Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-09-08, 12:36   #31
dj_cobr4
 
Avatari i dj_cobr4
 
Anėtarėsuar: 08-09-08
Postime: 10
dj_cobr4 i vlerėsuar jo keq
Wink Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Kurren e kurres nuk e boj at pune.....:D:D:D:D
dj_cobr4 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-09-08, 13:24   #32
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Jo ! !!!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-08, 11:01   #33
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Jo ,se ata emra jane te vjeter , mendoj se kemi mjaft emra tjere te bukur Shqip .
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-08, 12:36   #34
Luciano
 
Avatari i Luciano
 
Anėtarėsuar: 27-08-08
Postime: 197
Luciano me shokė shumeLuciano me shokė shume
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Do ti vej emra musliman dhasht Ai :-)
Luciano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-08, 13:02   #35
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
Avatari i aLbaChiCk
 
Anėtarėsuar: 13-07-06
Vendndodhja: Not here
Postime: 12,903
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luciano
Do ti vej emra musliman dhasht Ai :-)
kush?
__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-08, 18:50   #36
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

jo se nuk mund ta thrras ne ate emer prap duhet me i vu ndonje shkurtes keshtu qe me mir te ket emrin e vet
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-08, 02:29   #37
alman firozi
 
Anėtarėsuar: 13-09-08
Postime: 2
alman firozi i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Unė preferoj ripėrtrirjen e emrave tė gjyshėrve, kuptohet- nėse i kanė tė mirė, edhe atė duke parė disa dobi nė kėtė ripėrtrirjeje. E para, pėrkujtohet ai nėse vėrtet ka qenė njeri pėr tė marrė ndonjė shembull tek ai. E dyta, ruhet tradita e shqiptarėve qė ėshtė tė pėrsėriturit e emrave. Pėr shembull nė familjen time ēdo njėri prej xhaxhallarėve tė mi ka nga ndonjė fėmijė qė mban emrin e gjyshit, stėrgjyshit apo edhe tė katragjyshit.

Ata qė kanė komplekse nė vėnien e emrave tė gjuhėve tė huaja, u propozoj nė kėtė rast, nėse vėrtet duan t'i ripėrtėrijnė ato emra, t'i shqipėrojnė. Nėse gjyshi yt ėshtė quajtur Hasan, e i kanė thėnė Can, shqip thuaji: Bukurosh (I bukur, i heshėm, i pashėm). Nėse gjyshja jote ėshtė quajtur Hanife dhe ti nuk e do kėtė emėr, thuaji shqip: Edlira (e dėlirė, e ēiltėr, e pastėrt). Nėse ėshtė quajtur Ekrem stėrgjyshi yt, thuaji shqip: Bujar. Nėse mbante emrin dikush prej gjyshėrve Kerim apo Qerim, thuaji shqip: Fisnik. Sidoqoftė, kjo qėndron nė preferencat tuaja.
alman firozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-08, 09:48   #38
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Jo...!
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-08, 18:27   #39
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Nuk me pelqejn emrat e vjeter per gjenerata te reja.
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-08, 18:45   #40
deti_om :-)
 
Avatari i deti_om :-)
 
Anėtarėsuar: 10-08-08
Vendndodhja: Te Muhaxhert
Postime: 1,450
deti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIP
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

mendoj qe jo !!!
deti_om :-) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-08, 17:42   #41
linda l
 
Anėtarėsuar: 03-10-08
Postime: 5
linda l i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

[quote=DIzzI]Ēfar mendoni ju? A duhet me i pertri emrat qe kan pas babgjyshi apo ndonje i afert? Apo mendoni qe duhet te ipen emra te ri, sepse tash jon dal emra qe tingllojn me mir se te vjeter.?[/quo


Jo, un mendoj se nuk arye pse me i perserite emrat (perveq ne rastet me ndonje specifke) e brezave me te hershem.

p.s. As ata nuk besoj se kishin me pas deshire
linda l Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-08, 13:27   #42
Dukagjinas_i
 
Avatari i Dukagjinas_i
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Postime: 4,079
Dukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėmDukagjinas_i i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Me se miri eshte te pyeten ata,,,femijet
__________________
I missed the last bus
I take the next train
I try, but you see
It's hard to explain
Dukagjinas_i Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-08, 19:57   #43
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dukagjinas_i
Me se miri eshte te pyeten ata,,,femijet

oo kuku per ty haUn them se mir kish me ken me i pertri emrat e te parve tan apo te t'aferme tan por vetem ata emra qe jan SHQIPTAR....un per veten time jam plotsish kunder per emra te huaj qe po i japim femive tan.

Qdo person mburret me emrin e vet ....kshtu qe nuk po kuptoi se si me emra latino-amerikan do te mburren femit tan .
UN JAM PER NI PO TE MADHE ME I PERSERIT EMRAT TONE SHQIPTAR .
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-08, 18:06   #44
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

edhe emrat e vjeter jan kan te huajt arabisht krejt tash kta te rit i kan ba sallat kur e kam nie ne emisionin oksigjen qe ke nje mysafire e tha qe e ka pagzu djalin me emrin DAVID jam met pa men edhe qudi kshtu qysh shkruhet e thojke emrin shum palidhje emer tingellojke
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 23:10   #45
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A me ju lėnė fėmijėve emrat qė kan pas babgjyshi apo ndonjė i afėrt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
pytje Logjike po edhe un pe japi ni pergjegje teper LogjikeNqofse Babgjyshi u kan trim e i meqem e ka arrit shume,nuk don me than se fmija qe e ka emnin e babgjyshit ka me arrit.

Po ta marrum qe fmija bile bohet problem edhe i sjell probleme familjes,tani qa dojn me than ata qe e kan pagzu me emn te babgjyshit at fmi !!!!!

Un jam kunder pagzimit me emra te babgjyshave e gjysheveee.

Mjafton ta respektojm babgjyshin e gjyshen ashtu qysh jan kan edhe fotot e tyne me jav kallxu fmive se mi emertu fmit s kisha thane pike hahaha .Artisti
Ma dergove mendjen tek nje rast, kunata ime ja ka vnu emrin e vjerres nje vajzes ende pa vdekur dhe nje dite gjate pushimit time verore i bertitke vajzes neoborr dhe i tha emri tu harroft i thash mos mi bertit vjerres se thojn kojhit koka nusja e filanes e fshtir ahahaha keshi tha e dijn qe se kam me to

Tani Naimi im e ka emrin e nje kunat qe ka vdek fatkeqsisht ne oqean dhe burri im ka pas deshir me ja vnu emrin e tij qe une isha kunder por kur lindi nga lodhja thash egal qitja qysh dush ahahah Tani mund te them qe vertet ndihem e knaqur me emrin gjitheashtu edhe teper e knaqt jam tere gezimin qe ja kemi dhurru familjes....


Pra mendoj nese prind jane te pajtimit pse jo....


__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e_martumja : 19-01-09 nė 23:11
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.