Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-10-20, 09:03   #1
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 333
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fyerjet e Francės ndaj Islamit, rriten reagimet

Karikaturat fyese kundėr Profetit Muhamed nė fasadat e disa ndėrtesave nė Francė tėrhoqi reagimin e muslimanėve. Organizata e Bashkėpunimit Islamik dhe Kuvajti e dėnuan kėtė veprim. Produktet franceze bojkotohen nė Marok dhe Katar.

Njė mėsues nė Francė u tregoi studentėve karikatura qė ishin fyese pėr Profetin Muhamed dhe Islamin, tė botuara nė revistėn Franceze Charlie Hebdo nė 2015.

Pas vrasjes sė mėsuesit, disa autoritete lokale kėsaj here i pasqyruan kėto karikatura nė ndėrtesat zyrtare. Ka reagime nga bota islamike kundėr kėsaj sjelljeje mos respektuese tė qeverisė franceze.

“Ne dėnojmė sulmin sistematik ndaj ndjenjave tė muslimanėve”

Organizata e Bashkėpunimit Islamik dėnoi kėtė qėndrim tė Francės. Deklarata tha: “Ne dėnojmė sulmin e vazhdueshėm sistematik ndaj ndjenjave tė muslimanėve duke fyer simbolet fetare tė pėrfaqėsuara nga personi i Profetit Muhamed”.

Nė deklaratė, u theksua se ėshtė e papranueshme tė fyhet ēdo simbol i fesė nėn emrin e lirisė.
-------------
https://indeksonline.net/fyerjet-e-f...iten-reagimet/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.