Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-05-09, 19:56   #1
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Sa her qė klikova nė kėtė spotin e kėngės sė zonjės Hadergjonaj disi e ndjeva thellė nė vehte njė munges, thėnė tė drejtėn se besova vehten sepse dikur nuk mendoja kėshtu.
Po pse tash u deshkan tė kenė ndryshuar gjanat?
I njėjti "pup" i njėjti popull, tė njėjtat parti.
Para se ta nisja kėtė Temė, se ē'mu kujtua njė bised me njė mik njė ditė, shiqo mė thoshte derisa flisnim pėr "besimin", pa e ndier nė thellėsi, pa tu ngritur leshrat therrė, mė kotė e ke. Unė ia kisha hapur syt e u mundohėsha ti'a dėshmoja me mimikėn e rreme. Pėr tė ndryshuar kjo njė ditė as pa e pa ėndėrr.
E lidha kėtė "muhabet" sepse ngjashėm po ndodhė edhe me ne Shqiptarėt, disi sikur po na mungon diēka nė prijėsi, hetohet njė boshėllek nė moralin e tė qenurit Shqiptar, ndjenjat kombėtare disi janė zbehur......
Zoti e bėftė mirė!


__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Pupi : 14-05-09 nė 19:58
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-05-09, 20:21   #2
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Pse more ketu kush nuk shkroi asnji rresht, asnji germ, valla bre edhe ju jeni bo a.....

,,Mduket me m*pa me Xhami n'shpin s'um beson kush" ka ardhe koha me n'rru nofken me tahmin (si shume shoke).
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 20:32   #3
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Pupi Kosova i ka dy lider te cilet kalojn shume bukur ne mes vehte. Ata jane ne nje koalicion dhe keto dy parti ( ne fakt dy parti me nje lider hahaahahah) kane mardhanie shume te mira.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-09, 18:36   #4
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Pse more ketu kush nuk shkroi asnji rresht, asnji germ, valla bre edhe ju jeni bo a.....
,,M'duket me m'pa me Xhami n'shpin s'em beson kush" ka ardhe koha me n'rru nofken me tahmin (si shume shoke).
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-09, 19:15   #5
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
,,M'duket me m'pa me Xhami n'shpin s'em beson kush" ka ardhe koha me n'rru nofken me tahmin (si shume shoke).
Nofka t'perhershme nuk ka, thot nje proverb i popullit gjerman!
Sa per lider, LDK-ja i ka dy pasardhes te I.Rugoves qe jane betue edhe njani edhe tjetri se do te jene trashgimtare te denje te tij.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-09, 19:37   #6
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Hajr inshAllah
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 14:21   #7
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari
Nofka t'perhershme nuk ka, thot nje proverb i popullit gjerman!
Sa per lider, LDK-ja i ka dy pasardhes te I.Rugoves qe jane betue edhe njani edhe tjetri se do te jene trashgimtare te denje te tij.

...vetem mbas 1000 vjete mund t'linde ndonje qe mund ta zevendsoj! perndryshe, tani per tani eshte i pazevendsuar...!

t'shejtit, jo nuk lindin shpesh!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-09, 21:57   #8
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
...vetem mbas 1000 vjete mund t'linde ndonje qe mund ta zevendsoj! perndryshe, tani per tani eshte i pazevendsuar...!

t'shejtit, jo nuk lindin shpesh!
Zonja Urat,
Kesaj here duket ta kemi pershpejtuar "zevendėsimin"
Zoti e Bekoft Kosovėn, dhe tė gjithė nėr 18 vjetė!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-09, 13:15   #9
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Shkurte Fejza, njė kėngė meritore pėr presidentin historik
E Merkure, 24-06-2009, 06:23pm (GMT+1)

Njė kėngė meritore pėr presidentin historik

"Kėnga ka dalė e mirė dhe jam e lumtur pėr kėtė", i ka thėnė "Lajmit" kėngėtarja Shkurte Fejza, e cila, pas disa muajsh pėrsiatjesh mbi tekste dhe vija muzikore, ka qėlluar ta pikasė atė qė dėshironte dhe me kėtė tė ndihej e nderuar qė po i kėndon presidentit historik tė Kosovės, Ibrahim Rugova

