Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-01-13, 21:59   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Busti i nen Terezes nė Shkup

Anti shqiptari kryeministri i Makedonis Nikolla Grujvski ka vendos qe nė Shkup te ngritet Busti i Nenes Terez gjat nji takimi me nji biznis men indian ,SUBRATA ROJEN ,a mos esht kjo naj taktik politike e grujevskit per me i perqa shqiptart ,une besoj se po


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-01-13, 13:48   #2
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Busti i Nėnes Terezes nė Shkup

Vet krijesa ish jugosllav eshte krijuar me mite dhe rrena dhe nė kurriz tė Shqiptarėve, por keto tash mė nuk do tu pijn uji.
Makedhonia eshte emėr i vjedhur grek e qė lidhet edhe me shqipen e lasht, neve munedmi vetėm me grekėt ta sqarojm kėtė, deri njė pjes i takon edhe bullgarėve.
maqedoni nuk ka. Shkupi ėshtė kryeqendra e Dardanis.
Tė gjithė luftėtarėt e maqedonis sė sotme ishin shqiptar, nisur nga Filipi, i biri i tij Aleksandri e deri tė Nėna Tereze, simbol mė i fort i Shqiptarėve pėr identifikim nė Evropėn tė ciles i takojm.
Bota e sotme nuk e njeh skenderbeun, skenderbeu i takon sė kaluares dhe ėshtė pėr ne Shqiptarėt i rėndėsis sė madhe, por njeriu i thjesht nėpėr qendra botrore si : Berlin, Paris , Londer, Tokio e New York nuk di gjė pėr skenderbeun. Derisa Nėnėn Tereze atė gruan e moshuar e tė kėrrysur e mbajn mendė tė gjithė duke ndihmuar boten e varfėr.
Shqiptarėt asesi nuk guxojn tua lėnė kėtė NAM tė madhė flliqodonasve *sepse ata emer te vetin edhe ashtu nuk kanė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-13, 14:33   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Busti i Nėnės Terezes nė Shkup

flliqodonasi gruevski ka lujtur pikėrisht nė kėtė kart, mirpor siq po shihet nuk i ka shkrepur asnjė shqiptarė aty.
Ėshtė detyr e jona, pikėrisht e neve shqiptarėve tė besimit islam tė ngrejm zėrin pėr Nėnėn e botės e qė rrodhi nga gjiri i popullit tonė.
Mos harroni kjo ėshtė arma jonė mė e fuqishme qė kemi, kur muslimani ngre zėrin pėr krishterin dhe anasjelltas. kėtė e dijnė armiqt e shqiptarėve foooooooooort mirė !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-13, 14:39   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Busti i Nėnės Terezes nė Shkup

[QUOTE=murrizi;2271944]flliqodonasi gruevski ka lujtur pikėrisht nė kėtė kart, mirpor siq po shihet nuk i ka shkrepur asnjė shqiptarė aty.
Ėshtė detyr e jona, pikėrisht e neve shqiptarėve tė besimit islam tė ngrejm zėrin pėr Nėnėn e botės e qė rrodhi nga gjiri i popullit tonė.
Mos harroni kjo ėshtė arma jonė mė e fuqishme qė kemi, kur muslimani ngre zėrin pėr krishterin dhe anasjelltas. kėtė e dijnė armiqt e shqiptarėve foooooooooort mirė ![/QUO


Grujevski duke llogarit ne islamistet radikal pret qe te ket reagime e pastaj e ka ma leht per ti perqa shqiptart po edhe arsyetim ndaj bashksis nderkombtare e sidomaos ndaj evropes per ti sslavizue trojet shqiptare me buste e permendore te sllavo maqedonasve se nuk e ka qe ka respekt per Nan terezen shqiptare
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-13, 20:55   #5
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Busti i nen Terezes nė Shkup

