Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-02-10, 20:39   #121
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sibora
Sot e gjithmone,romani:Aferdita perseri ne fshat"mbetet romani qe gjithnje mbaj ne kujtese.Do ta lexoja edhe 1000 here.
Edhe mua mė ka pėlqyer jashtėzakonisht, por edhe romani "Gjarpėri i dashurisė", ėshtė njė roman fantastik, ia vlen ta lexosh nėse nuk e ke lexuar. :)
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-02-10, 15:15   #122
legjionari
 
Avatari i legjionari
 
Anėtarėsuar: 15-04-06
Vendndodhja: there where I belong
Postime: 208
legjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek legjionari
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

[QUOTE=GURI SYLAJ "ILUMINATI" dhe "EMBLEMA E HUMBUR"[/QUOTE]

momentalisht jam duke lexu Simboli i Humbur nga dan Brown dhe me te vertet me pelqen menyra e trajtimit te problemeve shoqerore nga ky shkrimitar. njelloj si tek romanet e tij paraprake Engjuj dhe Djaj dhe Kodi i Davincit, me ane te te njejtit personazh Profesor Robert Langdon ekspert i Simbologjise dhe studjues i perkushtuar i shoqrive te fshehta si, Illuminati, Sionizmi (templaret), Masonet, , ne nje perjudhe afatshkurte elaboron pjesen e erret te hisorise mijėravjecare, dhe krahason traditat e besimeve te vjetra fetare parakristjane me religjionet e sotme.

njekohesisht duke mos lene anash letersine Shqiptare romanet qe me kan pelqyer me shum jan Fshati Midis Ujrave 1,2 dhe 3, Kronike ne Gure, Te jetosh ne Ishull, etj.
__________________
"You can take any word in the English language that excites you, like sex, food, music or money, and completely remove any pleasure it arouses simply by adding the prefix "euro. "

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga legjionari : 08-02-10 nė 15:19
legjionari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-10, 19:23   #123
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,294
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Bija e Mallkuar ..
Pse ..
Sikur te isha djal ..
Lulja e kujtimit ..
Gremina e dashurise ..
...
...
__________________
Shkėputja e Yllit nga qielli nuk lidhet pėr fatin e askujt ... !!!!
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-11, 17:00   #124
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Une e Kuqja - Orhan Pamuk
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-11, 23:01   #125
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Jan Wicherink Vertet meriton te lexohet nje enigme e deri tashme
Laurence Gardner :Te fshehtat e Masonerise

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 01-05-11 nė 23:03
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-11, 16:22   #126
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Mein Kampf
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-11, 21:08   #127
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

Bardha e Temalit


perseri ne kembe
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 07-12-11 nė 21:08
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-12, 11:46   #128
guriko
 
Anėtarėsuar: 01-11-08
Postime: 243
guriko i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

prilli i thyer!
__________________
miku i mirč ,nč ditč tč včshtira!
guriko Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-12, 23:12   #129
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

...

"Foleja tragjike e dashurise" !
.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-12, 03:13   #130
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

"Sikur te isha djal!

Qe nga ai Roman!dhe me shum fitova bindjen e disa nga femrat shqiptare sa shum padrejtesi ju behen ne disa mjedise te jetes shoqrore/familjare!!!Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 30-12-12 nė 03:19
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.