Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-02-08, 12:22   #1
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Te gjithe Shqiptaret kudo qe jan nga sot e neser duhet t'shkojm te varri i Presidentit Rugova dhe ti Falenderohemi,per Pavarsin e Kosoves,qe po na vjen!

Fundi i vitit 1989 shenon nje kthes te madhe ne historin e Kosoves! Themelohet LDK partia e pare DEMOKRATIKE ne Kosove,dhe bie komunizmi!
Kesaj Levizje i prin nje njeri i qetė,i urtė,atdhetar,vizionar quhej IBRAHIM RUGOVA!

Gjat gjithe ketyre viteve,Ibrahim Rugova punoj per nje Kosove te Pavarur,lidhi miqesi me SHBA dhe me gjithe boten Demokratike!
Kosova ne ate kohe pak njihej jash kufijve te ish Jugosllavis,urtesia e tij beri qe shum shtete te botes,duke fillu nga SHBA-te,filluan te interesohen per KOSOVEN,per shtypjen e ketij populli qe i behej nga regjimi serb!
Ibrahim Rugova filloi te ndertoj institucione paralele ne Kosove,dha urdher qe te ndalohen demonstratat e dhunshme,ku cdo dit vriteshin dhjetera te rinje,ndaloi shkuarjen e te rinjeve ne ushtrin serbe,ku ktheheshin ne arkivole!
U miratua Kushtetuta e Kosoves,u mbajten per her te pare ne Kosove,zgjedhjet e lira dhe demokratike, dhe u Shpall Pavarsia e Kosoves,ani pse pa u njoftur nderkombetarisht,Kosova ishte futur ne axhenden e shteteve me ndikim ne Bote!

Miqesia e Presidenti Rugova me shtetet e fuqishme ne Bote,beri qe Bota t'i kthej syte nga Kosova,filloi edhe trysnia mbi serbi qe t'liroj ket popull nga kthetrat e veta,qe mos te perdor dhune!Sanksionet ishin te nje pas njeshme!
Vija e kuqe e bere nga Xhorxh Bushi i vjeter, popullit te Kosoves i dha shprese se dikush do ti dal ne ndihme,dhe do ta shpetoj nga mizorit serbe!
Filloi edhe lufta per Qlirimin e Kosoves,luft jo e barabart me pushtuesit,por deshira per nje Kosove te lire ishte e madhe,dhe te rinjet ishin plot vullnet qe te luftojn kunder pushtuesit serb me qka t'eshte e mundur!
Miqet e Ibrahim Rugoves iu gjinden Shqiptarve ne momentet me te duhura,ateher kur serbia po realizonte planin e tij Toke djegur!
SHBA,po planifikonte qe te sulmonte serbin!
NATO filloi sulmet mbi serbin,Kosova dhe Populli i saj filloi ta shijoj lirin e shum pritur!
IBRAHIM RUGOVA u kthy ne Kosoven e tij te dashur!

Nga qytetaret e Kosoves u prit si nje hero!
Ata qe se donin te gjalle,IBRAHIM RUGOVEN filluan ta etiketonin ne menyra q'njerzore!
Por Ibrahim Rugova nuk ndalej drejt finalizimit te PAVARSIS SE KOSOVES,pamvarsisht pengesav qe i dilnin nga Hashim Thaqi & CO!

Vdiq nga nje semundje mizore,ateher kur KOSOVES i duhej me se shumti IBRAHIM RUGOVA,por VEPRA E TIJ SDO TE VDES KURRE!

PAVARSIA E KOSOVES KA EMER,quhet IBRAHIM RUGOVA


__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-02-08, 12:41   #2
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

--------------------------------------------------------------------------------

Te gjithe Shqiptaret kudo qe jan nga sot e neser duhet t'shkojm te varri i Presidentit Rugova dhe ti Falenderohemi,per Pavarsin e Kosoves,qe po na vjen!

Fundi i vitit 1989 shenon nje kthes te madhe ne historin e Kosoves! Themelohet LDK partia e pare DEMOKRATIKE ne Kosove,dhe bie komunizmi!
Kesaj Levizje i prin nje njeri i qetė,i urtė,atdhetar,vizionar quhej IBRAHIM RUGOVA!

