Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-11-04, 09:50   #1
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim 10.Pyetje per vajza.

_ Nje mirdita e bute?

_ A je nga ketu vajze?

_ Me dukesh si motra ime?

_ Shpormu sysh moj te lutem?

_ Shume krye larte je moj vajze?

_ S`je interesante per mua?

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?

_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre?

_ Do te gjeje momentin?

Ne rruge,ne shkolle dhe raste te ndryshme,djemte jen te gatshem te shprehin dashurin vajzave per te cilet jen edhe te interesuar,por shpeshher perkrah fjaleve te buta edhe aroganca vjen ne shprehje,ndoshta nga hidherimi pse e larguat aq shpejte,ndoshta edhe nga dashurija qe ndjen ai ndaj jush,por njeherit ju jep edhe dijen se do te ju kerkoj.
Cfar mendoni ju vajza per keto shprehje te nje djali te njohur,pak te njohur,dhe qe per her te pare e shihni.


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-11-04, 12:57   #2
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Kercovari te pershendes dhe te uroj per temen,e paske qellu valla...se e vertet eshte...
tungiii
__________________
Maca Thot:Delete Per Budalla,Away Per Shmekera,Block Per Klloshara,Online Per Cara...
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 13:56   #3
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim Re: 10.Pyetje per vajza.

-Nje mirdita e bute? esht ne rregull (isha pergjigj)

_ A je nga ketu vajze? do isha pergjigj

_ Me dukesh si motra ime? vetem kisha qeshur

_ Shpormu sysh moj te lutem? nuk thuhet kur e simpatizojsh nje vajz( e kisha shikuar mrrolet)

_ Shume krye larte je moj vajze? esht provokative. do isha pergjigj( jo, jo jam serioze djal)

_ S`je interesante per mua? (e pse po me fol pra do kisha then) nese e simpatizoni nje vajze nuk kisha then se nuk esht interesante. i hupni shancat

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? kqyre ti rrugen tende do kisha then. po ku po doni ma mire se me ju shiku vajza e endrreva nuk i thuhet ashtu_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre? varet se kur dhe qysh e thot djali

_ Do te gjeje momentin? Kjo esht me vend. kete mund ta thuni

Shpresoj se edhe vajzat tjera ka mendimin sikur timin.

pershendetje
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 17:16   #4
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maca
Kercovari te pershendes dhe te uroj per temen,e paske qellu valla...se e vertet eshte...
tungiii
Maca zgjidhe nje nga keto shprehje dhe mundohu te japesh kuptimin e plote se cka fshihet aty,prej nga fjalet e mira por edhe nga ato qe duken arogante,shpiejne drejte tek fjala me efundit"Vertet ti qenke per mua"edhe si i embel edhe si arogant.
Flm.per komplimentin ne pritje te pergjigjes tende.
Me respekt Kercovari.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 17:29   #5
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: 10.Pyetje per vajza.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaltrushi
-Nje mirdita e bute? esht ne rregull (isha pergjigj)

_ A je nga ketu vajze? do isha pergjigj

_ Me dukesh si motra ime? vetem kisha qeshur

_ Shpormu sysh moj te lutem? nuk thuhet kur e simpatizojsh nje vajz( e kisha shikuar mrrolet)

_ Shume krye larte je moj vajze? esht provokative. do isha pergjigj( jo, jo jam serioze djal)

_ S`je interesante per mua? (e pse po me fol pra do kisha then) nese e simpatizoni nje vajze nuk kisha then se nuk esht interesante. i hupni shancat

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? kqyre ti rrugen tende do kisha then. po ku po doni ma mire se me ju shiku vajza e endrreva nuk i thuhet ashtu_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre? varet se kur dhe qysh e thot djali

_ Do te gjeje momentin? Kjo esht me vend. kete mund ta thuni

Shpresoj se edhe vajzat tjera ka mendimin sikur timin.

pershendetje
Kalrtushi e nderuar
Flm.per pergjigjen tende edhe pse mengsit jen te dukshme.
Jemi deshmitar ne jeten e perditshme se edhe arogantet e kan gjete fatin e tyre fale edhe shprehjeve arogante, duke qen te bindur se fati i njeriut eshte vetem nje hape larg tij.Bile ka vajza te tilla te cilat djemte e urte nuk i shohin si meshkuj atraktiv,te themi si dicka pa lidhje.
Pres qe te maresh nje shprehje nga ketu me shpres se do te me pregjigjesh.
Me respekt Kercovari.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 19:48   #6
Ermira
 
Anėtarėsuar: 25-09-04
Vendndodhja: .......
Postime: 144
Ermira e ka pezulluar reputacionin
Gabim PERSHENDETJE

PERSHENDETJE KERCOVARI!!TEME ME VEND!!

