Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-06-13, 18:19   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Masiela Lusha

Masiela Lusha e lindur 23 tetor 1985 nė Tiranė, dhe ėshtė fėmija i vetėm i Max dhe Daniela. Ajo u emėrua Masiela nga njė bashkimi i emrave tė prindėrve tė saj. Nė vitin 1990, Masiela dhe familja e saj u larguan nga atdheu i tyre, ėshtė Shqiptare-Amerikane, autore, aktore, producent dhe humanitare.
Nė moshėn 7 vjeqare vendoset nė Amerikė, Miēigan. Masiela Lusha filloi karrierėn e saj si njė model dhe aktore e teatrit nė Michigan. Ajo ka shkruajtur poezi nė gjuhė tė ndryshme nga mosha e re (tetė vjeq). Ka studjuar balet nė Austri dhe ka pėrkthyer poezi dhe lutje nga Nėnė Terezės , dhe ka shkruar disa libra nė gjuhė tė ndryshme.

Pėr origjinėn e vet ajo shprehet:
"Ka njė butėsi tė kondensuar mbi popullin shqiptar, dhe unė kam dėshmuar shembujt e mikpritjen e tyre dhe dhembshurisė, gjaku i tyre shkon nėpėr venat e mia, dhe unė jam krenare pėr tė thirrur veten shqiptare "
Poezitė:
Inner Thoughts (1999)
Drinking the Moon (2005)
Amore Celeste (2009)
The Call (2010)

Proza:
The Besa (2008)

Libra pėr fėmijė:
Boopity Boop! Writes Her First Poem (2010)
Boopity Boop! Goes To Hawaii (2010)

Filmat (viti, emri filmit, roli:

1999 The James Bond Story Mary Lou
1999 Movie Surfers' Herself
2000 Father's Love Lisa
2001 Summoning Blonde Girl
2001 Lizzie McGuire Friend Episode: "Last Year's Model"
2002 Las muertas de Juarez Araceli
2002–2007 George Lopez Carmen Lopez 101 episodes
2003–2005 Clifford's Puppy Days Nina (voice) 46 episodes
2003 A Merry Mickey Celebration Herself
2004 Walt Disney World Christmas Day Parade Herself
2004 Cherry Bomb Kim
2004 TV Guide Close Up: Primetime Herself
2004 SoapTalk Herself
2005 Unscripted Herself
2005 Teen Nick Host
2006 Law & Order: Criminal Intent Mira Episode: "Blasters"
2006 Vivo Herself
2007 My Father's Eulogy Lisa
2007 Time of the Comet Saint Agnes
2009 Blood: The Last Vampire Sharon
2009 Ballad of Broken Angels: Harmony Rox
2009 Lopez Tonight Herself
2010 Kill Katie Malone Ginger
2010 Of Silence Annabelle Completed
2010 Signed in Blood Nadia In production
2010 Under the Boardwalk: The Monopoly Story' Herself
2011 Tough Business' Grace
2011 The Science of Cool TBA Pre-production
2012 The Architect Annabelle Pre-production
2012 Orc Wars Princess Aleya Completed

Awards:

2003 Young Artist Award Won Best Performance in a TV Series (Comedy or Drama) – Leading Young Actress George Lopez
2004 Nominated Best Performance in a Voice-Over Role – Young Actress Clifford's Puppy Days
Won Best Performance in a TV Series (Comedy or Drama) – Leading Young Actress George Lopez


Burimi: 1, 2, 3

Bukuroshe


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 09-06-13 nė 18:27
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.