Gjat gjithe ketyre viteve,Ibrahim Rugova punoj per nje Kosove te Pavarur,lidhi miqesi me SHBA dhe me gjithe boten Demokratike!
Kosova ne ate kohe pak njihej jash kufijve te ish Jugosllavis,urtesia e tij beri qe shum shtete te botes,duke fillu nga SHBA-te,filluan te interesohen per KOSOVEN,per shtypjen e ketij populli qe i behej nga regjimi serb!
Ibrahim Rugova filloi te ndertoj institucione paralele ne Kosove,dha urdher qe te ndalohen demonstratat e dhunshme,ku cdo dit vriteshin dhjetera te rinje,ndaloi shkuarjen e te rinjeve ne ushtrin serbe,ku ktheheshin ne arkivole!
U miratua Kushtetuta e Kosoves,u mbajten per her te pare ne Kosove,zgjedhjet e lira dhe demokratike, dhe u Shpall Pavarsia e Kosoves,ani pse pa u njoftur nderkombetarisht,Kosova ishte futur ne axhenden e shteteve me ndikim ne Bote!

Miqesia e Presidenti Rugova me shtetet e fuqishme ne Bote,beri qe Bota t'i kthej syte nga Kosova,filloi edhe trysnia mbi serbi qe t'liroj ket popull nga kthetrat e veta,qe mos te perdor dhune!Sanksionet ishin te nje pas njeshme!
Vija e kuqe e bere nga Xhorxh Bushi i vjeter, popullit te Kosoves i dha shprese se dikush do ti dal ne ndihme,dhe do ta shpetoj nga mizorit serbe!
Filloi edhe lufta per Qlirimin e Kosoves,luft jo e barabart me pushtuesit,por deshira per nje Kosove te lire ishte e madhe,dhe te rinjet ishin plot vullnet qe te luftojn kunder pushtuesit serb me qka t'eshte e mundur!
Miqet e Ibrahim Rugoves iu gjinden Shqiptarve ne momentet me te duhura,ateher kur serbia po realizonte planin e tij Toke djegur!
SHBA,po planifikonte qe te sulmonte serbin!
NATO filloi sulmet mbi serbin,Kosova dhe Populli i saj filloi ta shijoj lirin e shum pritur!
IBRAHIM RUGOVA u kthy ne Kosoven e tij te dashur!

Nga qytetaret e Kosoves u prit si nje hero!

Vdiq nga nje semundje mizore,ateher kur KOSOVES i duhej me se shumti IBRAHIM RUGOVA,por VEPRA E TIJ SDO TE VDES KURRE!

PAVARSIA E KOSOVES KA EMER,quhet IBRAHIM RUGOVA
__________________

z.MephiSx,e citova ket shkrim pa dy rreshtat e fundit,me fale!....e gjitha esht me vend cka ke shkru..pore keto dite te gjith te jemi bashk.Boll jemi "gri"politikisht...edhe ka kohe per ato gjana...tani kemi fest,fest te madhe edhe ai i madhi keto dite na degjon!le te degjoj vetem urime e fjale te mira,,falenderime,e urime.....pra, URIME e T'falemi nderit tend Z.PRESIDENT
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 13:25   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Endrra e tij, njohja zyrtare e Pavaresise se Kosoves, po realizohet ne oret e ditet qe po vijne.

Me vete Pavaresine e Kosoves, identifikohet emri i te Madhit President!

T'faleminderit!


Richard Holdbrooke: "Pa levizjen paqesore te Rugoves, Kosova nuk do te ishte m si eshte sot, e sic pritet te behet!"

Nje Analist Hebre: "Rugova ishte si nje Moisi, qe bashke me popullin e vet, u end ne kerkim te Pavaresise!"

Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 13:37   #4
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Der Spiegel (Hamburg, nr 26, Qershor, 1989): A lejon ende kontradikta midis Serbeve e Shqiptareve nje zgjidhje pqesore?

Rugova: Ne qof se Serbia do te perpiqet te shtyp identitetin tone Kombetar, atehere do te kete nje kryengritje. une vetem mund t'i paralajmeroj Serbet: edhe ata jane nje popull i vogel. Ne te kaluaren sa here qe nje popull i vogel eshte perpjekur te luaj rolin e nje fuqie ne Ballkan, kjo ka perfunduar ne tragjedine e tij."
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 14:15   #5
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Te lumt Gjakove e vjeter,patriote neper shekuj...!!!
sot,e pergjithmon realitet,vepra e tij qe flet vet.Per Ibrahim Rugoven.LAVDIIIII
Fjala e tij qelibar
Na ka sjellur kete dite te bardhe
Per ta ditur si eshte i forti
Duhet t'jet i paster si loti
Per t'then veti qe jam shqiptar
Mos harroni s'eshte kollaj,
Ate qe zoti e kishte fal
(ishte i shenjt)
Kosoves zot per mej dal
Me urtesin dhe menquri
Sjelle rreze mbi dardani
Solli fatin shqiptarise
Me kete lule te pavaresise
Me burra t'botes kok me kok
Per ta gezuar Kosova sot.
Ishte ky shkemb i Rugoves
Preisdent i kosoves
I pavdekshem ne zemren ton
Pavaresin me te e festoim
Vepra e tij eshte jehon
N'Histori pergjithmon...LAVDIIIII

