Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-12-11, 12:07   #1
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Videot e inēizuara nga marrėsit HD + nuk mund tė konvertohen nė video tė cilat mund tė lexohen nga ēdo DVD lexues.

A ka dikush njohuri rreth kėtyre tė dhėnave dhe si mund tė konvertohen, programi cili ėshtė?Kėto tė dhėna kanė mbarimin .TS.


__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 16-12-11 nė 12:08
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-12-11, 15:17   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Videot e inēizuara nga marrėsit HD + nuk mund tė konvertohen nė video tė cilat mund tė lexohen nga ēdo DVD lexues.

A ka dikush njohuri rreth kėtyre tė dhėnave dhe si mund tė konvertohen, programi cili ėshtė?Kėto tė dhėna kanė mbarimin .TS.
Nje disk dvd video permban dy dosje me prapashtesen .TS :
AUDIO_TS dhe
VIDEO_TS

E para mund te jete bosh (AUDIO). Hape tjetren, VIDOE_TS. Ketu e ke ose i ke te gjithe filmat qe kane prapashtesen .vob, qe paraqiten ne kete menyre:

VTS__01_1.VOB
VTS__01_2.VOB
VTS__01_3.VOB

Beja nje "rename" njeres nga keto skeda : zevendesoje .VOB me .mpg

Une perdori Nero 6.6.18 qe konverton drejteperdrejte filmat HD dhe krijon nje dvd klasik, i lexueshem nga ēdo lexus dvd.

...
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-11, 21:08   #3
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Nje disk dvd video permban dy dosje me prapashtesen .TS :
AUDIO_TS dhe
VIDEO_TS

E para mund te jete bosh (AUDIO). Hape tjetren, VIDOE_TS. Ketu e ke ose i ke te gjithe filmat qe kane prapashtesen .vob, qe paraqiten ne kete menyre:

VTS__01_1.VOB
VTS__01_2.VOB
VTS__01_3.VOB

Beja nje "rename" njeres nga keto skeda : zevendesoje .VOB me .mpg

Une perdori Nero 6.6.18 qe konverton drejteperdrejte filmat HD dhe krijon nje dvd klasik, i lexueshem nga ēdo lexus dvd.

...


Fshatari, njė disk dvd pėrmban dy rregullator me prapashtesen _TS, tė dhėnat qė lexohen janė me prapashtesen e pėrhapur .VOB.

Qysh mi kthye tė dhėnat me prapashtesen .TS nė .VOB se hahaha pastaj nuk kisha pasė problem.

Harrova qė nė fillim tė them qė kam resiverin Technisat HD8+, do tė thotė se Astra ka formuar njė code tė re brenda .TS e qė pėr momentin nuk po mundet askush qė kėto tė dhėna ti konvertoj pėr ti shikuar nė DVD Player.

As nė kompjuter nuk mund tė shihen, vetėm kur tė lidhi HDD Extern me resiverin HD8+, atėherė mund ti shikoj.

Nė momentin kur ta lidhi kėtė HDD me kompjuter, atėherė kėrkon formatimin e HDD-sė.


ZC, a ke ndonjė ide, shkruje njė program shpejt qaty hahahahhhaaa.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 16-12-11 nė 21:08
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 08:36   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Artist, cfare extenzion jane ata filmat e tu qe po don mi kthy ne mpeg (mp4) ?

Nese ste ban kjo qe thot Fshatari, provo kete:

HDTVtoMPEG2 1.11.94

ose

OJOsoft Total Video Converter


Mos harro se edhe Nero 9 duhet me pas mundesine e ketij konvertimi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 17-12-11 nė 10:27
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 10:16   #5
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: AW: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Fshatari, njė disk dvd pėrmban dy rregullator me prapashtesen _TS, tė dhėnat qė lexohen janė me prapashtesen e pėrhapur .VOB.

Qysh mi kthye tė dhėnat me prapashtesen .TS nė .VOB se hahaha pastaj nuk kisha pasė problem.

Harrova qė nė fillim tė them qė kam resiverin Technisat HD8+, do tė thotė se Astra ka formuar njė code tė re brenda .TS e qė pėr momentin nuk po mundet askush qė kėto tė dhėna ti konvertoj pėr ti shikuar nė DVD Player.

As nė kompjuter nuk mund tė shihen, vetėm kur tė lidhi HDD Extern me resiverin HD8+, atėherė mund ti shikoj.

Nė momentin kur ta lidhi kėtė HDD me kompjuter, atėherė kėrkon formatimin e HDD-sė.


ZC, a ke ndonjė ide, shkruje njė program shpejt qaty hahahahhhaaa.


.
Si duket, VLC Media Player

websajti zyrtar ketu posht :
http://www.videolan.org/vlc

i lexon pa problem filmat mpeg.ts.

