Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-04-14, 06:14   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Bota Islame virtuale

Serbia organizon dhe financon islamizmin ekstremist nė KosovėNe vitin 2007 serbi Milutin Jovanovic me direktiva nga qeveria e Serbise, blen dhe hap faqen botaIslame.com. Qe nga 2007 ky website ne baze ditore publikon lajme ne gjuhen shqipe dhe thirrė per ekstremizem islamik.
Portali i njohur nė Kosovė, sidomos pėr pėrforcimin e linjės vehabiste e selafiste nė Kosovė ėshtė botaislame.com. Ky portal ėshtė krijuar nga Milutin Jovanovic qė nė vitin 2007 nga Suedia. Mė vonė informatat e website-it janė fshehur me pagesė.

Ka edhe fakte tė tjera qė Serbia ka filluar organizimin e ekstremizmit islamik nė Kosovė, nė mėnyrė qė Kosova tė humb simpatinė e Amerikės. Kėtė mėnyrė ka vepruar edhe Rusia me talebanėt, kur kėta tė fundit njė kohė kanė pas simpatinė e Amerikės.

Shėrbimi i fsheftė i Serbisė ėshtė duke vepruar nė Kosovė. Zgjedhen oratore tė suksesshėm shqiptarė tė cilė punojnė pėr interesa tė Serbisė, duke ngritur tensionet ndėrfetare, dhe duke krijuar ekstremizmin islamik nė Kosovė.Shih kėtu kush ėshtė pronari i portalit virtual Botaislame.com.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.