Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-05-08, 10:40   #16
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet....


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet

kape qekiqin rrehe gagaggagaggagga o kuku breh send serioz sdin me shenu ,,,,,,me pas deknin perpara te ban me kesh;)
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-05-08, 11:06   #17
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Mirė se vjenė vllaqko,kjo ėshtė sofra e tanėve ska kėtu kjo e imja e jotja krejt tonat janė.

Tė lirė jemi me kėrkėndė kontrat skam bėrė haaaaaaaaahaaaaaaaa

Mos dalim prej teme,po sjellna recepta!

hahahahahahahaahaha

kqyr qka thote tipi..... KREJT TONAT JANE!!!


qu bire nej recept ktu amo jo t kopjun
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-08, 11:23   #18
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Oj lovely e krelan me duqa bre adin qysh asht ai recepti se paskem harruee..
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 11:36   #19
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Oj lovely e krelan me duqa bre adin qysh asht ai recepti se paskem harruee..

haj tybe n qef m paska ra per ni krelan...qe dy vjet s kam hanger....3 a 4 a...

mesap tybe veq uje mill e krype hahahahahahahahaahah


a u knaqt tu hanger bre???
e pata njet me jau kallxu edhe ni recept po pe lo per pak ma vone .....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 18:23   #20
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Nje mengjes i shishem per nje Vikend..

GJys litre qumsht te vokur sipas deshires masen. 50gram temrum bukes(qysh i thojne
2 ve,gjys gote vaj,,krip e perzin deri sa te trashet e len 20-30 min me ardh brumi

pastaj merr nje ene copton sallamen e pules 2 ve nje cop dhjath

merr peten e t'hollon me cola te vogla ...harqin ja qet mbrenda me mebeshtjell mir qe mos del harqi

e qet vajin mbi shoporet dhe fillon te pjek si llokumat,,
dhe shoqron sipas deshires dhe qaji me te,,,,ju befte mir...
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-08, 11:11   #21
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

hajt masi s po kam qka me bo, po jau kallxoj edhe nje embelsire....

maroje sherbetin , qysh e maron gjithe, (me pak limon)

merri plot molla, qeroi, heqja gerdhojen, edhe bluje me qka t mujsh.... nuk do me thane me e blu krejt n gjendje t lengt, po ne copa t ima, bile sa kokrra e kallamoqit

tani, merri 4 pete t bakllaves, (shyqyr sot edhe po blehen) lyj me zejtin njo ka njo, edhe njo mi njo kuptohet. N maje t petes, renisi mollat qe i ke blu ma heret, edhe rrutulloje kshtu (rrotullo me gisht), nja dy here sillja peten, edhe preje me thike, e qishtu vazhdon deri t kryhet peta, e tani i merr 4 tjera................. pe dini ju grate qysh se me burra s folet

mushe tepsijen, lyj me zejtin permi kapak edhe shtine pjeke ne temperature t vogel, pjeket shume shpejt se 4 copa pete mo, mushe me molla si mire, e jo veq ni trohe...


kur t pjeket, ia qet sherbetin e ftofte, edhe ooooo kini mu myt tu hanger

iu bofte mire....


ky eshte specialitet boshnjak.... vjedhur nga shoqja ime
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-08, 05:22   #22
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
hajt masi s po kam qka me bo, po jau kallxoj edhe nje embelsire....

maroje sherbetin , qysh e maron gjithe, (me pak limon)

merri plot molla, qeroi, heqja gerdhojen, edhe bluje me qka t mujsh.... nuk do me thane me e blu krejt n gjendje t lengt, po ne copa t ima, bile sa kokrra e kallamoqit

tani, merri 4 pete t bakllaves, (shyqyr sot edhe po blehen) lyj me zejtin njo ka njo, edhe njo mi njo kuptohet. N maje t petes, renisi mollat qe i ke blu ma heret, edhe rrutulloje kshtu (rrotullo me gisht), nja dy here sillja peten, edhe preje me thike, e qishtu vazhdon deri t kryhet peta, e tani i merr 4 tjera................. pe dini ju grate qysh se me burra s folet

mushe tepsijen, lyj me zejtin permi kapak edhe shtine pjeke ne temperature t vogel, pjeket shume shpejt se 4 copa pete mo, mushe me molla si mire, e jo veq ni trohe...


kur t pjeket, ia qet sherbetin e ftofte, edhe ooooo kini mu myt tu hanger

iu bofte mire....


ky eshte specialitet boshnjak.... vjedhur nga shoqja ime
hahahah krejt shqip recetat kjo hallall hajt kallzona edhe laknur me hitha qysh me qit veq qushtu shqip kallzo e mos ma perzij me gramatik se gjysen e seneve spo i marr vesh
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-08, 01:53   #23
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

kapni specat e qitni ni tepsi, edhe lshone furren e shporetit mu nce, edhe shtini pjeki specat.. kur tpjeken qiroj nihere, qaj nmidis edhe shtinja do krype mrena.. qiti n furtereme pak zejtin, e kur tperrzhiten pak ktheja ni trohe maze, , edhe pak kryp e edhe pak tamelper mos me t nxan ynyra

qe qishtu marohen specat me maze

teuta, veq Selvija n dit me qit hithenik se une kurr s kam qit
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 25-07-08 nė 01:53
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-08, 01:56   #24
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet....


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet
ooo ti jaran, po qysh bre me e tėhollu mishinnn?!
ti kishe po thu qysh duhet me e trashe e jo me e ba te holle!
ani jarano ani...
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-08, 09:38   #25
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Virti
ooo ti jaran, po qysh bre me e tėhollu mishinnn?!
ti kishe po thu qysh duhet me e trashe e jo me e ba te holle!
ani jarano ani...

hahahahaha, nihere duhet me rreh me e bo t holle, tani kur te mush sene mrena, bohet i trashe hahahahahahahahahahahaa

na boft mire
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-09-11, 18:04   #26
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimja
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-11, 00:01   #27
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimja
Qka vjedhet eshte haram ...perfundoi ne berllogė .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-11, 10:44   #28
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Qka vjedhet eshte haram ...perfundoi ne berllogė .

Vjeshte, hala nuk ia kam nis me shkru ato senet qe i kam shpik vet :P , perndryshe krejt jane te vjedhura ;))


a nuk t dul seni i halimes i mire a? tybe mu me ka dal fort i shijshem :)) tash ku ke gabu ti , nuk e di..

kallxoj dades, qysh ia bone? :D

tema e ka pas titullin recepti jem, kush ma bani IM edhe pse? :D:D
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 16-10-11 nė 10:50
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-11, 20:55   #29
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Recepti im :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet....


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet
Do ta provoj nje dite ne furr tert duhet me shti apops; Flm spe njofsha kete recpet kshtu qe sinqerisht do ta provoj.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-11, 21:05   #30
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: recepti jem :D

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimja
Oh mkanaq me kto recepta ahahahha ja edhe une nje recept me fiqat merre disa fiqa ja jek bishtin dhe nje gjys arr ja shtin ne mes tani onesh e ben me nje paqet pllazma keksa, nje paqet lajthi te blluara pak sheqe dhe e perzin me Coca cola duke perzier behet nje far pershesh i trash ahahhahah tani i merr fiqat dhe i mbulon me kete behen rrumullak dhe ne fund ja vnon kokos dhe tani i qet ja 10 min ne friz apo ne frigo nje ore i pren ne gjys duken jeshemdhe te knaq me nje akullore onesh me shllag dhe qokollad te knaqqq


__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.