1) Shkarkoje dhe instaloje VLC ne kompjuter;
2) Lidhe HDD ne kompjuter dhe anuloje formatimin;
3) Lanso VLC
4) Open - Open disc : lokalizoje HDD ku ndodhet filmi dhe hape mpeg.ts

Konvertimi:

1) Open - Wizard - Transcode/Save
2) Ne Input, zgjedhe mpeg.ts; ne output zgjedhe mpeg 2; ruaje diku ne nje dosje ne kompjuter si mpeg 2...

3) Kallezo a te bani pune a jo!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 12:07   #6
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Tė nderuarit e mi Fshatari dhe ZC,

as VLC e asnjė program tjetėr nuk po e kupton kėtė tė dhėnė e cila ėshtė me njė codecs krejt tjetėr i formuar nga ASTRA.

Tė kuptohemi, tė gjitha sekuencat nė HD tė cilat emitohen nga ARD, ZDF ose programe tjera nė HD por qė janė HD tė lira pėr marrje, nuk kam nevojė ti konvertojė hiq, ato pa problem mundem ti qes nė DVD, por

sekuencat tė cilat janė tė transmetuara nga programe private RTL HD, RTL II HD,VOX HD, Pro 7 HD, e tė tjera tė cilat kanė codecsin HD+, nuk po mundem ti konvertoj e as shoh nė kompjuter me asnjė program shiqimi(player).

Formati ėshtė i HD+ !!!!!

Tė dyja programet qė ka sjellur ZC i kam provuar qė moti, mbrėmė provova me ProjectX dhe u mundova tė demuxoj por pa sukses.


Nuk kam nevojė tė lidh HDD me kompjuter, unė vetėm e sqarova se kur po e lidhi po mė kėrkon formatimin e HDD, nė tjetrėn mėnyrė me WLAN nga resiveri i marrė tė dhėnat pa probleme, i sjell nė PC por mė tutje nuk po e njeh asnjė program atė format.

HD+ me mbarimin . TS.

pra .TS nuk ėshtė edhe menjėherė .TS por brenda kėsaj . TS, ekziston edhe njė dry i cili po ju thotė tė gjitha programeve tė deritashme se ky format ėshtė i panjohur.


Ju falenderoj pėr kohėn.

http://forum.digitalfernsehen.de/for...4-demuxen.html
.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 17-12-11 nė 12:14
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 20:05   #7
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Artist, nashta ish kan ma leht me na tregu qka ke provu ti qe mos me ta propozu na hiq :P

a ke provu AnyDVD HD ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 22:43   #8
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Artist, nashta ish kan ma leht me na tregu qka ke provu ti qe mos me ta propozu na hiq :P

a ke provu AnyDVD HD ?

Tė gjitha i kam provuar po ncuuuk diēka, pėr atė edhe tema kėtu.

Shumė kam shpresuar nė ProjectX por edhe aty mė dul ncuk hahahhaa.

Ai i cili i shikon programet private nė HD+, vetėm ai e di.

Unė e paguaj 50€ nė vit, ky ėshtė ēmimi tė cilin e kanė bėrė programet private nė bashkėpunim me pėrgjegjėsit e ASTRA 19.2.

Programet shtetėrore edhe ato janė nė HD por ju mungon codi + e emisionet nga kėto programe mundem pa konvertim, pa problem tė i inēizoj nė DVD, kualiteti nėse dojmė me notue prej 1 deri nė 10, 10 nota mė e mira, e ka 10.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-11, 01:05   #9
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

qdo gje esht e mundshme
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-11, 09:13   #10
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

HD+ mdoket ja ka fillu ne shtator me u transmetu ne Astra per 12 programe te Gjermanis, me siguri kan fute naj kod te ri ne formatin e datei, pra Artisti prit derisa ti thejn kodet, edhe naj dite, e masanej munesh me ba DVD normale :P
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-13, 01:10   #11
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: .TS si mund tė konvertohet nė mp4 apo mpeg

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Videot e inēizuara nga marrėsit HD + nuk mund tė konvertohen nė video tė cilat mund tė lexohen nga ēdo DVD lexues.

A ka dikush njohuri rreth kėtyre tė dhėnave dhe si mund tė konvertohen, programi cili ėshtė?Kėto tė dhėna kanė mbarimin .TS.
Mendoj se atё lloj fajlli mund ta kopjosh fare lehtё me DVD-Cloner 2013, dhe pastaj ta ruash si DVD Movie, ose formate tjera (Blu-ray, HDD). Por duke lexuar rrethё disa kodekseve pёr tё cilat unё kam nevojё, lexova edhe rrethё DVR-Studio HD2 (Konvertues profesional i njohur pёr kohёn mё tё shkurtёr tё konvertimit)


__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:33.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.