Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-06-19, 00:51   #3511
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

anglo amerika gaboj gjat historise dhe nuk i ndohmoj gjermanise per shkatrrimin perfundimtar te rusise , rusia nuk do te duhej te mbetej shtet ne asnje menyre per veq nje teritor i kontrolluar nga anglo amerikanet nga ghjermanet nga shqiptaret dhe e ardhmja ebotes do ishte shum me e mire .rusia nuk duhet te mbetet as kurfar faktori ne bote as nuk duhej te ishte fare e forumuar si shtgtet , per veq s e nje teritor manovrash pe r baza amerikane angleze shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-06-19, 16:36   #3512
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Anglo Amerika gaboj gjat historise ne luftene dyte botrore ,,dhe nuk i ndohmoj gjermanise per shkatrrimin perfundimtar te rusise largimit te rrezikut botror sepse rreziku i botes esht rusia jo gjermania ,
rusia nuk do te duhej te mbetej shtet ne asnje menyre
per veq nje teritor i kontrolluar nga anglo amerikanet nga gjermanet nga shqiptaret
dhe e ardhmja e botes do ishte shum me e mire

.rusia nuk duhet te mbetet as kurfar faktori ne bote as nuk duhej te ishte fare e forumuar
si shtet ,
per veq s e nje teritor manovrash per baza amerikane angleze shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-19, 16:36   #3513
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Gaboj shum ka gabuar angloamerika
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-19, 16:49   #3514
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/lajme/11013...-ne-mitrovice/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-19, 19:00   #3515
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kėrkojnė malet vargjet e mia
nga autori ne mergim
penda mergimtare autori i merguar xhelal ferizi
kėrkon dheu kėrkon etnia
kėrkon toka etja e motit
kėrkon dheu i kastriotit
kėkojnė gurrat kėrkojnė krojet
fusha e ara e lugje e prrojet
kerkojnė fjerat e kėrkon bari
kėrkon ndjenja e qdo shqiptari
po i kėrkojnė edhe kanarinat
motet shekujt muaj e stinat
edhe kohrat ma bilbilet
trandefila e karajfilet
tuilipane e jorgovane
toka shqipe iliriane
edhe te gjitha te shqipeve fe
ne tokė shqiptare n' gure e dhe
por se ato si don tradhtari
mendjeziu e mercenari
ata qė dhe shesin tė parėve
shpirti i i lig e i zi i tregtarve
qe shqipninė e qesin ne treg
e i a mbyllin shpresė e shteg
nuk e lė kurr me buzqeshė
as me dukė si sokoleshė
mallkua qoftė shpirti iarmikut
qe se don vargun t' lirikut
veq zgerdheshjen t' metelikut
qofė mallkua ndjenja e tradhtarit
qė mbėshtillet n' zhgjyr t' dinarit
qė i lshon jarget kah kuleta
per me i shitė trojet e veta
per pak pak pare ato mizore
me shite dhe e tokė arbnore
prandaj vargjet per mbi dhe
por si diell gjith kan me nxe
me i nxe zemrat e shqiptarve
te mos bien n' kthetra t' sundimtarve
per nji zhgjyr t' parasė lavire
me i shitė trojet gjevahire
prandaj vargun e kerkon moti
ndjenja e dheut e i qiellit loti
qė kullon por si currili
e bjen ne fletė prej kamomili
e i gjallron trojet si besa
rr'shqet mbi lule por si vesa
ne drite te diellit ne fletė kombtare
me plot arte vargatare
qė i jep lules sė bukuris
maja sharmi me u harlisė
prendaj lulet e e kuqja shega
kahdo shqip e kerkon dega
edhe degė tjera me bimė
e kerkojnė vargun me rimė
vargun te ndjenjes se zog t malit
ta cicerojn zogjt djal pas djalit
sa tė jet e bardhė shqipnija
por si e yjve bukuria
do tė kndohet edhe ne djepa
ne maja malesh ne lugje e shkrepa
se e kėrkojnė shkurmbardhat n 'prroje
kah do jan etniket troje
kahdo bletet me nektare
gjuha e lashtė e shejtė shqiptare
autori xhelal ferizi penda e mergimtarit
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-19, 19:18   #3516
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Dielli nuk po vjen ne dritaren time
rrezet kan ike dikah ne tjeter dhe
ka kohe q e me mua nuk flet toka ime
e unė po lutem ne nje te huaj fe
vetem i kan lene syte e mi
si nxene kush ma as fjala
kot kerkoj shpresa edhe neper hi
vetmis time askush si ben te fala

nuk di ku do ti pushoj syte e mi
vetem mallengjimet jam duke i perqafue
as miq e rastit ku jan ma nuk e di
e brezi im sikur u shue