Shkroi bija nga Rugova
Natyra


************GEZUAR PER TE GJITHE PAQE************
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 14:35   #6
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

“Ne presim qė edhe Kosova, si anėtare e asociuar e OKB-sė, tė bėhet sė shpejti anėtare e plotė e OKB

Nga Ibrahim Rugova
-Letėr e presidentit Rugova drejtuar Butros Ghalit me rastin e 50-vjetorit tė OKB-sė, 1995-


Me rastin e 50-vjetorit tė OKB-sė, presidenti i Republikės sė Kosovės, dr. Ibrahim Rugova i drejtoi sot njė letėr Sekretarit tė saj tė Pėrgjithshėm, Butros Ghali, nė tė cilėn, siē thuhet nė njoftimin e Qendrės pėr Informim tė Kosovės, nė emėr tė popullit tė Republikės sė Kosovės, e falėnderon atė pėr rezolutėn e aprovuar vitin e kaluar, ku kėrkohej respektimi i plotė i vullnetit tė populit tė Kosovės.

Pasi kujton se Kosova, si njėsi konstitutive e ish-Federatės Jugosllave ka qenė anėtare e asociuar e OKB-sė, njėlloj si republikat e tjera dhe se sot shumė vende edhe mė tė vogla se Kosova janė anėtare tė plota tė kėsaj organizate, presidenti Rugova thekson nė letrėn e tij: "Ne presim qė edhe vendi ynė sė shpejti tė bėhet anėtar i plotė i organizatės botėrore tė kombeve."

Nė vazhdim tė letrės, dr. Rugova i bėn njė paraqitje tė shkurter identitetit historik e politik tė Repubikės sė Kosovės, duke nėnvizuar faktet se qė nga koha antike, Kosova ka qenė entitet i posaēėm administrativ e territorial, se gjatė mbretėrisė ilire dhe kishės romake, Dardania (Kosova e sotme) ishte mbretėri, ndėrsa nėn sundimin romak ishte provincė. "Nė kohen e regjimit otoman,- thuhet ne vijim te letres,- Kosova perbente nje njesi te mėvetshme administrative ne shkalle te larte te veteqeverisjes, ndersa qe nga viti 1919, kur u nda me force nga Shqiperia, ka qene entitet i posaēem administrativ, edhe pse e perfshire ne menyre te dhunshme ne shtetin jugosllav qe po lindte. Pas Luftes se Dyte Boterore, Kosova si entitet federal u perfshi ne Federaten Jugosllave, me te drejten e vetos dhe te perfaqesimit te barabarte."

"Kosova,- shton me tej ne letren e tij presidenti Rugova,- ka identitetin etnik, historik, politik dhe kushtetues. Ajo ka kufijte dhe territorin kompakt prej rreth 10 870 km katrore, me 2.2 milione banore, nga te cilet 90 % jane shqiptare."

Kosova eshte shume e pasur me resurse natyrore. Ajo prodhon me se paku 70 % te ushqimit te saj. "Me 1989-n,- thuhet ne letren drejtuar Butros Ghalit, Kosoves iu hoq statusi kushtetues ne federaten tashme te shperbere jugosllave. Duke kundershtuar kete suspendim te dhunshem dhe te paligjshem, udheheqja e Kosoves, ushtroi te drejten per vetėvendosje dhe keshtu, ne korrik te vitit 1990, Parlamenti i Kosoves shpalli Deklaraten kushtetuese, Deklaraten e Pavaresise dhe ne shtator te po ketij viti nxori Kushtetuten e Republikes se Kosoves.

Kjo u pasua nga Referendumi i vitit 1991, ne te cilin mbi 87 % e popullit te Kosoves u deklarua per pavaresi dhe sovranitet. Ndersa, ne maj te vitit 1992 u mbajten zgjdhjet e para shumepartiake parlamentare dhe presidenciale te Republikes se Kosoves."

Me poshte ne letren e presidentit Rugova drejtuar Sekretarit te Pergjithshem te OKB-se, thuhet se prej me shume se pese vjetesh shqiptaret ne Kosove po perjetojne diskriminim dhe represion sistematik te regjimit serb, qe eshte i barabarte me aparteid te plote.

Mirepo, pėrkundėr ketij represioni dhe kushteve te renda, shqiptaret, te percaktuar per rezistence paqesore politike, kane krijuar shoqerine dhe strukturat e tyre shteterore, permes mekanizmave demokratike. Ata po kultivojne shpirtin demokratik dhe pluralist dhe presin njohjen nderkombetare te Republikes se Kosoves, si shtet te pavarur dhe neutral.

