Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-04-11, 23:01   #46
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Dieta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rastesishT Shiko postimin
Dashuria te ben te shkrish vjame me shume se kush do tjeter dhe nuk keni nevoje qe stomakun ta mbani te zrbrazet duajeni burrin 3 here ne dite :D hahahah Apo me mire duhuni ma shume se 3 here ne dite bashk :D
hahahhahahahhaahahha

Ju ar veri fani
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-10-11, 15:58   #47
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Dieta

Po shkruaj edhe une pak tek kjo tema e dietes...!

Vitet e fundit edhe une pata shtua kogja shume peshė por per fat para disa mujave ia dhash vetes nje "Stop" dhe me gjithe fuqin time vendosa qe ta ndryshoj ushqimin dhe aktivitetet e perditshmeris...!

Sepse te ia ndalosh vetes gjerat e perditshmeris nuk ish edhe bash bash leht..!

Per fat pata sukses..! Qe nga fillimi i muajit prill te keti viti e deri me tani kam humbe 24 kg...! Po mburrem shume me vet veten...kurse edhe njerzit kan filluar te me thonin.."wow..si e bere...cfare ndodhi me ty...te lumet etj etj"!!!

Nje gje di ta theme se pa sport kot ish...! Per vete muajin e pare per ēdo dite ecsha ne kembe deri ne pune (6 km nje drejtim) punojsha 8 ore dhe u kthejsha 6 km...!Dmth. 12 km ne dite!Kurse nga muaji i 2 fillova ta ngas bicikleten dhe fillova deri 3 x ne jave me fitness...!

Ushqimin e ndryshova totalisht...! Ne mengjes vetem nje cop buke te zeze me fara te lloj llojshme,pastaj ne drek sallat dhe mish te bardh kurse ne mbremje nje joghurt,apo kos...!!! 1x ne jave hasha edhe peshk..!

Kurse pitet,fliat,makaronat,shpagetat,pizzat,etj. etj. ato vetem kur shkova ne Kosove per pushim i shijova..hehhe!!!!!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Prishtinasja_ : 31-10-11 nė 16:00
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 16:54   #48
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Dieta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_ Shiko postimin
Po shkruaj edhe une pak tek kjo tema e dietes...!

Vitet e fundit edhe une pata shtua kogja shume peshė por per fat para disa mujave ia dhash vetes nje "Stop" dhe me gjithe fuqin time vendosa qe ta ndryshoj ushqimin dhe aktivitetet e perditshmeris...!

Sepse te ia ndalosh vetes gjerat e perditshmeris nuk ish edhe bash bash leht..!

Per fat pata sukses..! Qe nga fillimi i muajit prill te keti viti e deri me tani kam humbe 24 kg...! Po mburrem shume me vet veten...kurse edhe njerzit kan filluar te me thonin.."wow..si e bere...cfare ndodhi me ty...te lumet etj etj"!!!

Nje gje di ta theme se pa sport kot ish...! Per vete muajin e pare per ēdo dite ecsha ne kembe deri ne pune (6 km nje drejtim) punojsha 8 ore dhe u kthejsha 6 km...!Dmth. 12 km ne dite!Kurse nga muaji i 2 fillova ta ngas bicikleten dhe fillova deri 3 x ne jave me fitness...!

Ushqimin e ndryshova totalisht...! Ne mengjes vetem nje cop buke te zeze me fara te lloj llojshme,pastaj ne drek sallat dhe mish te bardh kurse ne mbremje nje joghurt,apo kos...!!! 1x ne jave hasha edhe peshk..!

Kurse pitet,fliat,makaronat,shpagetat,pizzat,etj. etj. ato vetem kur shkova ne Kosove per pushim i shijova..hehhe!!!!!

respekt-a!
jo po beso prishtinase , edhe une qe dy muaj e kam pagu fittnesin , karten ne kulet e kam .. najhere ne me rafte rruga shkoj ..
..po thu a , buke te zeze a . po ku bre qe me sabah ,Kochrezepte.de po me qone emaila provo qito , e provo qato tuj me thone ata , ..hahaha . mandej mandej krejte idea e dietes po te largohet prej gezimit mbasi po e gjen nje send te hajrit me e vesh bre mbas 20 pal teshave qe i ke nxerr prej dollapit .
valla bravo prishtinase , po hiq se kam nijet per veti , pa mbaru vakti i kshtonjave ,kungullit te misirit , e turshive .nijet me hy ne dijet se kam me dite qe edhe kijameti krise..
edhe njo si arsyetim , adi cka po me pelqen bre kur po me thojne tjeret , po te ka hije .. hahaha , qaty po ju fali edhe fallsifitetin qe e kane ne komunikim me tjeret .veq per fjalen fallse po te ka hije , qashtu edhe une tuj i thone vetit ..me kane thone po te ka hije ..hhhaha


__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 31-10-11 nė 16:58
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.