Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-12-08, 22:32   #31
simpatia e emines
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

More hej, po me intereson diqka tjeter... raporti re-vjeherr dihet si eshte si jet asnjeres per at dyje..., kusuriten knej, por po me intereson.. diqka

Qysh e nini veten keshtu si vjehrra kur ulni ne pc e folni ktu, e nusja apo djali ju lexon ka shkruani per tema te ndryshme... okolla ukquri e sene vene, dyqwysh ulun me gjyzllyk e koncentrim..ne muhabete te forumit ???

eu ku ku qfar kiameti
  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-12-08, 22:35   #32
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga simpatia e emines
More hej, po me intereson diqka tjeter... raporti re-vjeherr dihet si eshte si jet asnjeres per at dyje..., kusuriten knej, por po me intereson.. diqka

Qysh e nini veten keshtu si vjehrra kur ulni ne pc e folni ktu, e nusja apo djali ju lexon ka shkruani per tema te ndryshme... okolla ukquri e sene vene, dyqwysh ulun me gjyzllyk e koncentrim..ne muhabete te forumit ???

eu ku ku qfar kiameti
Si po me duket ti koke ai gjanari i vjehrrave atje a ketu sundojn nuset djaloooooo...
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:41   #33
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Si po me duket ti koke ai gjanari i vjehrrave atje a ketu sundojn nuset djaloooooo...

Selvi kur fare qeshje s'pate qitu e s'mujta te bie ne fije ??
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:46   #34
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Uné Selvije vjehrave ne Kosove shumicave ua kam inati se hala kan qef shum me sundu e ktu ne Turqi si ne FD sundojn tybe nuset qysh i paske thon ketij xhandarit ha ha ha
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:46   #35
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare_ne_Turqi
Selvi kur fare qeshje s'pate qitu e s'mujta te bie ne fije ??
Jo per kundrazi me rroki kolli gati plasa ,,,sterrpika gati vjehrren hor isha bo hahahahah kisha than qe reja me qellim me shtini me shku mu la

o nje dit ka mu ul e me kallzu gjithqka per vjehrren tem...hahhaha

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga selvija : 16-12-08 nė 22:47
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:49   #36
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Jo per kundrazi me rroki kolli gati plasa ,,,sterrpika gati vjehrren hor isha bo hahahahah kisha than qe reja me qellim me shtini me shku mu la

o nje dit ka mu ul e me kallzu gjithqka per vjehrren tem...hahhaha

hahahaaaa kurr sekie asajde a !!
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:51   #37
simpatia e emines
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Si po me duket ti koke ai gjanari i vjehrrave atje a ketu sundojn nuset djaloooooo...
Jo une ja u asishi bereqetin atyne e atyne dyjave a, femer eshte edhe kjo nusja vjen ne derexhe te vjehrres....,ama une se pres deri ateher se kur te plakna smuj sjell dajak kroshe.. sja veti letrat fort...
a per me sunue ne evrope po aty mire e ki po sunojn grat,ska diskutim...sen qe shihet.

Allahile a ki far burri, a veq emen qaty sa mos me than familja e miqasia qe eshte gru e pa burr, demek veq e rexhisturen ne emer tend edhe ti ne emer tina..e secili udhve te veta...
Sjumica jan ashtu ktu... krejt me bole ( mfal ne shprehje )
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:55   #38
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare_ne_Turqi
hahahaaaa kurr sekie asajde a !!
hahha ja kur shkon ajo te t'vet...hahahah
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 22:57   #39
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga simpatia e emines
Jo une ja u asishi bereqetin atyne e atyne dyjave a, femer eshte edhe kjo nusja vjen ne derexhe te vjehrres....,ama une se pres deri ateher se kur te plakna smuj sjell dajak kroshe.. sja veti letrat fort...
a per me sunue ne evrope po aty mire e ki po sunojn grat,ska diskutim...sen qe shihet.

Allahile a ki far burri, a veq emen qaty sa mos me than familja e miqasia qe eshte gru e pa burr, demek veq e rexhisturen ne emer tend edhe ti ne emer tina..e secili udhve te veta...
Sjumica jan ashtu ktu... krejt me bole ( mfal ne shprehje )
(term....) kam valla e kogja azgin asht nganiher kur po skuqet po ma qon mallin e nenes vethahaha

po more na ndrrohemi her ai e her une regjistrohemi na kemi demokraci ska veq njoni siper me kan,,,,hahahahha
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 23:01   #40
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Gjujn fjal me kazan, sapo e kthen shpinen njona tjetra ben gjetsa pa lidhje dhe kishe duhem njona tjetra etc... ne shumicen e rasteve qekjo eshte njeri prej tjres eshte ne nje nivel te ult....
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 23:50   #41
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
(term....) kam valla e kogja azgin asht nganiher kur po skuqet po ma qon mallin e nenes vethahaha

po more na ndrrohemi her ai e her une regjistrohemi na kemi demokraci ska veq njoni siper me kan,,,,hahahahha

hahahahahahahahahahahahahahaha

ti bone me men, kur t ungjum une me reja t mija, i kena 4 kompjutera n shpi, une me 3 rejat emia, e drejt e n FD qitu ooo qka s po ka qitu
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-12-08, 23:53   #42
simpatia e emines
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Jo vlla ktu po lujn fshehtas...


