Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-10-07, 21:10   #16
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thashethėme .......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii
Shiko Kepucet , mos tu kan qel vare :P ......
Po ma mathi sandalle e jo kpuca se ma kollaj po depertojne thonjtė
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-11-07, 22:00   #17
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thashethėme .......

24-vjeēari humb gruan 82-vjeēare pas 24 ditėsh martese Njė e moshuar argjentinase 82-vjeēare, e cila tėrhoqi vėmendjen e medias muajin e kaluar kur martoi njė djalė 24-vjeēar, ka ndėrruar jetė si rezultat i problemeve me zemrėn. Adelfa Volpes u shtrua nė spital menjėherė pasi ajo dhe bashkėshorti i saj i ri, Reinaldo Wavaqche, u kthyen nga muaji i mjaltit nė Brazil. Ajo vdiq nė njė sanatorium nė Santa Fe, nė qytetin ku ēifti u martua. Zonja Volpes hodhi poshtė kritikat nė tė gjitha mediat nė lidhje me diferencėn e madhe nė moshė me dhėndrin, i cili ishte djali i njė prej shoqeve tė saj tė ngushta. Zoti Waveqche shkoi tė jetonte me zonjėn Volpes nė moshėn 15-vjeēare. “Nuk dua ta pranoj idenė se e humba”, thotė zoti Waveqche i dėshpėruar pėr agjencinė “EFE”. Ēifti u martua mė 28 shtator, pas disa vitesh fejese, nė njė ceremoni civile dhe mė pas hynė nė kishėn e lagjes tė rrethuar nga reporterėt. Dashuria e tyre thuhet tė ketė lulėzuar kur zoti Waveqche shkoi tė jetonte me nusen e ardhshme pas vdekjes sė mamasė, kur ishte 15-vjeē. Reinaldo u tha reporterėve ditėn e dasmės nė Santa Fe, Argjentinėn veriore: “Gjithmonė mė kanė pėlqyer gratė e pjekura”.
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-07, 18:06   #18
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Thashethėme .......

as une skame!!!!!!!.
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-07, 21:13   #19
Cia-Ferizaj
Agjent Sekret
 
Avatari i Cia-Ferizaj
 
Anėtarėsuar: 10-12-07
Vendndodhja: Selia e CIA-s
Postime: 4,735
Cia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuar
Gabim Titulli: Thashethėme .......

as un jo valla....................
__________________
nese ju nevojitet ndihme
Cia-Ferizaj Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-08, 16:31   #20
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thashethėme .......

Rilindes i ki humb fshisa,hi hi hi hi hi...haha
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-08, 17:22   #21
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Thashethėme .......

pas luftes ne Kosov ne varrezat e fshtatit kish mbet nje varr i hapur dhe ne nje dru ishin te shkruara vetem germa e par e emrit dhe germa par e mbiemrit edhe viti i lindjes H...... M....... 1973, ju afrova mbase edhe un emrin e mbiemrin e kisha me keto germa po edhe viti i lindjes njejt mendova ndoshta me kan shpall te vdekur, se disha qka te baj thoja mu kthy te familja dhojn koka qu lugat thash ma mir po hy ktu ne varr hyna mbrenda dhe u shtriva, kur u shtriva e morra vesh se nuk ishte varri im!
nuk ishte varri im se nuk munda ti shtri komt krejt kishte qen varri ma i shkurt edhe u mendova athu kush esht ma i shkurt se un qe esht i njejtit vit

kur me ra ndermend ish kan varri i Hamdi Mazrekut aj ka vdek kur i ka pas 18 vjet po nuk ka qen i njejtit fshat ja kishin pas nxerr eshtrat e kishin vorros ne fshat te vetin

shkova te shpija e morra nje lopat she shkova te qaj varr e zgjata edhe pak dhe ja qita nje tabel qe e shkrova ESHT E REZERVUAR thash ta ruj per vete
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-12, 14:30   #22
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Kur shpirti flet........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
O Femer


O femer,vrapo neper rruget e ndjenjave te tua
duke mbjell embelsi.
O femer,qaj per zhgenjimet qe mund te te prekin
duke i fshire me pas nga kujtimet e tua.
O femer,qesh per ditet e tua te bukura
duke i mbajtur mend per te gjithe jeten.
O femer,hidhe tutje trishtimin
vendos mbi fytyre make-up,vish fustanin me te bukur dhe dil jashte te duash boten.
O femer,ec neper rruget e mohimit
dhe pranoje mosdashjen e te tjereve.
O femer,urre,genje,zhgenje
por jo aq sa te te behet nje ves i keq.
O femer,shihu ne pasqyre dhe duaje veten
duke e pranuar ashtu sic ajo eshte.
O femer,ji joshese
por jo per te gjithe sepse te humbasin vlerat qe perfaqeson.
O femer,ji nene e devotshme
duke rritur brezat qe do te bejne boten nje vend me bukur per ta.
O femer,ji bashkeshorte besnike
dhe duaje bashkeshortin tend sic ai te ofrohet.
O femer,harroje qendrimin tend te ftohte,
fal ngrohtesi qe te mbjellesh te tille.

