Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-03-11, 17:18   #136
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

aman nga zemra mani se na prekni aty ku skemi qejf hahahhahaha
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-03-11, 17:19   #137
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Sa shpejt ike shpirti im
me le me mall e ne kujtim
vec me mall e plag ne zemer
dashuri e lene pa emer
syt e mi i le me lot
...vrave zemren qe te deshti fort.
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 17:45   #138
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

KUJTIME QĖ NUK BRAKTISEN.

Unė me arsye mundohem t’argumentoj ēdo perespektivė
Se e nesėrmja pėrherė zbardh me njė vizion tė ri
Ku e djeshmja lehtė nuk mund tė harrohet
Kujtimet e sė djeshmes,gjithnmonė nė shpirt rrinė.

Sa herė mundohem nga mendja kujtimet ti fshij
Por zemra gjithmonė mi refuzon
Kutimet e sė kaluarės mbajnė hapat e mi
Shpresa tė reja ēdo ditė njerzėve u agojnė.

Kur zėra t’panjohur thurin stresin kaotik
Dhe ti zhytesh nė tė madhin trishtim
Ti me guxim hedh vėshtrimin drejt s’ardhmes
Pa harruar zinxhirėt e djeshme tė robėrisė.

Dhe pastaj kthen sytė me shpresė drejt qiellit
Duke pėrqfuar rrezet e diellit me mandat qiellor
Ku gjithė lavd kėputėm vargonjtė e robėrimit
Mbi gjakun e derdhur,e ardhmja gjith drit’ po agon.


Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 17:54   #139
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

MBI PREHRIN TEND


Mbi prehrin tend, dua te ve koken,
Ne endrra te bardha te shoh Ty dhe boten....

Te ndjej feshferimen e dores mbi floke,
Burimin e zerit kur embel me thote...

Te degjoj dhe rrahjet qe jep ajo zemer,
Lumenjte e gjakut, pranvere dhe enderr...

Fjalezen e ngrohte, si fllad ne pranvere,
Dhe flokun e gjate kur mbi mua te bjere...

Te bien mbi mua dhjetra frymezime
Freski si erashke ti bejne zemres sime...

Dhe ashtu te dy nen pyllin e arte,
Kur floket e gjate ujvare qe nga lart...

Te me japesh puthje, si te jene mesazhe,
Lugina, burimet te lozi me saze..

Ta harrojme boten, boten qe rrethon,
Lulet, dashurine me ngjyra ta thone...

Mes puthjes se gjate te kthehen arome...
Aromen qe prehri juaj e krijon...


Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-11, 20:51   #140
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...
Liqenin lexoj


Shumč alfabete mėsova
Bota i di
Sot alfabetin e liqenit njoha
A s’čshtč kjo mrekulli???

Kapčrceva Bunčn,Drinit iu afrova
Me sy preka
Binjakčzimin e tyre,puthitjen...

Bebčzat mč ndryshuan ngjyrčn
U zhyta thellč nč perlčn e Shkodrčs
Nė kaltėrsi,nė valės,
Nė pėrjetėsi.....

Duke notuar pa u lagur
Vetveten nč mes tč liqenit e gjeta,
se si ndodhi kjo, nuk e di
mčsova tč lexoj alfabetin e ri!

Gjuhčn e hčnčs kaher e kam ditur
Edhe tč diellit,tč yjeve e qiellit,
Sot shijova tč kaltrčn e kulluar
Mčsova gjuhčn mahnitėse tč ujit!

Magjishčm pčrkundej uji nč liqe
Mjalta nga shpirti mč buronte,
Zemrčs i kėndoja me alfabetin e sapomčsuar
Isha edhe unč njč hije e pčrvčluar,
Nč kaltčrsinč e valčve tč hutuara!

Aromč e liqenit tč Shkodrčs
M’i qendisi vargjet e poezisč
Bukuria mahnitse e Malsisč
Emėr,gjuhė,nder i krenarisė!!!!!
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-08-12, 11:09   #141
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...


Written with a pen,
sealed with a kiss.
If you're my friend,
please answer this:
Are we friends or are we not?
You told me once, but I forgot.
So tell me now and tell me true,
So I can say, I'm here for you.

Of all the friends I've ever met,

You're the one I won't forget.
And if I die before you do,
I'll go to HEAVEN
and wait for YOU.

Honesty


__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Honesty^uk. : 15-08-12 nė 11:12
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.