuj ju tha e ju aviavaiva hahahahah e ju paguni bileta te mira te majme po kuptohet kjo qe malli te djeg e di kete une......

po e vertet qe para lufte po edhe disa vite pas lufte gjithqka pa vler e krijuar ne kosov ne lugin e ne ilirid pa kurfar vlere jan shit ne diaspor

nuk po i permendi kongtart

po tash ktu nuk kan bereqet kta pseudo kengtar

edhe pse kjo muzik esht ma e let me u organizue


nji citi schajzen edhe nji schajzen kengtar si afrim muqiqi veq me bertit rryp rryp i tubon disa te rinj qe ende nuk kan njohuri te plota per muziken shqiptare po ne diaspor po bjen interesimi per kta schajze kengtar me ket citi schajzenin qe ben zhurum
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 21:31   #7
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

Muzika allamagjupqe eshte nje nga muzikat e njohura ne rrethet tona shqiptare edhepse ne to kendojn ekskluzivisht magjup dhe magjupe gje qe eshte normale per Kosoven mutietnike.gjithashtu edhe ne diaspore ndegjohen kenge dhe i duartokoasin gabelve dhe gabelicave sikur ketu ne dasma te magjupve dhe te gabelve qe flasin shqip po gjenezen e kan ne Pungjap.
Ne dasmat shqiptare nuk preferohet kjo maskaralli apo mix shka e indian. Populli yne eshte toleramt dhe nuk i ndalon kete lloj tallavaje se ka shum tallavesha magjup qe i ndegjojne dhe shum i kendojne.Besa edhe oj dragane e paten kenduar disa pse me heret po tani edhe ata jan transformuar jan bere Shqiptare.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 22-04-11 nė 21:32
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-11, 11:00   #8
Pulebardha
 
Anėtarėsuar: 28-10-09
Postime: 123
Pulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

Mos vallé Eu-le-xsi, i ka fajet prapé pér melodité tona.. mos vallé bota ka faj se ne jemi keshtu... une mendoj fajin duhet kerkuar ndér ne...

Eshte béré si retoriké...gjitheher gjemi arsye, kinse ne jemi ashtu apo keshtu, por ky apo ajo i ka fajet... njéher e miré duhet vetédijesua populli, nuk éshté secili artist, ai i cili ben nje video-klip... dhe del e zhveshur... e cirret si djalli para ndrikullave.

Melodia Shqiptare me vite té téra eshte komercialisua... dhe kot mundohet nje ndegjues me nderhy ketu... sepse vet producentet i pérkrahin kété zhanerr, muzikor.
Pulebardha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-11, 11:24   #9
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

[QUOTE=.

Melodia Shqiptare me vite té téra eshte komercialisua... dhe kot mundohet nje ndegjues me nderhy ketu... sepse vet producentet i pérkrahin kété zhanerr, muzikor.[/QUOTE]
Jo melodija shqiptare nuk eshte degjeneruar eshte gabim te thuhet se ajo ka mbetur gjithmone e pa degjeneruar, melodija e tallaveshave ndoshta ka nryshuar dhe do te ndyshoj sikur tallaveshat qe duan kulturen e pakulture , Tallaveshet nuk kan as komb as fe jetojne te papercaktuar. KENGA

SHQIPTARE DO TE RROJ GJITHMONE.www.juzp.net/9G24vembmdmT4
http://www.youtube.com/watch?v=UjDWQ...eature=related

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 23-04-11 nė 11:33
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-11, 11:49   #10
Pulebardha
 
Anėtarėsuar: 28-10-09
Postime: 123
Pulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flor Mumajesi apo magjupizimi definitiv i muzikės shqiptare

E Nderuara Neferta ju keni tź drejte, kur thoni se kėnga Labe mbeti e paprekur... pajtohem me ju... por Labėt janź ata tė cilėt e ruajn, e duan... e kultivojne, sa di unė ėshtė e vetmja e kėti lloji nė bote..

Unė nuk kam globalizua gjithė kėngėn Shqiptare... por nje numer i madh... e qė na bėn me mendua, se cilen kahje po mer melodia Shqiptare.

Mua personalisht me fascinon melodia Labe, e ne vecanti.. Nazif Cela me melodinź e tij, Burbuqe...


Pulebardha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.