Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Lojra zbavitėse
Emri
Fjalėkalimi
Lojra zbavitėse Lojra elektronike, Lojra tė ndryshme pa kufi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-01-09, 09:12   #1
marinbarleti
 
Anėtarėsuar: 21-01-09
Postime: 1
marinbarleti i vlerėsuar jo keq
Gabim Principata e Arberit loje shqip online

Pershendetje
nqs ju pelqen eposi i Skenderbeut dhe historia e tij, sapo eshte hapur Principata e Kastriotit ne www.mbreteriterilindjes.com loje e perkthyer shqip me plot 130000 lojtare ne gjith europen. Loja zhvillohet ne 1454 dhe perfshin te gjithe mbreterite te kohes. Un bashke me nje grup shqiptaresh hapem edhe mbreterine e Arberit tani jemi 50 vete.
Vraponi burra bashkohuni me ne, koha nuk pret dhe turqit po vijne. Na gjeni ne Lezhe duke themeluar lidhjen e Lezhes.


marinbarleti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-01-09, 11:34   #2
Alban09
 
Anėtarėsuar: 21-01-09
Postime: 1
Alban09 i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga marinbarleti
Pershendetje
nqs ju pelqen eposi i Skenderbeut dhe historia e tij, sapo eshte hapur Principata e Kastriotit ne www.mbreteriterilindjes.com loje e perkthyer shqip me plot 130000 lojtare ne gjith europen. Loja zhvillohet ne 1454 dhe perfshin te gjithe mbreterite te kohes. Un bashke me nje grup shqiptaresh hapem edhe mbreterine e Arberit tani jemi 50 vete.
Vraponi burra bashkohuni me ne, koha nuk pret dhe turqit po vijne. Na gjeni ne Lezhe duke themeluar lidhjen e Lezhes.

Tung...Shum loj e bukur vllai ,, un jam regjistuar te kjo loj ktu e 3 dit me par....ja vlen me e loz ..... Ti ma ca emri je ne loj marlin ? mua ma shpjeguan si luhet dhe esht loj interesante do zoti te ritemi ne usera dhe nje dit luftojm me grekun dhe serbin ne loj... bb
Alban09 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-09, 23:27   #3
luankerlle
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2
luankerlle i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Hajde, ku jeni o shqiptar, regjistrohuni ne kete loje, se Arberis i duhen njerz per ta derguar perpara, per mos ta len mbrapa serbeve e grekeve, te cilet jane per momentin perpara nesh. Ejani.


www.mbreteriterilindjes.com

Kush nuk e kupton lojen, te me shkruaj ketu, ose ne karakterin tim ne loje Leka_Dukagjini, do e ndihmoj me shume gjera.

Me besoni eshte shume loje e mire, pothuajse reale, ne ate kohen kur ishte Skenderbeut. Neve tani pasi tejkaluam krizen ekonomike, dhe nuk kemi problem me per nje kohe me ushqime per popullin, na duhet ta rrisim popullin qe te hapim nje qytet te dyte. Qyteti i pare eshte Lezha.


Arberia ju therret!!
luankerlle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-09, 23:28   #4
luankerlle
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2
luankerlle i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alban09
Tung...Shum loj e bukur vllai ,, un jam regjistuar te kjo loj ktu e 3 dit me par....ja vlen me e loz ..... Ti ma ca emri je ne loj marlin ? mua ma shpjeguan si luhet dhe esht loj interesante do zoti te ritemi ne usera dhe nje dit luftojm me grekun dhe serbin ne loj... bb

Marini eshte Princi i Arbnis per momentin:D
Po ti si quhesh?

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga luankerlle : 16-06-09 nė 23:28
luankerlle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-12, 14:57   #5
Rilindd
 
Anėtarėsuar: 03-01-12
Postime: 1
Rilindd i vlerėsuar jo keq
Post Mbreterite e Rilindjes

Pershendetje anetare te ketij forumi. Desha t'ju njoftoj me nje loje te mrekullueshme, quhet MBRETERITE E RILNDJES! Eshte ne shqip dhe ka 600 shqiptare ne loje.
Regjistrohuni dhe behuni pjese e kesaj loje!-------------
Faqja zyrtare e lojes:
http://www.mbreteriterilindjes.com/

Kjo loje eshte reklamuar edhe ne televisionin Klan Kosova:
http://www.principata.com/klankosova/

Ja nje video tjeter per sqarimin e kesaj loje:
http://www.youtube.com/watch?v=cTQMuUOHzNk

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. (RPG- Role Play Game)

==================================

Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj.... ==================================

Mbreterite e Rilindjes do tju cojne nje udhetim thelle ne mesjete,duke ju vendosur ne qytet Lezhes. Por mbi te gjitha,mund te zbuloni nje komunitet te vecante loje te percaktuer nga pasuria dhe atmosfera e tij. Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin, kandido apo kalo netet i pire ne rruge apo duke luajtur poker me lojtaret e tjere ne taverant e qytetit! ==================================

===> RPG - Role Play Game


Kjo loje eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit. Pėr te ditur dhe mesuar me shume rreth lojes, futuni tek forumi zyrtar i lojes.

Kjo loje numeron mbi 300 000 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.Mbreteria e Arberit numeron 350 lojtar, Mbreteria e Serbise 50 lojtar, Mbreteria e Greqise 700 lojtar, Mbreteria e Turqiae 3 700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 25.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.
Rilindd Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-12, 09:53   #6
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mbreterite e Rilindjes

Citim:
Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.
hahahahahah..
medet qe u plaka (per kso lojnash) ama kjo e fundit mpelqeu fort a.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-12, 14:48   #7
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

hej lereni more keto hahahhaha se me ne dardani nuk hym hahhahah
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 22:20   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Ik bre se mpaskan myte sulme sonte :(((((


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 02-02-12 nė 22:21
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 12:00   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Angry Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

fara i hupt ktyne lojnave, edhe kur je offline po`t sulmojn, mpaskan sakatu breeeeeee
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 17:34   #10
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

une jam hi ne kete loje po vdiqa hahahahah
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 08:38   #11
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
fara i hupt ktyne lojnave, edhe kur je offline po`t sulmojn, mpaskan sakatu breeeeeee
Anmiku t'sulmon kur t'jesh mas lishti, dmth, n'gjum
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 16:39   #12
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Angry Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Anmiku t'sulmon kur t'jesh mas lishti, dmth, n'gjum
E patem 1 marrveshje qe sa here t`shkoj em fal gjyman mos mem sulmu por ncuk, kaurri kaurr
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 08:42   #13
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Principata e Arberit loje shqip online

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
E patem 1 marrveshje qe sa here t`shkoj em fal gjyman mos mem sulmu por ncuk, kaurri kaurr
E po kshtu ta bojn, kur si din rregullat e xhihadit. Po ani, masi tu e fal xhuman, shehid.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.