Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-10-13, 17:19   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Veshja kombėtare shqiptare

Lexoni ju matrapazėt e lindjes, ju te cilėt e preferoni veshjen e huaj te ēoroditur duke pasė veshjen tuaj dhe te paraardhėsve tuaj, tė bukur.Veshja kombėtare shqiptare ndėr tre mė atraktivet nė botė09.10.2013

Nė Kinė ėshtė mbajtur gara e bukurisė “Miss Bikini Universe 2013”. Ndėr 50 shtetet pjesėmarrėse, Kosova hyri nė pesė femrat mė tė mira tė botės.

Veshja kombėtare shqiptare nga Kosova u pėrzgjodh nė mesin e tre veshjeve mė tė mira nė botė. Kreatorja Suzana Susuri e kishte pėrgatitur enkas pėr Sidrita Sadikaj kėtė veshje, e cila u pėrzgjodh si imazhi pėr Kalendarin e vitit 2014 dhe iu ofruan shumė oferta pune nėpėr shumė agjenci tė ndryshme tė modės nė Kinė dhe nėpėr botė.

Sidrita Sadikaj sė bashku me 11 femrat finaliste tė shteteve tė botės do tė qėndrojė edhe 2 javė nė Kinė, ku ajo do tė marrė pjesė nė disa sfilata mode.

Ajo ėshtė ambasadore e bukurisė kosovare, ku ka valėvitur flamurin e Kosovės nė njė vend qė nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės dhe me kėtė ka bėrė lobim pėr shtetin mė tė ri nė botė.

Sukseset e Sidrita Sadikaj vazhdojnė. Ajo ėshtė ftuar qė tė pėrfaqėsojė Kosovėn nė garėn e bukurisė “Miss Globe International 2013”, qė do tė mbahet nė Turqi gjatė muajit dhjetor 2013, thotė menaxheri i saj, Shpejtim Zeneli.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.