Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-05-13, 14:04   #1
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Bie nё Evropё sekreti i sektorit bankar

Pas Sheteve tё Bashkuara tё Amerikёs, bie edhe nё Evropё sekreti i bankave private. Ministrat e Financave tё Unionit Evropian – Zvicrres – Lihtenshtajnit – Monakos dhe San Marinos aritёn tё pajtohen nё Bruksel sa i pёrket shkёmbimit tё informacioneve dhe transparencёs sё gjirollogarive tё klientave tё huaj.

Tё ashtuquajturat „oaza tatimore“ mё nuk do tё mund tё egzistojnё nё Evropё. Sepse deri mё tash bankat private kanё mbajtur gjirollogari sekrete tё shtetasve tё huaj tё cilёt kanё bёrё evazion fiskal. Pёr herё tё parё sekretin e bankave e luftoj administrata e presidentit Obama nё SHBA ku qenё gjobitur dy banka Zvicerrane dhe njё bankё Gjermane pasi qё kishin krijuar njё trafik tё rrjedhjes sё parasё nga SHBA nё Evropё pa i’u nёnshtruar tatimeve.

Pas dy samiteve tё dёshtuara pёrshkak tё Luksemburgut dhe Austrisё, dhe pas ultimatumit tё Francёs dhe Komisionit Evropian nё adresё tё Qeverisё Austriane dhe asaj tё Luksemburgut, u arrit pajtimi i ministrave tё financave tё unionit evropian pёr transparencё dhe shkёmbime informacionesh nё sektorin bankar.

Pregaditi Izraeliti!


__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.