Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-11-12, 18:26   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post A vuani nga xhelozia?

Shekspiri thotė se aty ku ka dashuri ka edhe xhelozi. Tė gjithė njerėzit nė njė mėnyrė apo nė tjetrėn kanė njė dozė xhelozie kundruall partnerit me tė cilin janė nė raport martesor apo nė lidhje dashurie. Cili ėshtė kufiri nė mes tė xhelozisė, e cila ėshtė shprehje e dashurisė dhe xhelozisė dhe e cila njėkohėsisht ėshtė sėmurje dhe i ngarkon raportet nė mes tė partnerėve?


Pėrgjigjuni sinēerisht nė pyetjet e kėtij psiko-testi dhe nė fund mblidhni poenat dhe kėrkojeni vetėveten.1. Ktheheni nė shtėpi, por partneri/ja juaj nuk gjendet aty:

a) E merrni kėtė rast me brengosje se mos i ka ndodhur diēka e keqe

b) Ai/ajo e ka ditur kur kthehem unė, por kjo pėr te nuk ėshtė e rėndėsishme, sepse nuk me do

c) Dyshoni se ėshtė nė pyetje ndonjė person i tretė nė lidhjen tuaj

2. Nė tė njėjtėn situatė:

a) Do tė hyni nė banjė tė pastroheni dhe do tė kėrkoni diēka pėr tė ngrėnė

b) Do ta merrni telefonin dhe nė mėnyrė diskrete do tė vėrtetoni se ku gjendet

c) Do ti pyesni fqinjėt se a dinė diēka dhe do tė dilni ta kėrkoni.


3. Pėr herė tė parė jeni nė familjen e partnerit/es tuaj. Ju duket se keni mbetur anash:

a) Pėrpiqeni tė gjeni tema me tė cilat inkuadroheni edhe ju nė bisedė

b) Shtiheni se po u dhemb koka dhe vazhdoni tė rrini anash

c) I bėni skena partnerit dhe kėrkoni ta ktheni vėmendjen e tij


4. Keni parė njė ėndėrr nė tė cilėn partneri/ja ju ka tradhtuar me njė mik/e tuaj:

a) Kur zgjoheni silleni normal sikur pas ēdo ėndrre

b) Pėrpiqeni ti kujtoni detajet e ėndrrės dhe ndjeheni mirė qe kjo ishte vetėm ėndėrr

c) Filloni tė dyshoni se mos ka diēka


5. Keni shkuar nė njė darkė, banket a dasmė dhe rastėsisht nė tavolinėn tuaj gjendet njė person me tė cilin-cilėn partneri/ja juaj u duket se ėshtė tepėr e pėrzemėrt:

a) Pėrpiqeni qė t' ia tėrhiqni vėmendjen partnerit/es tuaj

b) Kėrkoni ta ndėrroni tavolinėn

c) Silleni sikur asgjė nuk vėreni


6. Kanė ardhur pushimet. Ju nuk keni mundėsi tė udhėtoni pėr nė Kosovė:

a) Kėrkoni edhe nga partneri/ja tė mos shkojė

b) Ju vjen keq qė nuk do tė jeni bashkė dhe e ndihmoni atė tė pėrgatitet pėr rrugė

c) Pajtoheni qė ai/ajo tė shkojė, por me kusht qė tė jetė dikush i familjes tuaj me te


7. Njė zė i panjohur pėrmes telefonit ju thotė se partneri/ja e juaj ėshtė duke ju tradhtuar me filanin/en:

a) E merrni si provokim dhe menjėherė e mbyllni telefonin

b) Nuk i jepni rėndėsi kėsaj pune dhe pėrpiqeni qė tė mos mendoni mė tutje rreth kėsaj tė bėme
c) Doni ta zgjatni bisedėn me tė panjohurin dhe tė nxirrni sa mė shumė detaje prej tij


Rezultati:


1.

a) (1 pikė)

b) (2 pikė)

c) (5 pikė)


2.

a) (1 pikė)

b) (2 pikė)

c) (4 pikė)


3.

a) (0 pikė)

b) (2 pikė)

c) (4 pikė)


4.

a) (0 pikė)

b) (2 pikė)

c) (3 pikė)


5.

a) (2 pikė)

b) (3 pikė)

c) (1 pikė)


6.

a) (4 pikė)

b) (1 pikė)

c) (3 pikė)


7.

