Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 21-06-20, 19:20   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim 'Komplot ballkanik nė dėm tė shqiptarėve'/ Ēollaku: Pėr ndarjen e Kosovės u paguan ..

... shume para

16:26, 20/06/2020

Anėtari i Kryesisė sė PD, Kreshnik Ēollaku reagon pas denoncimit qė Richard Grenell i bėri komplotit ballkanik nė dėm tė interesave shqiptare.

Pėrmes njė postimi nė Facebook, plani pėr ndarjen e Kosovės ka ekzistuar, madje ėshtė mbėshtetur nė nivelet mė tė larta nė Shtėpinė e Bardhė, (kėshilltari i sigurisė kombėtare John Bolton).

LEXO EDHE:
Ndahet nga jeta kreu i PD Krujė/ Basha: Humbėm njė nga drejtuesit mė tė pėrkushtuar
"Pėr kėtė plan janė paguar shumė para", shton Ēollaku nė postimin e tij.

Postimi i plotė i Ēollakut:

"Per Ndarjen e Kosoves u paguan shume para,kush pagoi e kush perfitoi ???
Grenell denoncoi nje skandal te permasave nderkombetare, nje komplot ballkanik ne dem te interesave shqiptare

Ne nje version me te plote te intervistes se ambasadorit Grenell (ne pjesen e fundit te saj video 1) pervecse denoncohet fakti se ideja e projekti per Ndarjen e Kosoves ka qene politike personale e John Bolton...theksohet dhe fakti se kjo ide eshte lobuar fort dhe per te cilen ai (Bolton) ka dashur te fitoje shume para.

Zbulumi i ketij fakti nga i derguari special i presidentit Trump eksopzon dy fakte.

*E para, plani per Ndarje ka ekzistuar e ka qene serioz madje i mbeshtetur ne nivelet me te larta te Shtepise te Bardhe (keshilltari i sigurise kombetare Bolton). Ata qe mohonin apo benin sikur mohonin ekzistencen e planit sot duhet te heshtin.

* E dyta,per kete plan jane paguar shume para.
Ne hapsiren shqiptare ne Prishtine e Tirane pati zyrtare te larte,politikane analiste qe u rreshtuan ne mbeshtetje te ketij plani. (video 3)
Keta duhet te hetohen. Denoncimi i Grenell vendos nen akuze per konspiracion kunder interesave kombetare dhe per perfitime financiare e politike kedo u rreshtua,publikisht apo fshehur ne mbeshtetje te ketij plani.

Ne SHBA,ka filluar nje proces hetimor e gjyqesor kunder Bolton.

Prokurorite e institucionet e Shqiperise dhe Kosoves eshte koha te hetojne,nje nder skandalet me te medha te historise tone kombetare".
© SYRI.net
_________________________
https://www.syri.net/politike/348783...an-shume-para/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.