_ Nje mirdita e bute? DO TA KISHA PERSHENDETUR EDHE UNE!

_ A je nga ketu vajze? PSE?QKA PO TE DUHET !(NDOSHTA EDHE DO TI TRREGOJA MVARET QFARE TIPI ESHTE)

_ Me dukesh si motra ime? (HAHAHHA MOS PO TE DUKEM SI MAMI YT!)

_ Shpormu sysh moj te lutem? (SHPORRU VET MORE)(OSE S'DO FLISJA ME TE DO TA LEJA TE FLAS VETMEVETE)

_ Shume krye larte je moj vajze? (SHUME INTERESAT ,,MORE DJAL MOS PO GABOHESH MORE ZOTRI)

_ S`je interesante per mua? EPO.....NDOSHTA DO I KISHA THENE EDHE JO MVARET PRAP SE QFARE TIPI ESHTE????

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? MOS TA NDIN MOS E PAQA GABU DERI TASH AS TASH S'KAM ME GABU--E TI KQYRE RRUGEN TANDE TANI OK!

_ S`dua te te shoh me? AS UNE TY !!KURR BILE!

_ S`do te me ikesh kurre? KUSH POTE SIGURON!

_ Do te gjeje momentin?NDSHTA KUR TE GJESH MOMENTIN TI DO TE JETE VONE!!
__________________
EnDe JaM E rE dJeMt NuK i Du VeTeM i ShIkOj I bOj Mu TrRaNu!!
Ermira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 20:02   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: 10.Pyetje per vajza.

_ Nje mirdita e bute?-------Normal se do e kisha pėrshėndet

_ A je nga ketu vajze?----- Mvaret se ku mė pyet?


_ Me dukesh si motra ime?------------Aha, mos ndoshta si motra jote e madhe?

_ Shpormu sysh moj te lutem?---------- Kėtė sbespj se do ta thotė ndonjė djal.

_ Shume krye larte je moj vajze?----------- O fajin e ka nėna ime bre.

_ S`je interesante per mua?----------Jo more, mos ėshtė e kundėrta?

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?-------- Hajt se kėrkoj taksi, mos ma baj dertin?

_ S`dua te te shoh me?---------------Amin ishalla, se malli qė koke e po mė jet merak.

_ S`do te me ikesh kurre?-----------Pse e ke ndėrmend tė mė ndjekėsh tėrė jetėn a???

_ Do te gjeje momentin?----------Nėse jam e interesuar do i leja tė shpresoj, nėse jo: Sbesoj se do tė ketė moment tjetėr pėr ty.

Ha, ha, haaaaaaaaaa argėtuese pse jo?
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-04, 11:15   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: 10.Pyetje per vajza.

_Nje mirdita e bute?-Isha pergjigjur nga kureshtja se per cfare me pershendet.
_ A je nga ketu vajze?-Edhe ketu do te isha pergjigjur nese me duket tip i panjohur dhe kerkon ndihme.
_ Me dukesh si motra ime?-Jo po t'doket :lol:

_ Shpormu sysh moj te lutem?-Ende nuk e theve qafen a?

_ Shume krye larte je moj vajze?-Stili i ka fajet :lol:

_ S`je interesante per mua?-Nese per ty jo,atehere jam interesante per njeriun qe eshte interesant per mua

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?- E di destinacionin per ku jam nisur.

_ S`dua te te shoh me?-Eshte deshira ime kjo.

_ S`do te me ikesh kurre?-Tento nese mendon se mund te me zesh perseri

_ Do te gjeje momentin?-Momenti yt humbi qe tash-ose-do te heshtja nese me duket tip serioz dhe kisha ikur me nje buzeqeshje!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-04, 11:48   #9
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim

Nje mirdita e bute? Isha pergjigjur
A je nga ketu vajze? po/jo
Me dukesh si motra ime? ndoshta....
Shpormu sish moj te lutem? ok
Shume kryelarte je moj vajze? pervetveten..
S'je interesante per mua? S'te thash se jem !!
Ec, ec mos e gabosh rrugen?................
S'dua te te shoh me? ishalla s'me sheh me kurr
S'do te me ikesh kurr? paske mendim te mire !!!!
Do te gjeje momentin? qenke shume i zoti.

Pershendetje per temen....
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-04, 13:54   #10
A r d i t a
 
Anėtarėsuar: 01-11-04
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 21
A r d i t a
Gabim Re: 10.Pyetje per vajza.

