Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-05-09, 20:53   #46
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Dallendyshet me sqep neper qiell
vizatuan portretin tend
Ne gjelberimin e pranveres
fluturat qendisen emrin tend
E une..thirra e thirra nga malli
Ehhh malli per ty po me cmend..!!!


__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-05-09, 15:43   #47
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Ooooooooooh sa mesazhin e mire
kur e kam marre zemren ma ki dridhe
Mesazhi, nejen e maron
dashnine ne darke e fton
Yeaah e di qe nuk po beson
mesazhin kush po ta qon
po ama e dij qe e lexon
edhe nashta e kupton

>>{SpOnGeBoB}<< feat Mesazhi

http://www.youtube.com/watch?v=BSa3B...eature=related
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-09, 15:58   #48
baba-plak
Mahmut
 
Avatari i baba-plak
 
Anėtarėsuar: 16-06-08
Vendndodhja: tu Manka
Postime: 523
baba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėmbaba-plak i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

n`sabahle pej gjumi u qova
mora ujt syt ferkova
bismilah bona
me i renis nja dy-tri qkrola

per at mank qe m`tranoi
mu m`la me hankun shkoj
me zvicran he i dalt shpyrti
po i mrami des ymyti
__________________
spo rrihet ma n ket dardani, baba e manka n pescara (itali)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga baba-plak : 03-05-09 nė 15:59
baba-plak Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-09, 21:45   #49
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Ky mesazh mbetet i paharuar !!

Mund te shuhen nje dite Yjet
Edhe qielli te terratiset
Por une e di se ne Zemren time
Nje drite patjeter do te ndizet
Ajo drite ...je Ti !!


__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Rozafa : 26-08-09 nė 21:48
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-09, 11:22   #50
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rozafa
Ky mesazh mbetet i paharuar !!

Mund te shuhen nje dite Yjet
Edhe qielli te terratiset
Por une e di se ne Zemren time
Nje drite patjeter do te ndizet
Ajo drite ...je Ti !!


lexo kete mesazh qe del nga shpirti im,
e ne me do ruaje si kujtim.
grise nese sme do.beje cope e therrime,
po ta dish Rozafa bashk me te ke thyer edhe zemren time.
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-09, 16:13   #51
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
lexo kete mesazh qe del nga shpirti im,
e ne me do ruaje si kujtim.
grise nese sme do.beje cope e therrime,
po ta dish Rozafa bashk me te ke thyer edhe zemren time.
Shume bukur Tomor,urime !
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-12, 19:45   #52
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Mesazhe Dashurie...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<< Shiko postimin
Ooooooooooh sa mesazhin e mire
kur e kam marre zemren ma ki dridhe
Mesazhi, nejen e maron
dashnine ne darke e fton
Yeaah e di qe nuk po beson
mesazhin kush po ta qon
po ama e dij qe e lexon
edhe nashta e kupton

>>{SpOnGeBoB}<< feat Mesazhi

http://www.youtube.com/watch?v=BSa3B...eature=related
qe vllau binjak i kalimerkes
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-13, 12:05   #53
Djalizellshem
 
Anėtarėsuar: 10-09-13
Vendndodhja: brenda shpirtit tim
Postime: 19
Djalizellshem i vlerėsuar jo keq
Gabim AW: Mesazhe Dashurie...

kuj i jep buzqeshje

kuj ti i kendon

kuj i thua te dua

te dua pergjithmon


Djalizellshem Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.