Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-03-09, 07:26   #31
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Me mallin qe kam ne zemer
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-03-09, 07:28   #32
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Me mallin qe kam ne zemer,
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER,
qe te ecim bashk si dikur!!!Lus moderatorin qe te fshije dy postimet e para!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 23-03-09 nė 07:29
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-09, 20:57   #33
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Si hena nė lindje
Si dielli nė perendim
Thura kėto vargje
Vetėm pėr ty shpirti im...


Ndoshta mė don...
Por unė ty nuk tė dua
Ndoshta mė urren por..
Urrejtja nuk eshtė pėr mua..
Ndoshta jam fajtore
Pėr ndjenjat e tua,
Por te lutem mos me thuaj..
Vetem ty te dua!


__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-09, 18:40   #34
Zhaneta
 
Avatari i Zhaneta
 
Anėtarėsuar: 21-02-09
Postime: 9,647
Zhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

ROB NGA DASHURIA

Na tėrboi dhe na ēmendi
Vendin vend nuk e bejmė dot
Dhe po deshėm kėmbėt t'nxjerrim
Nga ajo nuk ikim dot!

Po u futėm n'ketrrat e saj
Si me pranga kemi me u lidhė,
Jo nė kėmbė, jo nė duar
Zemrė do ta lidhim me zingjirė!

Zingjir ari, fije tė holla
Qė nuk duam t'i largojmė,
Qė na lidhin ne tė dy
Dhe qė zemrat na i bashkojnė!!
__________________
Zoti ėshtė bariu im, asgjė nuk do tė mė mungojė!
Zhaneta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 22:19   #35
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Natė e gjatė hėne e plot
Ishim zhytur ne mrekulli
E harronim ne ketė botė
Bota jonė ne kater sy...

__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 22:31   #36
Dardan Kastrati
vizionar
 
Avatari i Dardan Kastrati
 
Anėtarėsuar: 18-08-05
Vendndodhja: Pranė Erės...
Postime: 10,770
Dardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dardan Kastrati
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Mesazh i shkruaj vetevetes
Edhe nese e shef mos e lexo
Kalo ne tjeter faqe te lutem,
Gjera tjera shfleto!

Mos te bie ndermend per mua
Qe ishim ndonjehere ne dashuri
Ate qe mendove e bere
Tani me le te lutem ne qetesi!
__________________
***Sikur tė gjithė njerzit tė kenė deshirė tė jenė tė ditur , sa kanė deshirė tė jenė tė bukur , nuk do tė ekzistonte injoranca.***
Dardan Kastrati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:50   #37
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

dola ne rrug syt e tu i pash por nga hutia banderit i rash mendova se me zu rryma u dridh zemra ime po fal kekut kish pas reduktime ju pershendes
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:52   #38
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:53   #39
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Ģshtė von

Edhe kur do tė shikoj,
Zemra ime do tė kerkoj.
Por von mua mu kujtua
se vetėm unė ty tė dua.

Mu kujtuan fjalėt e tua
kur mė the se vetėm
,,E imja je”.

E tash tjetėr ke,
E mua mė le
Tė vuaj nė rini
Me zemėr plot dashuri.

Zemra ime tash po vuan.
Lotėt riedhin pa pushim.
Sytė kėrkojn vetėm njė shiqim
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:54   #40
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Nė zemrėn time

Nė zemrėn time je i ulur ti.
Nė zemrėn time nuk dua tjtėr njeri
T’i pėr mua je e vetmja dashuri
Nuk mund tė kem me njė tjetėr lumturi
I lutem zotit tė tė kem vetėm ty
Dhe dua tė vdes duke menduar pėr ty .
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:56   #41
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Tregomė

Tė lutem tregomė a tė lėndova unė
Qė ti erdhe dhe mė lėndove aq shumė.
Lėndove shpirtin tim,zemrėn time!
Pse e tėrė kjo?
E nesėrmja do te vijė
Edhe me largimin tim!
Vet me vete them:
Pse tė kam dashur ty?
C’farė te mire gjeta aty?
Nėse i thash kėto fjalė i thash se kisha mallė,
Se me tė vėrtetė tė kisha dashnore tė pare
Tregomė te lutem:
A do te kthehesh ndonje herė?
A do mė duash edhe njė here
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-09, 23:57   #42
Isinqerti25
Loading 22%
 
Anėtarėsuar: 04-03-09
Vendndodhja: Ne Vend Lindjen Time
Postime: 1,302
Isinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashurIsinqerti25 i dashur
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Nė buzėt tua gjeta jetėn.
Nė puthjen jon tė parė
zulova tė vėrtetėn.
Kuptova se ē’ka do tė thot Dashuri!
Dashurija ime e pare je vetėm ti.
Ē’do here jam duke menduar nė ty,
Dua tė tė kem pran
Tė tė puth njė her me mall.
Dorėn ta shtrėngoj
Fuqishėm tė tė pėrqafoj,
Kjo dhimbje qė kam nė shpirt t’me ndaloj.
Zemrat ti bashkojm
__________________
Njerzit e Din Se Nga Kan Ardhur Por Se Din Se Nga Po Shkojn....
Isinqerti25 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-09, 16:48   #43
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Te dua....Te dua, per ty vuaj!

Te dua, per ty shkruaj!

Te dua, per ty enderoj!

Deri ne vdekje ty s'te harroj...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-09, 20:50   #44
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Mungesa pėr TY zemėr
Mė jep shenjė se TE DUA..
Mė shumė se dje..
Dhe nesėr mė shumė se sot!


__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-09, 02:20   #45
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
Avatari i aLbaChiCk
 
Anėtarėsuar: 13-07-06
Vendndodhja: Not here
Postime: 12,903
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Ne
zemren
time
eshte
nje
fshehtesi
shikoje
por
te
lutem
mbaj
qetesi
*"""* *"""*
* TE DUA *
" * VETEM * "
" * TY * "
*


__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga aLbaChiCk : 12-04-09 nė 02:20
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.