Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-08-14, 16:54   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Ishujt Solomon njohin Kosovėn

Prishtinė, 13.08.2014

Ishujt Solomon janė shteti i radhės qė e ka njohur Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.

Ishujt Solomon e kanė njohur Kosovėn si shtet tė pavarur.

Lajmin e ka konfirmuar Ministri nė largim i Punėve tė Jashtme, Enver Hoxhaj nė faqen e tij nė Facebook.

“Njė tjetėr lajm i mirė pėr Kosovėn. Ishujt Solomon sapo e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės duke u bėrė vendi i 108 qė e marrin kėtė vendim. Urime qytetarėve tė Kosovės”, ka shkruar Hoxhaj.

Lajmi pėr njohjen nga Solomon e ka dhėnė edhe Ministri i Punėve tė jashtme dhe Tregtisė tė Ishujve Solomon Clay Forau, i cili ka thėnė se kabineti qeveritar ka marrė vendim dje qė tė njoh Kosovėn si shtet tė pavarur.

Forau ka thėnė se qeveria ėshtė mahnitur me procesin e demokratizimit tė Kosovės dhe pėrmirėsimin e marrėdhėnieve nė mes tė Kosovės dhe Serbisė qė janė pėrmirėsuar vazhdimisht viteve tė fundit.

“Kėshtu, duke qenė se statusi i pėrmirėsimit tė marrėdhėnieve nė mes tė Serbisė dhe Kosovės ėshtė pėrmirėsuar ishte e nevojshme qė tė ri marrim nė konsideratė pozitėn e Ishujve Solomon karshi Kosovės”, tha ministri pėr Salomonstarnews.

Tutje, ministri ka shtuar se Kosova deri me tani ėshtė njohur nga 109 shtete ku edhe disa ishuj tė paqėsorit e kanė njohur atė pėrfshirė edhe Australinė dhe Zelandėn e re e tė cilat po ashtu janė anėtare tė Kombeve tė Bashkuara.

“Andaj ne kemi marrė vendim ta njohim Kosovėn si shtet tė pavarur”, ka thėnė ministri
Ishujt Solomon shtrihen nė Oqeanin Paqėsore pėrderisa ėshtė i banuar nga 523 000 banorė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-08-14, 12:36   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Ishujt Solomon njohin Kosovėn

per jasht po i marrim do njohje po per mbrenda na ka hie hileti shteti po prisht per mbrenda nga qeveria thaqi po de funksionalizohet


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.