Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-10-03, 09:11   #1
RRUSHI
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Vendndodhja: NYC
Postime: 317
RRUSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI

LULJA E KUJTIMIT

SIKUR TE ISHA DJAL

PSE

TE MJERET

BIJA E MALLKUAR -----ETJ

PO JUVE CILI ROMAN JU KA PELQYER PSE DHA A MUND TE NA VEQONI DIQ NGA ROMANI JUAJ I ZGJEDHUR ????


__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-10-03, 22:59   #2
jehona
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Postime: 224
jehona e ka pezulluar reputacionin
Gabim

te pershendes rrushi, po nuk di me lexu bre, se te kisha dit me lexu as ne banjo bre nuk kisha shku pa roman ne dore, hahhaha,
jehona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-03, 11:44   #3
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju pershendes te gjithve.

romane kam lexuar shum, ndersa nje se me ka mbet ne kujtes dhe se e kam lexuar shum her esht: Te gjith me duan vetem babai i im Jo.

kush e ka lexuar kete do te jet (ndoshta) nje mendimit tim, se Personazhi i keti Romani edhe pse nuk ka pas Jet aq te leht, gjithmon e ka dashur Jeten dhe esht kan edhe per tjer Positiv si ne dashuri si ne Shoqeri si ne pergjithsi. Per fat te keq ai nuk pati rast ta shijon jeten si te gjith tjert, sidoqoft ashtu duhet te jet njeriu.Gentiana
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-03, 08:32   #4
Dani
 
Anėtarėsuar: 02-11-03
Vendndodhja: Gjenev
Postime: 14
Dani e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Dani Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dani
Gabim

Romanet nė jetėn time ma sė tepėrmi mė kan pylēyar!

Fshati midis ujrav (3 vėllimet)

Stuhit nė Gang dhe si fėmi

Toka jon.
Dani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-03, 18:59   #5
RRUSHI
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Vendndodhja: NYC
Postime: 317
RRUSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Dani te pershendes---

Romani STUHI NE GANG eshte me te vertet nje roman shum interesant-kuptohet se shkrimtari-RABINDANAN TAGORA-eshte nje nder shkrimtaret me te njohur botror ...

Tung
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-03, 20:42   #6
Lisi
 
Anėtarėsuar: 10-11-03
Postime: 10
Lisi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendes te gjithe forumistet.Teme e mire dhe e qelluar.

permbledhja me poezi "Motive me Diell" e Ismail Kadrese.Kjo veper me mbetet ne kujtes per jete. pershendetje.Jam i ri ne forum shfrytzoj rastin te pershendes te gjithe.
__________________
Cfare thote Zoti do te behet

dhe shqiptari nga Ai perkrahet
Lisi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-03, 22:08   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Romani qe me se tepermi me ka pelqyer dhe do ta lexoja shume here eshte romani

"Dashuri e huaj" nga Elvira Dones.

Tjera romane

"Yjet nuk vishen keshtu" po nga Elvira Dones eshte ky nje roman tregjik per trafikimin e vajzave shqiptare ne Itali per te bere prostitucion.

Nese ju jipet rasti mos leshoni rastin po lexojeni.Ps. mund ta gjeni ne ket adrese nese dikush eshte i interesuar

www.elviradones.com/frame1.html
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 02:24   #8
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

une nuk kam lexuar shum romane por njeri prej atyre qe e kam lexuar edhe qe me ka pelqy me se shumti eshte PSE, e kam nje pyetje per ju, a ekziston origjinali a po eshte vetem nje!? falm
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 04:56   #9
RRUSHI
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Vendndodhja: NYC
Postime: 317
RRUSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

TE PERSHENDES-PYTHON PO NIK KE ZGJEDH EDHE TI

SA I PERKET PYETJES SATE LIDHJE ME ORIGJINALIN E ROMANIT ,, PSE "

ESHTE SHUM VESHTIR TE GJESH ---PER ARSYE SE KY ROMAN NJE KOH KA QEN I NDALUAR POR PAS CA KORIGJIMEVE DHE PERPILIMEVE QE JAN BER TASH KEMI KET QKA KEMI DMTH COPY---NE RAST SE E KE LEXUAR BESOJ SE E KUPTON ARSYEN ...
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 12:37   #10
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ju pershendes autor i Temes :!:

po une do ti veqoja tri romane qe kam ende ne kujtes

-Plaku dhe Deti

-Malesorja

-Vdekja me vjen prej syve te till
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 15:43   #11
Dani
 
Anėtarėsuar: 02-11-03
Vendndodhja: Gjenev
Postime: 14
Dani e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Dani Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dani
Gabim

Romani per tė ri dhe tė dashurar ju rekomandoj

Lulja e kujtimit.
Dani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 20:41   #12
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

pershendetje, falm RRUSHI qe u pergjigje pra une e kuptoj arsyen pse romani eshte korigjuar por kam ndegjuar se ne origjinal flitet me shum edhe me thellsisht per realitetin (ne menyr negative) edhe se ka shum njerz ne kosove qe e kan at, shpresoj se nje dit do ta gjej, nese ju e gjeni para meje ju lutem me lajm tung falm
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-03, 10:18   #13
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sapo mbarova se lexuari romanin "Endrrat treten ne Mengjez" shkruar nga Thanas Jorgji. Roman i cili ben fjale per eksodin shqiptar te gushtit 1991 ne anijen Vlora. Aq shume me ka pelqyer permbajtja sa e kam lexuar vetem mbrenda nje nate. Bubu qfare tragjedie.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-03, 15:50   #14
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hej tung edhe mu me pelqen shum me lexu libra .libri i fundit ka qene Eva Luna e Isabella Allendes nje liber shum i mire me ka pelqy shum
hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-03, 17:22   #15
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Si kur te isha Mbrete nga autori i mirenjohur Boteror lazdrani. :lol: :lol: :lol:


lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.