_Nje mirdita e bute? -- mirdita

_ A je nga ketu vajze? -- mvaret se ku do te isha ne rastin e pyetjes

_ Me dukesh si motra ime? -- me vjen keq por nuk kam vella fare

_ Shpormu sysh moj te lutem? -- e kisha injoru,,

_ Shume krye larte je moj vajze? -- me duket se qenka e kunderta

_ S`je interesante per mua? -- ok,, mos ta zgjasim ma shum

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? -- e kisha injoru

_ S`dua te te shoh me? -- te pershendes,, kujdes mos po rrezohesh

_ S`do te me ikesh kurre? -- mire se u njoftuam,,, tungiii

_ Do te gjeje momentin? -- e pate momentin,, qdo gje ka marr fund
A r d i t a Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-04, 17:23   #11
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Te nderuara Zonja/njushe
Ndodh shpeshher kur komunikimi mes mashkujve e femrave,fjalet keqinterpretohen nga te dyja anet.
Keto shprehje i kam nxjere nga nje i liber i nje seksologeje e njohur Angleze,e cila mu te keto shprehje ka gjete edhe lumturin bashkeshortore.Prandaj,lexoni me vemendje jo shikuar nga jeta patrijalkale.Nen pytjet do te gjeni edhe definimin shtes ku ne mes te tjerah do te shihni se nuk punohet vetem per takime rasti ne rruge.
Prej nje mirdita e bute deri te,do te gjeje momentin,eshte rruga me therra deri te krevati i lumturis ne jeten bashkeshortore.
Respekti ndaj jush mbetet mbi te gjitha.
Kercovari.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-04, 04:04   #12
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njė mirėditė e butė? -------------Falemderit, gjithashtu!


A je nga kėtu vajzė?-------------Po volla ,pse nga ku tjetėr?!


Mė dukėsh si motra ime-------- Aha, jo more vetėm po tė ngjajė ashtu.


Shporru syshė moj tė lutėm?---Dy herė mendohėt ,njė herė folėt! Jeni i sigurtė nė kėtė qė thoni?!


Shumė krye lartė je mo vajzė?--Natyrisht! Krenaria mbizotron tek unė.


S'je interesant pėr mua?---------Hmm!! Krejt po mė dukėt se tė kundėrtėn je ka e mendonė.


Ec, ec mos e gabosh rrugėn?---Pėr sa tė kam ty qė tė mė kshilloshė ,natyrisht se s'do ta humbi!


S'dua tė shofė mė?-------------Tė kuptova! Vetėm thua ashtu ,se nuk e ndjen me zemėr!


S' do tė mė ikėsh kurrė?------Natyrisht se jo! As qė mė shkonė nė mendje me ik.


Do tė gjejė momentin?-------Ok!! Le t'i mbetėt kohės qė t'i vėrtetojė gjėratė!A u pėrgjegja hiq mirė ejjj???!! :lol:
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 11:38   #13
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Je duke ecur parkut,por akoma s`ke verejte lulet per te marre buqeten.
S`te thon kot Shejtonka,mundohu edhe pakes.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 20:00   #14
qeqa&zana
 
Anėtarėsuar: 24-10-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 81
qeqa&zana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek qeqa&zana
Gabim

nje mirdit e bute ? - do te isha pergjegjur edhe un

a je nga ketu vajze?-mvaret se ku jam ne ato qaste po/jo

me dukesh si motra ime? - ashtu kot vetem dukem

shporrmu sysh mo te lutem? - vlen edhe per ty gjithashtu

shum kryelart je moj vajz ? - ..............

sje interesant per mua?- aq me pak edhe ti per mua

ec ec mos e gabosh rrugen ? - mos ta nin se e di per ku jam nis

sdua te te sho me ? - punemadhe

sdo te me ikesh kurr? - mvaret se si thot

do te gjej momentin? - shofim

tungi
__________________
cant bACk the paSt
qeqa&zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 23:25   #15
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

_ Nje mirdita e bute? --- MIre dita :)

_ A je nga ketu vajze?--- PO :)

_ Me dukesh si motra ime? ----dmth ti je vellai im?! :shock:

_ Shpormu sysh moj te lutem? --fol per vetveten a?!

_ Shume krye larte je moj vajze? -- jo bre 1,68 cm jam :)

_ S`je interesante per mua? --Kush ka then ce ty je ? me shurdhove

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? --Shiko ti mos po shkel ne balt!!

_ S`dua te te shoh me? ---A te kapi panika a , shko pi pak uj :D

_ S`do te me ikesh kurre?-- Kurre s`mundesh me arit deri tek une(nese esht nje far dominant)

_ Do te gjeje momentin? --(nese me pelqen) i tham :arrow: ja bre ku jam ske nevoj me gjet momentin


dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.