O femer,ti qenie e brishte
je kaq e rendesishme per jeten e gjithesecilit,shfrytezoje rolin,behu e rendesishme.
O femer,te dish te jesh e tille eshte nje nder rolet e tua kryesore.
O Femer;
Mire e thene emine
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:18   #23
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Qysh je, nom qysh je ti?

Ankese nuk kom, tum falni.

A ni kerkese, poe.

Po ju a jeni shkije, a qka jeni?

Ani qka qi tha Alimja; "Nuk po qkrujme ni vjet..".

Pej kurshit u bote babadimna ju edhe me plotsu deshira qiknej??
Pej kurshit kaq t`vendosun?

Una e due Alimen fort, zemra po m`kputet kur po e shoh tuj vujt qishtu. Edhe pej Makreshit tybe po m`vjen keq.

Qka po jau qon bre vetja madhin (mallin) me ia mshel dikujna gojen??

N`gjynah po hini me neve. Kur t`dilni para Allahut, mos thuni nuk e kena dijte.

Mos harroni, tash vjen Viti i Ri, bile bile nuk dihet a po bohet qai termeti, uragani, vigani, bajlozi, kiameti ne dhjetor. Per festa, edhe gjinen pej burgjeve i kane lane me shku neper shpia. Edhe cok shkije jone kane :(

Nuk keni nevoje me u pergjegj qishti, kurr pergjegje mos me ktheni, une veq kisha pas qef me e pa Alimen edhe Makreshin te lire.

Ata dyte vijne pej dy shehreve te usurpune, Presheves edhe Mitrovices. Pur qat hater, edhe per inati t`shkijeve, jau kisha hjek lisicat.

Tash ju e dini qka boni, una per veti, kur t`du me myt nej shqiptar, (rralle bon vakia shyqyr), veq menoj qishtu qe; Shuej llovell, qfare t`mytni, shqiptar osht heeeej, a e din qka na paten bo shkijet??

Selam po iu boj bitevi qitu, si qatje pershendetje per tetane, me kangen; Kur isha i ri.. :))
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:23   #24
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ankesė

Pajtohem me luvlin as mat voglen drejte se keni qe tia hicni te drejten e mos casjes ne ndonje nga nenforumet vetem pse keni nxjer dicka nga kontesti qe kta e paskane thene ne afekt.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga valiii : 31-10-12 nė 18:24
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:27   #25
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

...

Babadimri duhet me i gezu njerezit e jo me i ba te vuajn ,te kene nostalgji, ti mbys, likuidoj, ndaloj lirin e shprehjes , a b c dhe edhe d bile ...


Lovelie hahaha... me za kame qesh , po edhe kajta pak :D

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:30   #26
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Edhe une kajta pur Mitrovicen :((
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:31   #27
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
Pajtohem me luvlin as mat voglen drejte se keni qe tia hicni te drejten e mos casjes ne ndonje nga nenforumet vetem pse keni nxjer dicka nga kontesti qe kta e paskane thene ne afekt.
...

Jo po krejt fajet i ka Makreshi Val... une thojsha thot 12 dit a 12 sahat ... ai 12 vjet tha .. masi tha ai une toni s'muj ja shkela fjalen ... po pasi kaloj 12 vjet ...gadi ...tash ish duft me na hjek cenzuren , apo ?


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:33   #28
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Jo po krejt fajet i ka Makreshi Val... une thojsha thot 12 dit a 12 sahat ... ai 12 vjet tha .. masi tha ai une toni s'muj ja shkela fjalen ... po pasi kaloj 12 vjet ...gadi ...tash ish duft me na hjek cenzuren , apo ?


.

12 muj oj ti
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:37   #29
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
12 muj oj ti
...

A?
Jo s'di Lovelie mu qaq mu dok :D

......jo po s'shkoj mo kurr me Makin as n't pame , as te babadimri ,qe e sheh ai !


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 18:39   #30
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ankesė

Leni njerzit te lir te pakten ketu ne forume mos ja nxjerrni fundin .


__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.