ndje ftoft pa diell pa perqafim
fjalen as dita e gjate nuk ma flet
e nata vjen e zeze me mbulon me zhgenjim
q kuptim ka nes e vrapoj pas teje o jete

neper mes zogjve mendova me que fjalė
por as ata kendej ma nuk cecerojne
shikimi im ne dritare ka dale
lotet vetmevete flasin kah pikojne

ma mire esht me heshte fjala ime
se s ka me kend flet as vuajteria e pa faj
nuk ka me kend flet as vetmia ime
a shehstjen time s' kam me kend ta ndajė

as zogjt e bardhė kendej ma nuk po vijnė
nji i ftoft i pa shpirte kendej rrin si ngrirė
as vargjet e mia te vetmuara nuk duan te rrijne
nuk di n cilin qielle dhe te shkruaj fjalen e lire
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-06-19, 19:48   #3517
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Me frej nė dorė


shkruan xhelal ferizi

me frejt ne dorė
me penden plot
kam dalė
neper botė
padrejtesine per ta ndalė

,plot vargje,
per te frenuar dyftyrsine

padrejtsinė

edhe neper skuta ,botrore

e ne te largta e arqipelargje
vargu im
kahdo po me mbrrinė

po mundohem me hy
edhe me sy
me qdo germė
e deri ne thelb
me e nda te drejeten
mbi glob
neper kallij grur
i,ne theken
ne elb
duke marrė mirsi
padrejtesia esht kob
qe shekujt i veshe me te zi


por kot
secili varg
e lot
afer e larg
kahdo qe po marr
edhe fjalen
e a rtin luleve
deri ne dehje
aromė dushku e qarr
e lėng shege me shprehje

nuk po mund te ndaje drejtesi
e te behem mehlem
per shum ,shpirtmykur
as me fjalen ilaq
bota vuan nga nje verem

kjo botė
qenka ndertuar
,pergjysm e qyrykur
e gjysma
qenka,si lulja manushaqė

nuk mund te frenoj
as krimin as pjellen
e quajtur pa drejtesi

e shartume me blozė perverse
blozat, e trubullta, kohore

jan krime qe s kendellen
ah vargje e mia te mjera ultrandezse
nuk gjejne ligje qe kthjelenkot jeni ilaqe
kot jeni edhe ju fjale
me fre

krimi esht i fortė
bota esht,gjithfare
nuk ka depertu
as dielli duke nxe
prandaj vargje t mija
, s jeni , shpetimtare


autori i titullit me frej ne dorė
xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Pėrgjigju Me Kuotė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-19, 11:56   #3518
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/politika-la...-tyre-ne-veri/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-19, 12:02   #3519
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nuk ka ma i poshter se ai e ata klanegji pisa te poshter te cilet dikure as q e guxonin te permendin emrin as fjalen atdhe , disa spiunonin e disa as qe donin te dinin se qka do te thto fjala atdhe -ishin miq ekumbar te msheft te serbise ,fjala atdhe ata nuk dini n a s fjala toke e te parve ata ishin dyftyrsha e as familjet e tyre kurr s kan qene patriotike
esht rrene kjo q e sot ata e shesin pordhe e tradhti nepe r media pa pike ftyre
manjak dhe ne kete menyre ata e shiten veriun e koosves me marrveshje sekrete me shkiet ne bashkpunim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-19, 12:04   #3520
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shum pjerdhari q e pjerdh nga goja duhet ti ndalet te ndalohet ti ndalet qdo paraqitja ne televizion sepse ata e shfrytzoj n prpopaganden ne media rrejne emashtrojn ku di ne gazeta ne radio ne televizion , atyre duhet te i thyhen dhembet e dhemballet e pjerdhura
te pisit majmun , dhembet duhet te ju thyhen nga rimnia patriotike shqiptare
se mjaft kan lehe si te shitur
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-19, 23:56   #3521
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Anglo amerika duhet te ndihmoj shqiptaret nepermes shum shteteve
1 shqiptaret duhet te behen 20 miljon banor me qdo kusht dhe kjo duhet te jet nje detyre
e shejte macionale e anglo amerikanve dhe eshqiptarve bahsk ne strategji
5 miljon banor shqiptar duhet ti ket kosova menjiher
2 qytetet shqiptare duhet te jen ndryshe krejt ndryshe
te zvoglohen qytetet shqiptare dhe te kthehen banoret ne fshatra

qytetet duhet te rrenohen duke liruar hapsira per gjelbrim
rruge speciale ndertim i qytetit ndryshe per hapsira rrugore speciale
rruge per bicikleta dhe depertim automobilash
rregullim te rrugve per kalim special me plan te qyteteve shqiptare
3 shqiptaret duhet te jen shum te avamsuar dhe shum perpara te tjerve sidomos para serbve
4 automobilat e shqiptarve duhet te jen te gjith elektrik te nderetuar special per levizje pa shpenzime
fshatrat shqiptare duhet te jen te ndertuara me milimetra katror
qdo hapsire shtepi planimetri
me atraksion
me gjithqka ne fshatra te duken si q yteza
dhe ne fshatra duhet me pase fusha sporti tenisi dhe atraksione tjera

kazerma ushtarake me arme superspeciale
nen dhe me armatim special per tu mbrojte kunde r bishave kunder serbve kanibal
kunder rusve kinezve

dhe duhet me pase kushte speciale per jetese dhe fabrika
te forta prodhuese pe rpunsimin e banorve

duhet aftesim special i fuqishem i fshatit
shqiptar me plan per banor te fuqishem ne bujqesi supe rmoderne