Selvie, a je kojshikja jeme
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-08, 08:12   #43
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Kjo tem ...eshte tema me e perfolur ne momentin qe bohen bashk dy Nuse a dy Gra...
Diqysh edhe tem pak qesharake...se sha spe nin njeri...

Ishalla Vjerra jeme asht e mir...
Mvaret se ne cfare syri e sheh ti vjehrren, se nuk ka nene qe e urren djaline lufton per te ja prishur lumturin, bile shoh shume nena qe durojne tulifare budallakije te rejave per hater te djelit...


Une ne rast te konflikteve te tilla fajtore i shoh nuset, se jane ma me pa pervoje, vjehrra mund ta vere veten ne pozit te nuses kurse nusja nuk mund ta vere veten ne poziten e vjehrres.
Nese keto dyja e duan te njejtin person njera si nene ( ku te dashuria e nenes as qe dyshoj) e tjetra si grua besoj qe sdo te luftonin per ta bere ate te palumtur ate.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-08, 08:42   #44
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Mvaret se ne cfare syri e sheh ti vjehrren, se nuk ka nene qe e urren djaline lufton per te ja prishur lumturin, bile shoh shume nena qe durojne tulifare budallakije te rejave per hater te djelit...


Une ne rast te konflikteve te tilla fajtore i shoh nuset, se jane ma me pa pervoje, vjehrra mund ta vere veten ne pozit te nuses kurse nusja nuk mund ta vere veten ne poziten e vjehrres.
Nese keto dyja e duan te njejtin person njera si nene ( ku te dashuria e nenes as qe dyshoj) e tjetra si grua besoj qe sdo te luftonin per ta bere ate te palumtur ate.
vallahin une ngjoh vjehrra qe luftojne per me ia prish lumturine djalit e rese,...

problemi kryesor ne kete lidhje mendoj se eshte xhelozia. nana mendon se e ka humb djalin, se ai po e ngon grun tash e po flen me gru..... po une gjithe thom, njana me qellu "insan" , e qet tjetren n binare me qellu dyat insana, s ka ma mire, po bani vakia e qelluan dyat jashte binarve, mozomakeq per ate djale tybe....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-08, 16:16   #45
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vjehrra dhe nusja ne dit te sotit..?

Ok shkruj disa fjal per vjehrrat pasi qe dallendyshja me uroj lufte paqje me vjerrushken

Sipas mendimit tim vjehrra dhe reja kuptohen se jan si nata me dit si gjarpri me hardhucen me nje fjal

porr sinqerisht duhat ta rrespektojm prindrit e djalit kur ta duajm dhe vendosim me te tjetojm pa qare dashte e pa dasht duhet edhe konsiderojm si prindet qe kemi lan dikund tjeter,

personalisht per veten time vjerren e kam te smur qe sa vite me dhimet aq shum sa qe me beso e dua gati sa nenen time dhe rrespektoj aq shum,,sa qe nese shkoj ne pushime ndonje nat nuk gjendet ne shtepi i detyroj menjehr ta marrin se me doket ajo shtepi shum e that
vjehrren kam has sheherlike une katundare hahahha hiq spo i shkon sq per fetyre por nejse
ka marak me mengjes me ja pru kaffen me shtika takk e takk pika ime me e dobet eshte qe me shtin per qdo dit te veshem bukurrr dhe migrojna taman si nje nuse e 4-5 ditve dhe mu ngridhe ahha kuku hiq spo muj duroj nganiher po duhet me kthy koken anash me sha tinza hmmm tyy ****,,
per vjehrrin qkam qka them e kam shum shum te mir ai ndryshe sme thrret oj qika jam,,

Dallendysh dhe motra shqipater qka tho thuni cila paskem me afar lufte dhe paqen hahah

Duni vjehrrat se edhe ju se shpejti do uleni ne vendin e tyre ,,qka mbilesh do korresh...
http://video.google.com/videoplay?do...79415319765795

Burri: Ra dera? Kush mund tė jetė?
Nusja: Kush tjetėr pėrveē nėnės tende.
Burri: Si the? Nuk tė kuptova...
Nusja: Ē’ka kėtu pėr tė mos u kuptuar?! Pėrsėri mamaja jote erdhi...
Burri: Mos e ngri zėrin, do tė tė dėgjojė...
***
Nėna : Shpirti mamit, po kaloja kėtej dhe thashė t’ju shikoj njė herė. Shpresoj tė mos ju kem shqetėsuar..
Djali: Ē’ėshtė ajo fjalė moj mami?! Mirė e bėre qė erdhe. Edhe neve na kishte marrė malli...
Nėna: Po ti moj bijė, ēfarė ke qė nuk flet? Mos je gjė sėmurė?
***
Nėna: Mesa duket, nusja qenka si pa qejf. Mė mirė tė ngrihem. Edhe babai juaj mund tė merakoset. Ditėn e mirė dhe kujdesuni pėr veten...
Djali: Po pse kaq shpejt moj mami? Ti sapo erdhe. Tė kishe ndenjur pėr darkė tė paktėn. Apo jo shpirt...
Nėna: Jo, jo, njė herė tjetėr. Po gjetėt kohė, hajdeni ju se ju presim..

Nusja: u ngrit ja tash me kaloj ,,,hhahahahaHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga selvija : 17-12-08 nė 16:18
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.