Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-01-10, 09:52   #3211
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

....bėj ta kap e s`e zė dot. Iku! Iku me flatrat e tij laramane drejt qiellit tė hapur kaltėruar. Ja e shoh, e shoh tek mė shikon me njė buzėqeshje tė ėmbėl nostalgjike. Dėgjoj zėrin e tij si jehonė e maleve tek mė nxiste: - eja, eja edhe ti Idila. E shikoja nė sy dhe hezitoja. As vetė s`e di pse. Mbase e kish fajin vapa. Ajo vapė diktatoriale, siē them nganjėherė unė. Po eja edhe ti! - mė bėrtiste ai. Unė s`pranoja apo s`mundesha dot? Nuk mund tė lėvizja as kėmbė as duar pas gjithė atyre orvatjeve qė bėra, ndihesha tėrėsisht e shtangur. Nė tė njėjtėn kohė desha dhe ta lė tė lirė. Tė ikte njėherė larg nga unė dhe po ta ndiente mungesėn time....... po fluturoj edhe unė, oh ē`befasi e kėndshme! Tani jam pranė tij, tė kapur dorė pėr dore. Qe errur. Pas nesh dritat e thara, gjithė vobektėsi tė qytetit krijonin njė pamje tė pėrrallshme, dridhėse, si njė muzikė e ndėrprerė pėrgjysmė.....
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-01-10, 10:00   #3212
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Qysh meja nis bre Idila ... nuk e kam kokėn tande??;)
une kryt i kam deepfreeze
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-10, 21:32   #3213
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Po vazhdoj unė Premium. :)

...befas njė zė mė zgjoi... ishte zė sirene qė vinte nga rruga. Ah!! Sa i pakėt ėshtė njeriu, i harrueshėm, e megjithatė shpalos mbi botė gjithė ato shqetėsime, gėzime, fatkeqėsi dhe art, histori, pendime, aventurėn e jetės dhe vdekjes. Shkatėrrim mė shumė apo dashuri? Dhe ai, gjithmonė e mė tepėr zhytet brenda vetes. Dhe po aty ndėrton ferrin dhe parajsėn, njėrėn mė njė anė tė krahėrorit, tjetrėn te tjetra dhe i rrethon si burgun me brinjėt e veta.... Kaloi njė mabulancė me sinjalin e urgjencės sė ndezur........
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-10, 15:00   #3214
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

...papritur hapa sytė,isha ne momentin e mendimeve kur gėzimi dhe dhimbja me shoqėronin njekohėsisht,kėnga e Agim Tejecit Ylli i Jetės Sime vazhdonte tė mė shoqėronte gjersa qendroja ulur ne ballkonin tim duke shiquar automjetet qė qarkullonin ne atė ditė shi nė Mitrovicėn e bukur...ahh dreqi e marrtė edhe kėto kujtime tė bukra,sikur tė kisha mundėsin te shkoja tė vizitoja shtėpine time...tė riktheja kujtimet....asnjėherė s'do mundem tė pajtohem me fatin...se asnjėherė s'do me shkel kemba ,nė veri tė Mitrovices.....
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-10, 16:06   #3215
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Mos i humb shpresat sepse se shpejti do na realizohet endra per ta shkelur Mitrovicen por per ta bere realitet duhet shume mund duhet shume sakrifica per te ardhur deri te ai realizim i kesaj endre te bukur qe kam ne shpirt dhe ne zemer por une shpresoj se do ja arrij qellimit per ta realizuar endren e kahmotshme......
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jEtA_1 : 30-01-10 nė 16:09
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-10, 18:08   #3216
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Ndjeje se ajo dite eshte e afert, ajo mund te jete edhe sot. Ngushtesia e ndergjegjes se politikaneve tone na bene pak me te parehatshem. Mirepo, e nesrmja eshte e jona, duan apo nuk duan te tjeret. Gjithsesi, Mitrovica eshte pjese e jona, aty ku bukes i thojne buke e ujit, uje, vetem se duhet me teper pergjegjesi, duhet me teper te bisedohet per krijimin e nje strategjie, ne fillim afatshurter e me pas afatgjate...
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-10, 10:07   #3217
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Eh! Kjo enderr e uruar,me shetite gjithekah kah don zemra.
Heren e fundit mora molle te Molla e Kuqe per me i vu Bajrakut qe shkonte me marre nuse ne Cameri!!
Dhe ne mengjes !? Medet!As Molla nuk ishte Molle e as Nusja nuk dinte mire shqip.
Eh enderr moj enderr .Deri kure po don me me shliru litarin qe po shtrengon per dite e me shume!?
A e dini cka me tha enderra?????
Zgjohu ,mos rri ne gjum!!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 01-02-10 nė 10:08
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-10, 10:54   #3218
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Zgjohuni shqiptar me bekim te Zotit. Ndjeje, jam i semure nga semundja e atdheut. Kjo semundje sherohet vetem me atdhe... Te mbledhim mend dhe force, tiu bejme balle sfidave te kohes... e mos te leme qe koha te na shkele
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Lapsi : 01-02-10 nė 10:56
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-10, 11:32   #3219
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

...te zgjohemi tani.... ėshtė dashur pas luftės tė gjithė ti kushtohet mendja Mitrovicės,e jo tė vrapojnė pėr kariga....ahh ajo pjesė.pjesa veriore e Mitrovicės ka qenė e populluar me shumicė shqiptare,por pas lufte ajo ėshtė invaduar nga serbėt dhe ne si banorė vendas nuk na ėshtė lejuar kthimi,por edhe kur gjyshi im morri guximin tė kthehet nė shtepin e tij,bandat serbe ushtruan dhunė pėr teØlarguar gjyshin dhe shumė familje tjera nga shtėpitė e tyre.....
.....eh sikur do mundem tė besoj se nje ditė do realizoj ėndrrėn time,tė zgjohem njė mengjes nė shtėpin time,nė qyetin tim tė dashur,nė lagjen ku u rita...ne veri tė Mitrovicės...
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-10, 11:45   #3220
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

do te thuash jemi vonuar, ske faj. Por, nese rrime ne gjume, kjo eshte me e keqe. Mitrovica nuk ndahet, duhet kohe. Kosova duhet be perpjekje qe numri i shteteve qe kane njohe pavaresin te ritet ne 99 qe te kete mundesi te jete anetare e OKB-se
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-11, 09:03   #3221
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Lezova ketu dhe u mbusha shum mall per disa nga antart e fd qe po mungoj tani e veqmas kur lexova shum shkrime te te ndjerit Uliksit ,,,,,,,,,
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-13, 10:27   #3222
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

nuk po kam fjal qka te nis e qka te vazhdoj ku shumeqka koka thone ketu
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-13, 23:24   #3223
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Une po ja nisi e ju vazhdoni.......

Heshtje, pos, http://www.youtube.com/watch?feature...&v=z2WJzYIhJqw ; ēdo gje eshte e pa degjuar, edhe pse nuk degjohet gje !
I ndriēuar nga qiriu qe se paku me jep drite, erresira me ben te jem ne humneren jetesore
Athua gota e pergjysmuar, nuk me mban shpirtin?
Te tymosurat jane te njepasnjeshme qe percjellin ndjenjenen shpirterore atje ku ndoshta te prishin qetesine e oreve te qeta!


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 26-05-13 nė 08:35 Arsyeja: ngjyrat
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:34.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.