Me kėtė rast, presidenti Rugova ritheksoi kėrkesėn pėr njė administrim civil ndėrkombėtar nė Kosovė, me qėllim tė parandalimit tė konfliktit, i cili do tė rrezikonte tė gjithe rajonin dhe tė arritjes sė njė zgjidhjeje paqėsore tė ēėshtjes sė Kosovės.

Gazeta TEMA
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 16:23   #7
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

***** SHQIPETARE KU DO QE JENI GEZUAR KETE DITE MADHESHTORE PAVARESIN*****Qeshu ju qeshnju o rini
Se bota sot-eshte e jote
Vraponi gezoni kete dite madheshtore
Vallzoni kendoni zerat lart t'jehoni
Pavaresin dhe lirin,sot te gjithe gezoni
Qielli per ju sot eshte i qet
Dielli per ju sot po ju buzeqesh
Mbi *varre deshmorve* kendoni lirise
Per Ibrahim Rugoven thurni kuror*
Ua beri NUSE Heroinen Kosove
Sot gjaku dhe vepra si YJE shendrit
Punoni ndertoni per ardhmerine
Qe jemi shqiptar tregoni serbis
Lujani gishtin asaj shtrig, rusis
I thuani mos luaj ti mor shtrig e vjeter,
Se mbi Kosove nuk ke qka lyp ti tjeter,
Se dhe Bota, tashme ju ka kuptuar
Me intriga tujat,tani eshte mesuar
Ju pansllavista, duke genjeshtuar
Keni hapur gojen shqiptaret me i perpi
Ju bre shtriga t'vjetra, rusi e serbi
Ju pansllavista gjithe kah jeni
Mbyllni ate goj mjaft, ma mos lehni,
Se Kosova eshte e jona
Dhe sot me ne, eshte e tere bota
Mos harroni AMERIKEN ajo ju qon FLOTA
Sikur 98-99-ten kur t'BOMBARDOI me TOPA


GEZOHU RINI BOTA ESHTE E JOTJA

Shkroi
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 16:49   #8
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Ti je dhe do te mbetesh simbol i Pavarsis se Kosoves Zotri Presindent Ibrahim Rugova.
Faleminderit Zotri Presindent,i lete te qofte dheu i Kosoves.
http://de.youtube.com/watch?v=_QfpBC324QI
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 18:44   #9
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

ENGJULL MBROJTES I KOSOVES

Falemnderit
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 18:45   #10
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Ti i dhe jetė PAVARESIS se KOSOVES
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 22:10   #11
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Arkitekti i Pavarsis Ibrahim RugovaPa u thelluar nė meritat e kėtijė apo atijė Ushtari (lufta nuk bėhet veq me pushk more-i t'nerum-e) Sepse kemi fest, sot do tė gėzohemi tė gjithė.
Por prap nuk dua ti mbetem borxh Arkitektit tė Pavarsis, Nuk guxoj ti mbetem borxh, se kam frigėn do mė zėj NAMA, e tė ma marrė dikush Pavarsin prap!
Atyre popujve qė nuk dinė ti nderojn Herojt e tyre, atyre nuk u zgjat Pavarsia


__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 16-02-08 nė 23:51
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 22:20   #12
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!e sa i perketė pavarsisė ne duhet tiu faleminderohemi shuuuuuumė Shqiptarve (elites) qe jetojn ne USA! *AACL*

pa sherrė folaHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 16-02-08 nė 23:51
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-08, 22:34   #13
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
nje njeri i Vendit Tim.
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova.
Falemnderit..
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 00:39   #14
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

"Te falemnderit Ibrahim Rugova.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ti qe trasove rrugen per liri dhe pavaresi...LAVDIIIII
Njeriu i diturise dhe i paqes
I kohes dhe i burrerise
Ne zemeren e dardanise
Bab i shqiptarise
Ti qe bere boten mik
Ti qe Kosoven bere Republik.

Te qofte i lehte dheu i Kosoves...LAVDIIIII

Me nderime-natyra
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg presidenti_kosoves_dardanise_antike0_4v.jpg (35.7 KiloByte, 4 shikime)
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 00:45   #15
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
"Te falemnderit Ibrahim Rugova.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ti qe trasove rrugen per liri dhe pavaresi...LAVDIIIII
Njeriu i diturise dhe i paqes
I kohes dhe i burrerise
Ne zemeren e dardanise
Bab i shqiptarise
Ti qe bere boten mik
Ti qe Kosoven bere Republik.

Te qofte i lehte dheu i Kosoves...LAVDIIIII

Me nderime-natyra


mir qe more guximin me postue se une sot postova po ende pa ushfaq shkrimi ne monitor e fshijten


se e kan dhan betimin para nji mujve


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.