Ka arab ne maqedoni e jo shqiptare musliman, ashtu keni fol gjithe kohen prandaj ja kemi lene duart lire Grujevskit le te beje qe te i doje qefi...
Tani do te shohim se cka mund te beni tashti ...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-13, 22:36   #6
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

per mue nuk qon pesh se si me quan dikush po si e ndiej vetvehten
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-13, 08:58   #7
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Busti i nen Terezes nė Shkup

Po kethehu pak ne kohe dhe lexo bile edhe ate bashkebiseduesin me nalte thote shqiptaret musliman e jo shqiptaret siq jemi quajt gjithmon.
Enveri kishte shtet dhe pushtet dhe tentoj te luftoj klasat por nuk ja arriti,tashti do pa pushtet me shtet te disa besime fetare duan te luftojne islamin.Keni rastin te luftoni shqiptaret musliman dhe mos kerkoni nga ne asgje mbase ne me duket se i kami kry detytrat e shpise.Kur them ne..aludoj ne shqiptaret arab siq i quani ju shqiptaret e vatikonit...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-13, 13:37   #8
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Ka arab ne maqedoni e jo shqiptare musliman, ashtu keni fol gjithe kohen prandaj ja kemi lene duart lire Grujevskit le te beje qe te i doje qefi...
Tani do te shohim se cka mund te beni tashti ...
O zotnia i Kercoves,
Unė aludova nė shqiptarėt musliman si unė e sikur 90 % e popullit tim, nuk e kisha fjalėn pėr ato 0,003 % qe ju ka bėrė gjaku uji.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 17:38   #9
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
Anti shqiptari kryeministri i Makedonis Nikolla Grujvski ka vendos qe nė Shkup te ngritet Busti i Nenes Terez gjat nji takimi me nji biznis men indian ,SUBRATA ROJEN ,a mos esht kjo naj taktik politike e grujevskit per me i perqa shqiptart ,une besoj se po
Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 18:34   #10
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AmonRa Shiko postimin
Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?
Ciftat e kercovarit e shpetuan xhevahiren nga pervetsimi e jo ciftat e Marku Krali dhe ciftat e Imzot Pjeter Bogdani.Nuk te duket se je vonu me kesi vlerime!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 19:55   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AmonRa Shiko postimin
Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?

po ishte nji tentativ e till kur ndrroj jet e ndjera Nena terez ne at koh isht kryetar Boris trajkovski bile ky personalisht e beri nji tentim te till po nuk pat sukses esht e vertet se para faktorit nderkombtar e para ati biznismenit Indian kta e kan ket qellim po ne anen tjter e kan edhe qellimin e perqarjve nder shqiptare per me i arrijt ma leht qellimet e maqedonis ne kurriz te shqiptarve
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-13, 22:19   #12
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
po ishte nji tentativ e till kur ndrroj jet e ndjera Nena terez ne at koh isht kryetar Boris trajkovski bile ky personalisht e beri nji tentim te till po nuk pat sukses esht e vertet se para faktorit nderkombtar e para ati biznismenit Indian kta e kan ket qellim po ne anen tjter e kan edhe qellimin e perqarjve nder shqiptare per me i arrijt ma leht qellimet e maqedonis ne kurriz te shqiptarve
Qe de, ky trajkovski i mjere u munue me e pervehtesue nobelisten e indise, e ne shenje hakmarrjeje, ia futen ni misil keto forcat e hueja ushtarake ne bosnje, ia rrexuen aeroplanin e e ban shkrum e hi! E denoi krishti ne kete bote hala pa shkue ne boten tjeter!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-13, 10:34   #13
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Busti i nen Terezes nė Shkup

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Qe de, ky trajkovski i mjere u munue me e pervehtesue nobelisten e indise, e ne shenje hakmarrjeje, ia futen ni misil keto forcat e hueja ushtarake ne bosnje, ia rrexuen aeroplanin e e ban shkrum e hi! E denoi krishti ne kete bote hala pa shkue ne boten tjeter!

Fshatar_ pse bre po hyn "n'gjynah" me sabah!


__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.