5 te gjith shqwiptaret duhet te jen luftarakisht ne qdo aspekt
me te forte shum her me te forte se serbet kanibal shoven

6 nji shqiptar i aftesuar me boks karate xhudo duhet me ken trim qofte femer apo mashkull shqiptar i gatshem me i rrahe 30 shkie luftarakisht
7 shqiptari nuk guxon a ste mendoj s e qka ehst humbja
8rroga me evogel e nji shqiptari nuk guxon te mbetet nen 7000 euro kursesi
8 ne boks karate xhudo futboll kik boks dhe tjera disciplina shqiptaret duhet te jen te paret as q eguxojn te mendoijn se qka ehst humbja

9ushtarakisht shqiptaret duhet te jen me te persosur me te forte me qindra her me shum se serbet e ruset e kinezet te gatshem per ti shuar ata ,sepse ruset dhe kinezet e shkiet mendojn vazhdimisht se si ti shuajn shqiptaret
10 qdo shqiptar q e nuk i kontakton anglo amerikanet dhe gjermanet pe rte biseduar bashk per fatin tone te perbashket gabon
11 shqiptaret duhet te mendojn gjithnji forcimin e anglo amerikes gjermanise dhe vetvetes
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-19, 12:30   #3522
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kam thene se shqiptaret gjithmone duhet te ndjehen se i kan nga shtat zemra
dhe me nga shtat zemra duhet te hyjn ne qdo beteje
loja kosova me bulgarine per kualifikim europian e deshmoj kete se shqiptaret i kan nga shtat zemra
ne nuk guxojm ne asnje sport te humbim
as qe guxojm te mendojm humbjen per veq fitore
qdo shqiptar qe hyn ne beteje duhet ti lutet zotit shqip zoti do te ja jap kraht dhe me nga shtat zemra do te fitojn qdo beteje
i kam shtat zemra duhet te mendoj qdo shqiptar q e hyn ne beteje dhe te mendon se ka fuqi e fluturon dhe nuk mundet askush me idale para ehst kjo energji ne fuqi qe duhet ti jap vetes moral
ne te ardhmen shqiptaret do te jen kampoin bote ne qdo drejtim sportiv
ne na duhet organizimi dhe bahskimi kombtar
e te zoti te lutemi gjithmone q ete ruaj zoti shqiperin e forte etnike ameriken dhe miqt tone te shqiptarve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-19, 19:15   #3523
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nuk mė lan si fanarė
autori xhelal ferizi
nuk me lan si fanarė
as si dritė
as si rritė
as si bimė autotktone

as si rreze
as si pishtarė
tė ndriqoj per breze
me vargun tim

ditėbardhė
klanet demone
nuk me lan
a sne vatan

ata
ata nuk me lan
me qelė
as si lule

as fletė

pranga tel

vargut tim
ne atdhe
as jasht atdheut
si lan jetė
mė ranė me lloj lloj vule
ata
tradhtarėt e vertetė

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė Pėrgjigju Me Kuotė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-19, 19:17   #3524
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Mohim
I than
harrim
largim
i than emrit tim
e mbuluan
me gjurme dinake
kohore
sa te shkreta ato rradake
sa kthetra te zeza
e te zeza
e mendje mizore
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-19, 19:24   #3525
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Larg ma larg duhet mendue
mos me rrnue pėr lavd tė zi
kah do planet me i marue

mos me mbetė nen kthetragji

mos me mbete poshtrue perlye
gjith prej hasmit spermė dhunimi
e prej shkjau gjithmone me u th ye
prej ligsie e qyqarimi

e ai qe i gjallė bjen por si qyqe
n' dorė shkinore si qyqarė
e me thikė shkjau me i bė kryqe
ne trup me i derdhe shkinore fare

n' te dy botra ne ferr do t' shkon
s' ka me pasė kurr ditė as vlerė
si nje qyqe do t' renkon
gjithmonė ne jete vajtues i mjere

se veq arma te mbronė nderė
shkolla mendja e dituria
duhet pune e mund per herė
pe rme dale ne drite shqipnia


autori xhelal ferizi


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.