Nga Naime Beqiraj

Prishtinė, 22 qershor - Kėrkesa e saj tė interpretojė njė kėngė homazh pėr presidentin historik tė Kosovės, Ibrahim Rugova, ka zgjatur mė shumė seē e kishte menduar. E donte njė tekst jodosido, njė muzikė tė goditur dhe ta realizonte njė videoklip qė ta meritonte emri i kėsaj figure tė ndritur, e qė ta nderonte edhe vetė kėngėtaren. Tekste tė panumėrta i kishte sjellė ndėr duar, po ashtu edhe vija tė ndryshme muzikore. Por, ishtendalur vetėm te vargjet e poetit Faruk Tasholli, tė cilat ia kishin pėrmbushur kėrkesėn e saj artistike. E kėnaqur qė teksti dhe muzika e kompozitorit Naim Gjoshi janė pothuajse ato qė kishte kėrkuar, apo siē thotė njė kėngė paksa mė e veēantė, ajo ka vendosur qė kėngės t'ia realizojė edhe njė videoklip. "Gjoshi njihet si kompozitor i mirė dhe fitues ēmimesh nėpėr festivale. Krijimin muzikor tė kėsaj kėnge e ka marrė me njė dashuri tė veēantė, ndaj edhe mua si kėngėtare mė ka ndihmuar qė ta kėndoj, jo vetėm me dashuri e pėrgjegjėsi, por edhe me ndjenjėn se ėshtė kėngė e realizuar mirė". Ndėrkaq sa i pėrket realizimit tė videoklipit tė kėngės, ajo shprehet se ėshtė duke biseduar me miqtė qė edhe videoklipi tė jetė i sė njėjtės frekuencė artistike si kėnga. "Jam duke u konsultuar me shumė njerėz, nė mėnyrė qė videoklipi tė dalė, jo vetėm i veēantė dhe meritor, por edhe i bukur". Mė shumė se emocion gjatė incizimit tė kėngės, Shkurta thekson se ka ndier krenari. "Ėshtė vetė teksti qė tė krijonemocion, sepse brenda tekstit e kam parė figurėn e Presidentit tonė. Mė ka emocionuar, por jam ndier edhe shumė krenare, sepse kjo figurė pėrherė ka krijuar te unė njė atmosferė frymėzimi, ndaj jam munduar 't'ia jap hakun' me kėtė kėngė". Shkurta ka vendosur qė kjo kėngė tė jetė pjesė e albumit tė ri, i cili pritet qė shpejt tė dalė nė qarkullim. "Ėshtė kėngė e njė natyre tjetėr. Kujtoj qė ėshtė artistike dhe si etillė mua mė bėn nder", flet ajo, koshiente se e ka bėrė gjetje tė mirė sa i pėrket kėsaj teme dhe figure. "Presidentin Rugova e kam nderuar dhe dashur pėrherė. E kam pasur rastin edhe ta njoh. Unė nuk jam militante e asnjė partie, as e profiteve, por kėtė kėngė e kėndoj me zemėr", pėrfundon kėngėtarja Shkurte Fejza.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-09, 19:50   #10
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Guri i Pavarėsisė.mp3
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-11, 19:02   #11
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata Shiko postimin
...vetem mbas 1000 vjete mund t'linde ndonje qe mund ta zevendsoj! perndryshe, tani per tani eshte i pazevendsuar...!

t'shejtit, jo nuk lindin shpesh!

Oooo ku do ce gjindesh te pershendes me gjith shpirt... oi... e madhe shqiptare Urata

normal ce ndiej... munges te ndjerit... jo vetem une por e ter Kosova.....

Shum von kan per te zevendesuar vendin e te ndjerit Dr. Ibrahim Rugova
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 19:45   #12
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Qika^Me^Kule Shiko postimin
Oooo ku do ce gjindesh te pershendes me gjith shpirt... oi... e madhe shqiptare Urata

normal ce ndiej... munges te ndjerit... jo vetem une por e ter Kosova.....

Shum von kan per te zevendesuar vendin e te ndjerit Dr. Ibrahim Rugova

Syte me lote me jan mbushe Shum i mungon Kosove-s s'di qe dote kete njeri/person , qe t'ju zevendeson ooo i pa harruar !!
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Qika^Me^Kule : 10-12-11 nė 19:48
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 19:59   #13
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Unhappy Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-11, 00:48   #14
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Presidenti ndjer Dr. Rugova ishte njeri largpamse,ai ne kohen me te Rend t“jetes se tij, beri shume per Shqiptarin,dhe per Njerzine.
Une e qmoj shume veprat e tij, jane vetem per lavdat. Nuk besoj qe ka zevendsim.Ja devijoj rrugen dhe e beri Shetet Kosoven tone te dashur e Sali Berisha per Shqiperine tone.
Dr. I.Rugova,beri shume per Boten Shqiptare,por edhe la pas nje kultur te qmuar per brezat e ardhshem.

Duke e shikuar fjalimin e te ndjer syte mu mbushen me lote duke e marr me mend se sa shume pertoj dhe ishte patriot, ne fund edhe jeten e dha...

Te bekoft Zoti Ibrahim Rugova.

__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-11, 23:38   #15
Llapi
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-03-04
Postime: 221
Llapi me shokė shumeLlapi me shokė shume
Gabim Re: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

qe 3 here qe e zhduk postimin

O moderatiri GURI SYLAJ mos e fshi per derisa te lajmrohet administratori DD

po perse o njeri qet ligje dhe rregulla te reja ti ne ket forum

perse o moderator mundohesh ti ndalosh edhe te huajt ne ket rast anglezet

se qfa te shkruajn ne librat e tyre


ju lutem ndegjone te gjith dhe tregoni a ka arsye ky moderator qe nuk e lejon ket postim

edhe ky moderator mua rregullisht mi largon nga disa postime qe ati peronalisht nuk i pelqein


mos e largo se perderisa nuk marr mergjegjie nga Adminat
une do ta postoi
sa here qe e zhduk si tani qe sa e here e zhduk ket postim o moderator trego

http://www.youtube.com/watch?v=9TF44mN8ltg


Llapi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.