a) (2 pikė)

b) (1 pikė)

c) (3 pikė)4 - 10 poena

Ju jeni njėri i liruar nga xhelozia. Keni aq xhelozi sa tu duhet pėr ta bindur partnerin/en se ju ka mbetur tek ai/ajo. Nėse keni pasur fat qė edhe partnerin/en ta keni si vetėn, do tė keni jetė vėrtetė tė lumtur;


10 - 16 poena

Nuk jeni i liruar nga xhelozia. Partneri/ja juaj duhet tė ketė kujdes qė tė mos ju sjellė nė situatė pėr tė dyshuar, ndonėse keni frenjė tė fortė mbi vete dhe dini tė pėrmbaheni;


Mbi 16 poena

Nuk keni besim tė mjaftueshėm as nė partnerin/en, as nė vetėn tuaj. Xhelozia e juaj i kalon kufijtė normal dhe duhet tė luftoni me vetveten qė diēka tė ndėrroni. Besoni se nuk ėshtė kėndshėm tė jetohet pranė jush.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-11-12, 18:35   #2
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A vuani nga xhelozia?

Hiq skam nevoje me kqyr piket as sondazhet,


jam shume xheloze per fat te keq
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:00   #3
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Hiq skam nevoje me kqyr piket as sondazhet,


jam shume xheloze per fat te keq
Uaooo Dardaneshe, po me dhimbesh pasna deshire met ber xheloze nje here, vec ta shof reagimin tennde

Jam, vec ne dika pikat , te duhra xheloze, per dryshe Ncuk
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:02   #4
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Uaooo Dardaneshe, po me dhimbesh pasna deshire met ber xheloze nje here, vec ta shof reagimin tennde

Jam, vec ne dika pikat , te duhra xheloze, per dryshe Ncuk
JO moj zemer une veq per nje person jam xheloze, pasna harru me cek se keshtu ne pergjithesi nuk jam xheloze po veq per dashnin tem ...
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:06   #5
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
JO moj zemer une veq per nje person jam xheloze, pasna harru me cek se keshtu ne pergjithesi nuk jam xheloze po veq per dashnin tem ...
Vec per cat person kam deshire met bere xheloze nje here, vec te shof cfar cendrimi po mbane mandje mes shocerise
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:15   #6
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Vec per cat person kam deshire met bere xheloze nje here, vec te shof cfar cendrimi po mbane mandje mes shocerise

oj zemer qysh mundesh mem bo xheloze per nje person qe se njeh as ski lidhje me te

PS: Njeri bohet xheloze per ate qe e don...
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:18   #7
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
oj zemer qysh mundesh mem bo xheloze per nje person qe se njeh as ski lidhje me te

PS: Njeri bohet xheloze per ate qe e don...
Kush po te thot ty ce nuk kam lidhje me te .. Maje vten, se ai te tratadhton e ti se din, ruaje ne gjdo sekonde
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:25   #8
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Kush po te thot ty ce nuk kam lidhje me te .. Maje vten, se ai te tratadhton e ti se din, ruaje ne gjdo sekonde

hahaha sot e gjete diten mem nguc a, jo bre zemer se ruj une kerkon se kam njet me ju bo hije kerkujt , sjam aq e papjekt une veq thashe thjeshte jam xheloze nuk thashe e ruj i shkoj permas harroj ato sene, e jo se njeh dashnin tem
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:37   #9
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
hahaha sot e gjete diten mem nguc a, jo bre zemer se ruj une kerkon se kam njet me ju bo hije kerkujt , sjam aq e papjekt une veq thashe thjeshte jam xheloze nuk thashe e ruj i shkoj permas harroj ato sene, e jo se njeh dashnin tem
Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaaGjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone. dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 14:43   #10
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaaGjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone. dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur
Jo moj zemer hajt ti se e din dada qysh me reagu mos ta nin ty , qe don ti naj keshill prej meje je e mireseardhur, e jo sma hupe koncentrimin perkundrazi , edhe ti gjithashtu kalo mire....
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-12, 19:46   #11
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: A vuani nga xhelozia?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaaGjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone. dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur
Nuk ka interes askush me ba Alboniten xheloze se e pesojme gjithe sa jemi :

"Per Dashurine Shkatrroj Boten"!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-12, 12:14   #12
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: A vuani nga xhelozia?

.....taman puna, une xhelozoi vetem ateher kur duhet,


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.